kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 2010-06-19 ÖMS-WoW CSM vs SW (Martin) IG (Flo) SM(Tom) 1850p

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2010-06-19 ÖMS-WoW CSM vs SW (Martin) IG (Flo) SM(Tom) 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010-06-19 ÖMS-WoW CSM vs SW (Martin) IG (Flo) SM(Tom) 1850p   2010-06-19 ÖMS-WoW CSM vs SW (Martin) IG (Flo) SM(Tom) 1850p EmptyHétf. Jún. 21, 2010 1:59 pm

Pavano írta:
Nem vágom, mire jó ez.
Én sem teljesen.
Azt akarják elérni, hogy az emberek ne standard nyerö kombókat hozzák.

Szerintem sem szivat ez a korlátozás egyenletesen, de nem is nagyon érdekel, innentöl nem tartom egy komoly versenynek az ÖMS-t. Föleg mivel pár sereg nyerö kombóját (orkoknál sok rollás warwagon vagy/és motoros nobok, eldar repülö cirkusz, alap SM-böl bármi, két Thunderwolf Cavalry, stb.) nem fogták meg ezzel. Szóval marhaság, de ez van.

(a seregspecifikus megkötéseket nagyrészt kihagyatam, IG-nél nem jöhetnek a LR-ok squadronban)

Én eleget tettem a felkerésnek, nem a szokásos sereget vittem, és az 5 termim meg is tetszett, lehet megtartom öket komolyabb versenyekre is!
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

2010-06-19 ÖMS-WoW CSM vs SW (Martin) IG (Flo) SM(Tom) 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010-06-19 ÖMS-WoW CSM vs SW (Martin) IG (Flo) SM(Tom) 1850p   2010-06-19 ÖMS-WoW CSM vs SW (Martin) IG (Flo) SM(Tom) 1850p EmptyHétf. Jún. 21, 2010 12:31 pm

Elég érdekesek ezek a seregek. Mi alapján döntötték el, hogy milyen megkötéseket szabnak ki a népre? A dupla HQ. dupla pszi, nem rengeteg egyforma elit-nehéz választásokat még megértem, az mindenkire értelmezhető. Szar is a 2 KFF mérnök, sok lash, elda vagy wolf-akármi, eddig igaz. A többit viszont nem értem.

Mi az, hogy IG-nek csak két 5" sablonja lehet? SM, Tau is tud ennél sokkal többet, nekik miért nincs ilyen megkötés? Mi van a jármű squadron-szabállyal? 2 egyforma heavy choice is lehet 6 tank, nem?

Nem vágom, mire jó ez.

P.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2010-06-19 ÖMS-WoW CSM vs SW (Martin) IG (Flo) SM(Tom) 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010-06-19 ÖMS-WoW CSM vs SW (Martin) IG (Flo) SM(Tom) 1850p   2010-06-19 ÖMS-WoW CSM vs SW (Martin) IG (Flo) SM(Tom) 1850p EmptyHétf. Jún. 21, 2010 12:03 pm

Ja és még egy fontos tanulság: mindkét meccsen, ahol engem is rohamoztak (azaz nem IG ellen nyomtam) ott mindig a berzákat rohanták be és a plaguekkel kellett ellenrohamozni. Ez jó esetben fordítva van. Szóval van ezen még mit javítani!
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2010-06-19 ÖMS-WoW CSM vs SW (Martin) IG (Flo) SM(Tom) 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010-06-19 ÖMS-WoW CSM vs SW (Martin) IG (Flo) SM(Tom) 1850p   2010-06-19 ÖMS-WoW CSM vs SW (Martin) IG (Flo) SM(Tom) 1850p EmptyHétf. Jún. 21, 2010 11:02 am

Elsö csatám Martin Space Wolfjai ellen ment, aki egy 1000 pontos motoros osztag köré építette a sereget.
Volt benne fistess bajnok, fistes wolf guard, attack bike, 4 karakter (kis lord karommal, nagy lord karommal pajzzsal, pszi, pap). Volt még ezen kívül 2 Rhinós osztaga (6-6 fö) meg egy razorbackes (szintén 6an) meg az elmaradhatatlan rakétás longfangekböl 2.

Átadta a kezdést, ami ennél a küldetésnél nagy szívatás volt. De legalább be tudtam szorítani egy olyan negyedbe, ahol volt sok magas fedezék a rhinóimnak. Minden felraktam (choseneket is), ö a 2 rhinós osztagot kint hagyta.
Megindultam elöre, mindenki 12", smoke. Ö szembe jött a motorokkal, kinyitotta az egyik berzás rhinót és berohanta a berzákat, csak a 4 karakter harcolt, maradt 1 berza. Ellenroham a termikkel, a két osztag plague marinnal és a lorddal: 3 karaktert pofánvágtam fisttel, a motorosok nagyrészét levágtam, a maradék 2 elfutott.

Innentöl durván 1700 ponttal vadásztam a maradék 700 pontjára, ki is irtottam mindent ami fent volt, a végén bejövö 2 rhinós osztag maradt meg, akik elautóztak a pálya feléig és mind a 4 negyedet vitatták. Így döntetelen lett, veszteségekböl kaptam plusz pontokat.

Ez egy barom küldetés volt, nem tudom hogyan lehet egy teljes negyedet kiüríteni egy okos játékos ellen. Mindegy, volt akinek sikerült.

Második meccsem Florian IG-je ellen. (éjszaka, megsemmisítés)
2 Vendetta, egy LR Demolisher, egy alap LR (mindkettön plazmacannonok és LC), két osztag veterén meltával és flamerrel chimérában, egy 20 fös autocannonos osztag egy 30 fös lascannonos komisszárral, 3 Hydra, kis HQ zászlóval, rádióval, flottaparancsnok (nekem 1-el nehezebb reserve, outflanknél oldalt újradobathat)

Annak ellenére, hogy ö kezdett és leimmózta 2 rhinónam egész jól beértem. A második körben lelöttem a 2 vendettát (a chosenek bejöttek 5+ra és újradobva is jó oldalon, a másikat meg elérték a plague-ek), a termikkel levertem a pajzsnak kirakott 20as osztagot, majd a radírba hátul beszálttak a leimmózott rhinóból a berzák és köv körben ök is rohamoztak.

A termijeim elhullottak a 30as osztag lasgun tüzében (tudom sok lövés, de ö átlagosan dobott, én meg dobtam 4 db 1-est 15 mentöböl Mad ).
Erre a berzák a landraiderben áttankshockoltak a 30as osztagon, és hátbarohamozták a HQ-t, a hyrdákat és a 30as osztagot. A roham leverte a HQ-t meg egy Hydrát de aztán elhullott a 30as osztaggal szemben (mindenkinél power weapon volt).

A plaguemarinok sorra meltázták szét a jármüveket, elöször ugye egy vendettát, aztán egy chimérát (a kiesö veteránokat levágták), a két Leman Russt (itt már segítettek a chosenek is).

A másik berza osztag, akiket szintén leimmóztak a másokid körben, berohantak egy chimérát, és túlélve a kiesö veteránok lövéseit levágták a veteránokat is.

Az IG-böl nem sok maradt, egy vendettából kiesett 5 fös command squad, 2 Hydra meg a 30as osztag. Nekem megvoltak a plaguek, a lord, az egyik berza osztag maradéka, 3 rhinó és a LR. KB 11-4-re nyertem.

Utolsó meccsem Tom Salamandrái ellen volt:
10 SM (fist, melta, multi melta, rhino)
10 SM (fist, melta, multi melta, rhino)
10 SM (fist, flamer, multi melta, rhino)
Psziker (Ap3 flamer templattel)
8 Assault termi (4 dual claw, 4 Th+Ss)
Predator (autocannon, lascannons)
Assault Bike multimeltával
Drenya (lascannon, CCW-melta)
Drenya (multi melta, CCW-flamer) + Drop pod
Scouts (melta) + land speeder storm

Átadtam a kezdést, nagyrészt csak mozgott, az egyik berzás rhinót stunnolta.
Aztán elöremozogtam mindennel, kivéve a stunnolt rhinóval és az egyik plague osztaggal, akik megmeltázták a közelbe leugrott drenyát (az is a berzás rhinót lötte), de csak weapon destroyed (legyen CCW- berohantam).
Mivel benéztem, hogy az egyik rhino távban van, nem smókoltam a landraiderrel, egy lövéssel kinyitotta, valamint szintén elsöre a másik berza osztag smókoló rhinóját. A kiesö berzák kaptak mindent amit lehetett, el is fogytak. A pszi kivált az osztagból, hogy a flamerrrel az osztag meltája után löhessen.
A kiesö termik leverték meltás tactikalt akik kinyitották a LR-t, de gyalog már szinte butkam öket. A chosenek bejöttek és rámeltáztak a pszi-re, de persze nem okoztak sebet!
A még szabad plague osztaggal berohatam a berza gyilkos 2 taktikalt, de elvesztettem a közelharcot (4 fázis alatt egyszer találtam a fisttel, más veszteségetn em is okoztam, én folyamatosan hullottam).
Mivel a kollégával összevesztünk hogy a termijeimnek kell tereptesztett tennie ezért a termijeim meghaltak mikor berohantam az ö termijeit, majd az assault termik elérték a gyalogló berza osztagomat is, egyszóval a végén egy rhinóval autóztam föl alá. Nevetséges volt.
Ezentúl, bármennyire jókedélyü is a srác, minden szarjába bele fogok kötni... a termijeimért.

Szóval nagyon szoptam, miután már mindenem le volt kötve kövelharcban úgy, hogy biztos veszítek, nem fogadta el, hogy feladtam, szóval végigjátszottuk, a 6-dik körben wipe-olt (igaz, az utolsó rhinóval már nem menekültem).

Szóval sajnos keserü szájízzel jöttem el az utolsó meccs miatt, de amúgy hangulatos a sereg és egész játszható. Nagyon hiányzott a lordnak egy szárny, talán még jobb lenne neki egy nurgle daemon waepon. Valamint egy osztag oblit vagy lascannonos predátort bele kell eröltetni a seregbe, mert messziröl meghalok.

Összességében 6dik lettem a 12böl.


A hozzászólást Bm összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Jún. 22, 2010 1:15 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2010-06-19 ÖMS-WoW CSM vs SW (Martin) IG (Flo) SM(Tom) 1850p Empty
TémanyitásTárgy: 2010-06-19 ÖMS-WoW CSM vs SW (Martin) IG (Flo) SM(Tom) 1850p   2010-06-19 ÖMS-WoW CSM vs SW (Martin) IG (Flo) SM(Tom) 1850p EmptyHétf. Jún. 21, 2010 10:27 am

Volt a klubban egy edzöverseny, amivel az osztrák nemzetire lehetett gyakorolni.
(A Cím:
ÖMS - Österreichische Meisterschaft - Ösztrák Bajnokság = Nemzeti
WoW - a klub neve)


1850p,
nincs dupla HQ
nincs 3 szor egyforma elita/fast/heavy
nincs 4 szer egyforma troop
nincs dupla pszi-erö
max 2 LR, IG-nek max 2 5"es sablon, stb.

Szóval egy csomó idióta megkötés, amivel arra próbálják rávenni a népet, hogy ne a standard seregekkel jöjjenek.

Én egy félig poén sereget vittem:

HQ:
Chaos Lord (Mark of Khorne, Dual Claw, Combi Melta)
Elite:
5 Chosen (3 Melta, 2 Flamer, Glory ikon) + Rhino
5 Termi (5 Champ, 4 Dual Claw, 1 Chainfist, 1 Heavy Flamer, Khorne ikon)
+ Landraider (Possession, Dozer Blade)
Troop:
7 Plague Marine (Champ, Fist, 2 Melta) + Rhino
7 Plague Marine (Champ, Fist, 2 Melta) + Rhino
8 Berzerker (Champ, Fist) + Rhino
8 Berzerker (Champ, Fist) + Rhino

Egész hangulatos meccseket sikerült játszani.

A küldetések sorban:
Spearhead - Negyedfoglalás (csak teljesen a negyedben lévö egység foglal/vitat)
Dawn of War - Annihilation
Pitched Battle - 5 Objekíva


A hozzászólást Bm összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Jún. 21, 2010 11:10 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





2010-06-19 ÖMS-WoW CSM vs SW (Martin) IG (Flo) SM(Tom) 1850p Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010-06-19 ÖMS-WoW CSM vs SW (Martin) IG (Flo) SM(Tom) 1850p   2010-06-19 ÖMS-WoW CSM vs SW (Martin) IG (Flo) SM(Tom) 1850p Empty

Vissza az elejére Go down
 
2010-06-19 ÖMS-WoW CSM vs SW (Martin) IG (Flo) SM(Tom) 1850p
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» 2010-05-05 Husveti SM vs Tau
» 2010-08-07/08 ETC meccsek
» 2010-02-06 SM vs Tau
» 2010 tavaszi call of war

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k csatatér-
Ugrás: