kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 2010 tavaszi call of war

Go down 
+4
YKoS
Patrik
Bm
Eddy
8 posters
SzerzőÜzenet
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2010 tavaszi call of war Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010 tavaszi call of war   2010 tavaszi call of war EmptyCsüt. Ápr. 22, 2010 12:12 pm

Pavano írta:
Minden elismerésem Eddy-é, hogy nem verte agyon egy lapáttal...
Bm: közben olvastam a tiédet is, azért ráépíthettél volna...
Annyit kapsz érte, mint egy rendes emberért. No
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

2010 tavaszi call of war Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010 tavaszi call of war   2010 tavaszi call of war EmptyCsüt. Ápr. 22, 2010 10:11 am

Hoi!

Érdekes gyakás lehetett azért ez a tehenezés Tatán. Biztosan megbuggyantam volna, ha ilyen vidám seregek ellen kellett volna játszanom 5 csatát... geek Tuti nem bírtam volna ki röhögés nélkül - Legendáson többször is hangosan vicsorogva fetrengtem, amikor Frigli 5 Land Raider-rel erőlködött azon, hogy agyonlőjön 3 gyalogos orkot meg egy kezetlen, fegyvertelen kukát. háháhá

Ami a csalásokat-vitákat illeti, nem tudom, hogy ki mit csinál szándékosan, de Loresh-sel többet én sem játszom, az teljesen biztos. Sok Legendás bulin voltam, az egyetlen csata, amit utáltam, az őellene zajlott. Ott is komolyan gondolkodtam a meccs nélküli feladáson - még azelőtt, hogy egyáltalán elkezdtük volna. Másfél órán át tökölt a felpakolással egy 47 babából álló Elda sereggel, aztán kezdés előtt még húsz percig pakolta őket mégis máshová. 3 kör ment le, ebből én 11 percet játszottam. Minősíthetetlenül viselkedett, csak azért nem pusztítottam el, mert biztos vagyok abban, hogy beteg és nem tehet róla. Ha bárhol véletlenül összekerülnék vele versenyen, játék nélkül feladnám, elő sem venném a figuráimat a dobozból...

Mivel engem csatázáskor soha semmi nem szokott morálisan lenyomni - tényleg játék nekem az egész WH -, elképzelhetitek, mit tud a srác.

Minden elismerésem Eddy-é, hogy nem verte agyon egy lapáttal...
Bm: közben olvastam a tiédet is, azért ráépíthettél volna...

P.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2010 tavaszi call of war Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010 tavaszi call of war   2010 tavaszi call of war EmptyCsüt. Ápr. 22, 2010 9:58 am

gorugrany írta:
Sok rosszat hallottam én is a srácról, de leginkább az időhúzással kapcsolatban. Tauval játszik, szóval neki általában jó, ha nem nagyon van 5. 6. kör.
Ellenem a múltkor eldával jött. A meccs elejétöl szívózott és szarakodott, szóval felvettem én is a "görény" stílust. Aztán amikor rá akartam löni a falkonjára, ami nem volt base-en, akkor azt mondta, hogy TLoS van, ez tényleg ilyen alacsony, nem látok rá. Köv körben amikor megint löttem rá, akkor azt mondta, hogy mégis repül, és kap covert a fa lombjától. Erröl a bíróval is összeveszett.
Aztán közöltem vele, hogy ha így folytatja, akkor szájonvágom, akkor is, ha ezért kizárnak. Valószínüleg látta, hogy tényleg betelet a pohár, mert utána egész korrektül játszott.
Mindenesetre ennyire még senki nem tudott felhúzni, hogy megérjen egy ilyen elhatározás. Szóval gázos a srác. De hátha lassan észhez tér.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

2010 tavaszi call of war Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010 tavaszi call of war   2010 tavaszi call of war EmptySzer. Ápr. 21, 2010 6:21 pm

Sok rosszat hallottam én is a srácról, de leginkább az időhúzással kapcsolatban. Tauval játszik, szóval neki általában jó, ha nem nagyon van 5. 6. kör.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

2010 tavaszi call of war Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010 tavaszi call of war   2010 tavaszi call of war EmptySzer. Ápr. 21, 2010 5:06 pm

Loresh-nel ez siman lehet szandekos a tobbinel siman benezes.
L-t ezert is 'kedvelik', vannak hulyesegei, mind szabalyertelmezesnel, mind listagyartasnal, mind emberileg.

listat pl ugy gyart, mint a codex szerepjatekban a statok atlagolasanal a pelda: atlag nalam 20-21 (1-20 az ertek, fole nem mehet semmi), nala azt hiszem a 4 hammerhead, mert belefer volt ilyesmi egyszer.

de azert vannak erdekes otletei, mint tavaly aug vegen, amikor a HQ klubba bekoltozott, mert nem akart alberletet fizetni. Vicces volt, ember megy jatszani (en megnezni jatekot), o meg jon ki furdoszobabol torolkozoben, mert ott lakik az egyik divanyon. Haat vicces volt.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2010 tavaszi call of war Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010 tavaszi call of war   2010 tavaszi call of war EmptySzer. Ápr. 21, 2010 4:49 pm

Aztán volt olyan, hogy a menekülö Ghazz-Kult (vagy hogyhívják) megrohamozta Zaggar egy csomó termivel, mire az elötte a Waaagh-ot. Dobtak, hogy össze áll-e, de nem így levették.
2 nappal a meccs után Zaggar rájött, hogy Fearless lett volna, és óvni akart. Nem fogadtuk el, mert 1:utólag, 2:ott ö is elfogadta, 3: leesett egy 250pontos karakter az ellentöl és még ö akar óvni?!

Meg volt némi anyázás a nyertes srác ellen, mert fedezékbe rohamozva rendes I-nél ütött a daemon prince-el. Sandion két napra rá jött rá, és anyázott, de nem óvott. Versenyen ö is elfogadta, bár szerinte emiatt kapott ki.

Szóval tanulság: ha valami furcsa történik érdemes kérdezni és kódexet meg könyvet nézegetni.

Egyik esetröl sem feltételezek szándékosságot, Loreshröl is inkább csak hanyagságot és közönyösséget. Szerencsére nem lett egyikböl sem nagy felháborodás, az emberek nagyrészt egymás között tudták ezt letudni (sértödéssel vagy anélkül).
Vissza az elejére Go down
ex-YKoS
közlegény
közlegény



Hozzászólások száma : 2
Registration date : 2010. Apr. 21.

2010 tavaszi call of war Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010 tavaszi call of war   2010 tavaszi call of war EmptySzer. Ápr. 21, 2010 4:32 pm

Bm írta:
Nem küldtem el a picsába, csak halkan kiröhögtem, amikor a többiek is felolvasták neki a szabálykönyv megfelelö részét...
xD Very Happy

naná, hogy ez kell, pletykák, bulvár, vér, megalázás! ezzel lehet megfogni az embereket. ha ilyen vicces ez a CoW akkor lehet, hogy jövőre lenézek én is Very Happy (de akkor szóljál ha van ilyen kiröhögni való ember!)

Wink
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2010 tavaszi call of war Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010 tavaszi call of war   2010 tavaszi call of war EmptySzer. Ápr. 21, 2010 4:22 pm

Hjajj, najó akkor elmesélem:
volt egy olyan, hogy Claws ellen Loresh elkezdte az asztal szélétöl mérni a távolságot a mozgó osztaggal, hogy az outflankröl bejövö osztag ne tudja megrohamozni öket. Claws mondta neki, hogy ez nem szabályos, erre Loresh a beszámoló szerint "leszarom"-al reagált és tovább folytatta a csalást. Erre Claws óvott.

Meg volt olyan, hogy mondtam az egyik vendégjátékosnak, hogy a flat outtal száguldó rhinójából (BA) nem szállhat ki amikor Rammingnél Wrecked lett, erre közölte, hogy nem hiszi el, a másik bíró mondja neki. Nem küldtem el a picsába, csak halkan kiröhögtem, amikor a többiek is felolvasták neki a szabálykönyv megfelelö részét...
Vissza az elejére Go down
ex-YKoS
közlegény
közlegény



Hozzászólások száma : 2
Registration date : 2010. Apr. 21.

2010 tavaszi call of war Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010 tavaszi call of war   2010 tavaszi call of war EmptySzer. Ápr. 21, 2010 4:14 pm

MAXXxxx írta:
Bm írta:

Ykos: még egy a 666dik hozzászóláshoz! ;-)
csont nelkul osszehozza
hülyéskedünk, hülyéskedünk más kárára, mi? tongue


de mi volt az óvás oka?
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

2010 tavaszi call of war Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010 tavaszi call of war   2010 tavaszi call of war EmptySzer. Ápr. 21, 2010 1:42 pm

Bm írta:

Ykos: még egy a 666dik hozzászóláshoz! ;-)
csont nelkul osszehozza
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2010 tavaszi call of war Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010 tavaszi call of war   2010 tavaszi call of war EmptySzer. Ápr. 21, 2010 1:28 pm

Megóvtak egy meccset.
A kérdések elég vegyesek voltak, nagyrészt szabálykönyvböl kiolvasható dolgokról, meg olyan dolgokról hogy "mi ezt nem így szoktuk".

Nem az volt a gond a rohamtávval, hogy bonylult, hanem hogy nem tudtak megegyezni, hogy milyen messze van a 2 modell egymástól, mert terpen álltak, 2-3"-re egymástól, nem fért be közéjük a szalag, és ment a sírás...

FAQ-t érdemes lenne, mert kaptunk pár olyat, hogy "ez múltkor még máshogy volt". És az is lehet, hogy igazuk van, de sajnos nincs nyoma.

Ykos: még egy a 666dik hozzászóláshoz! ;-)
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

2010 tavaszi call of war Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010 tavaszi call of war   2010 tavaszi call of war EmptySzer. Ápr. 21, 2010 1:10 pm

kit óvtak és mitől?
még írhatnál a tipikus kérdésekről... csinálhatnátok egy CoW FAQ-ot.
érdekes ez a rohamtávosdi mindig azt gondoltam, hogy a 40kban sokkal kevésbé problémás a mozgás, mint fantasyban, de ezek szerint ott is komoly problémaforrás ez.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2010 tavaszi call of war Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010 tavaszi call of war   2010 tavaszi call of war EmptySzer. Ápr. 21, 2010 9:01 am

Jó, hogy eljöttetek, és remélem azért a gázos kockajárás mellett jól éreztétek magatokat.
Hogy én is írjak pár szót: most, hogy bíróként láttam kik és milyen dolgokon vesznek össze, milyen szabályokat nem ismernek az emberek ezentúl nem érzem magam szörszálhasogatónak.
Biztosan az én tiszteletemre, de megvolt a CoW elsö óvása is, és azon is mosolyogtam, hogy a bírói teendök fele-harmada az lett volna, hogy mondjam meg megvan-e a rohamtáv.
Szóval tanulságos verseny volt, voltak sokan külföldiek és még többen hazaiak. Fárasztó volt még bíróként is, nem csoda ha játékosként mindenki tántorgott a végére.

Szerintem jó hangulatú buli volt, ahova meccsbe belenéztem ott nagyrész azért izgalmas volt és a többség nagyon jól szórakozott.
Remélem legközelebb többen tudok jönni.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2010 tavaszi call of war Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010 tavaszi call of war   2010 tavaszi call of war EmptySzer. Ápr. 21, 2010 8:40 am

Sziasztok!

A képeket amiket csináltam le lehet tölteni:
innen: files.me.com/matyasbodor/iik2ab
ezzel: cow2010

Sima zip.

Ash
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

2010 tavaszi call of war Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010 tavaszi call of war   2010 tavaszi call of war EmptyHétf. Ápr. 19, 2010 4:34 pm

Dobások, sereggyengeség és másnaposság miatt az első nap kuka volt.
1 csata:
hosszúoldalas felállás, 3 objektíva, Emperor ellen
Hát nida. Kegyetlen sok, kegyetlen szemét, kegyetlen pengén összerakva,
4. kör végén elfogytam, és mivel veszélyesterepet dobáltatott, mikor rohamoztam így 3. körre nem maradt ikonom és egy démon kint csücsült a warpba és inkább orgiáztak kint. 20-0 oda Dobásátlag ~ 1,5
2. csata
hosszúoldal, 1-1 objekt, Kabamen ellen
Sok ork, termi páncélos nevesített ork spec vággal +nobokkal, warboss + nobok trucckal
Kellettek a lascannonok, kinyitották a járgányokat, sokat sétáltak berohantak meghaltam, majd a termik leaprították ketten (csempa fisttel és egy bunyi clawval) a két hőst. Azért csak ketten, mert két 2+-t nem dobtam meg. 10-10 (1500-1525 különbséggel ide, tehát 25 vp-vel én nyertem, de az kevés) Tanulság, lehet hogy nem a kockákkal van a baj, hanem csak azzal hogy ki dobálja. Dobásátlag ~ 2
3. csata
negyedes, kill point, Balázs Laci orkjai ellen
Szopás jellemezte a csatát, máshogy nem tudom jellemezni. egy motoros osztagot warbossal nem tudtam leszedni a lord+slanes marine osztaggal, khorne marine osztaggal, termivel, 2 lesser daemonnal, úgy hogy körönként volt 7 power weapon, 4 fist, 6 claw támadásom és kb 60 síma támadásom. Roham körében 1 sebet osztottam ki, azt is egy daemon. Shocked
6:1 -re nyert kill pointba
így az eredmény 16-4 oda Dobásátlag ~ 1,00000000000000000000000000000000000000000001 (az egy seb miatt)
4. csata
down of war, 4 objekt, Loresh tauji ellen
Csak suitok szinte, 3*3 nagysuit nagy railgunokkal
egy covert se dobtam meg, az ő 4. körére elfogytam (nekem 3 köröm ment le és monjuk az én első köröm a kezdéstől mért 1 és negyed órára rá kezdődött, ennyit az időhúzásról) És gyanítom, hogy nem játszott tisztán.
20-0 oda Dobásátlag ~ 3
5. csata
down of war, 1-1 objekt, Borotvapenge csmjei ellen
Jó hangulatú csata, jó ellenfél, aki veszít utolsó hely. Hangulat olyan, mint amikor beszélgetés közbe játszol és nem fordítva.
Egy rhinom maradt fenn, úgy, hogy itt végre tényleg én rontottam el egy mozanatot és nem hibáztathatok mást! 6 kör ment le.
Csatát jellemzi, hogy az immo rhino akkor javult meg az ellenfélnél, mikor azt mondtuk: "úgyse javul meg!" és jött a hatos.
Boltertűz elvitte a termijeim, 4 talál, 4 seb, mentő: 4 db 1-es. Mondjuk itt többször is jól dobtam, de hiába dobsz jól, ha már ne múlik rajta semmi.
19-1 oda Dobásátlag ~ 3,000000000000000000000001

Konklúzió: pofátlan sereggel kell játszani, kell a plague sereg, a feel no pain kell, következőre viszek krátereket, mert a kissablon méretű kráterek semmit sem érnek, pedig sokszor lényeges, fluffos sereggel nem lehet csinálni semmit se, több pia kell, a meccs alatt is!, inkább legközelebb a szálloda (Bm madárürülékes-"tiszta" ágyneműje után)

Csatáim közül kettő volt a számomra megszokott jó hangulatú, a többin nagyon unatkoztam, mert lassan mentek a körök, mert nem tudtam mit csinálni, mert fluff esélytelen, mert a seregkoncepcióm és a játékhoz való hozzáállásom más mint a "Győzni,győzni,győzni!" mentalitás.

Ja Bm köszi a sok segítséget! (komolyan)
Ennyi!
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

2010 tavaszi call of war Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010 tavaszi call of war   2010 tavaszi call of war EmptyHétf. Ápr. 19, 2010 2:43 pm

Nagyon jó hangulatú verseny volt. Sajnos nem sikerült túl jó eredményeket elérnünk, ami nagyrészt a kockadobáson múlott, plusz nálam még az is közrejátszott hogy rutintalanul játszottam még a daemonnal.

1. csatámat(3 objektíva) Komarov CSM serege ellen játszottam. Ez pont egy olyan csata volt ahol nagyon szarul dobtam. Lashel folyamatosan elhúzta a két nagydámonomat a pályaszélre, egy kráterbe. Nehézterepre 3 kockával 2-nél többet egyszer sem sikerült dobnom, így ők nem csináltak semmit. A Bloodcrusherek hősiesen lementették a 6 oblitől jövő plazmatüzet azonban egy 10 db berza bolt pistolból származó lövés elvitte őket (10ből 9 talált, 8 sebzett, egy mentőt sem sikerült megdobnom)
Végül 17-3ra kikaptam

2. csatám (1-1 objektíva) Replay daemon serege ellen játszottam. Itt utolsó körre egy daemonette csapat maradt csak fent az ellenfélnél, a saját objektívájánál akit körülvett 2x3 bloodcrusher, a Kugath és két nurgling, azonban nem volt több kör így ez a meccs döntetlen lett. 11-9 nekem.

3. csata(kill point) Freddy IG serege ellen. 21 lascanonos tömeg sereget hozott. Igazából ahogy vártam a monstereket és a 3 grindert kilőtte, de a gylogos egységeimel nem bírt, így kill pointban 5.kör végén 9-5re nyertem. 13-7 nekem.

4. csata (4 objektíva) Szlovák Wich Hunter sereg ellen. Hát nem csodálom, hogy benne van az ETC csapatban nagyon jól játszott. Végig nagyon jól dobott, én nagyon szarul, plusz egyáltalán nem ismertem a seregét. Sikerült az összes figurámat megölnie így 19-1-re nyert.

5. csata (1-1 objektíva) Vik Dark Angel serege ellen. Ez volt az első csatám ahol a soul grinder tongue fegyójával sikerül találnom az egész versenyen. Sikerült kinyitnom egy radírt lol! ( a négyből)
Nagyon jó hangulatú csata volt 5. kör végén 1-1 volt az állás, és azt dobtuk ki, hogy nincs hatodik kör, azonban még másfél óra visszavolt, úgyhogy úgy döntöttünk végigjátszuk. Sikerült megölnöm az összes termit, azonban a maradék 3 radírral nem tudtam mit kezdeni, beért az objektívámhoz, a sajátjánál is ott volt. igy ő nyert. 11-9 oda.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2010 tavaszi call of war Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010 tavaszi call of war   2010 tavaszi call of war EmptyHétf. Ápr. 19, 2010 1:58 pm

Partik, Eddy! Nem írtok pár szót hogy mi volt?
Én meg majd teszek fel képeket.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

2010 tavaszi call of war Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010 tavaszi call of war   2010 tavaszi call of war EmptyVas. Feb. 28, 2010 10:11 pm

Én megyek
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2010 tavaszi call of war Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010 tavaszi call of war   2010 tavaszi call of war EmptyVas. Feb. 28, 2010 9:09 pm

Én megyek, de szabálykönyvet viszek, nem figurákat.
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

2010 tavaszi call of war Empty
TémanyitásTárgy: 2010 tavaszi call of war   2010 tavaszi call of war EmptyVas. Feb. 28, 2010 6:59 pm

Mint a cím is mutatja ez a téma.
Első kérdés :
KI JÖN?
Én már elküldtem a nevezésem!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





2010 tavaszi call of war Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010 tavaszi call of war   2010 tavaszi call of war Empty

Vissza az elejére Go down
 
2010 tavaszi call of war
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» 2010-02-06 SM vs Tau
» 2010-05-05 Husveti SM vs Tau

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k csatatér-
Ugrás: