kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 2010-02-06 SM vs Tau

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

2010-02-06  SM vs Tau Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010-02-06 SM vs Tau   2010-02-06  SM vs Tau EmptyVas. Feb. 07, 2010 1:03 am

Jó csata volt, kifejezetten visszaadta azt a régi hitemet, hogy a 40K-nak is van értelme, csak kevesen találják meg. Az utóbbi időben eléggé háttérbe szorítottam a témát, mert nem valami gondolkodós játéknak tűnt, inkább fantasy-t toltam. Nagyon más a két világ, teljesen különböző dolgokra kell figyelni bennük.

Tapasztalatok:

- Most játszottam először SM sereggel, variálható, könnyen az ellenfélhez alakítható listájuk van. Most megkötés volt, hogy csak azokkal a babákkal gyakunk, amiket MAXXxxx elhozott, de így is lehetett jó sereget gyártani belőlük.
- Sok egységemet feláldoztam, hogy előnyös helyzetbe hozzam a taktikai osztagokat (ork hagyaték), de nem tudtam kihasználni azt a pár kört, amíg viszonylag háborítatlanul masírozhattak a fiúk. Jobban el kellett volna indulni velük, néha futni/rohamozni akkor is, amikor nem sok haszna van, hogy közelebb legyek az ojjektumhoz.
- A bolter tényleg jó, az ellenség nagyját azzal szedtem le.
- Szándékosan nem osztottam ketté a csapatokat, hogy az alapgyalogokkal játszhassak - trükkök nélkül. Így kevesebb lehetőségem volt, de megnéztem, mire mennek a páncélosok ész nélkül. Be kell vallanom, hogy így sem teljesítettek rosszul. Tápos ez a sereg, ha jó sok figurát tehet fel az asztalra.
- Járművek ellen kevés voltam, mert nem nagyon volt időm foglalkozni velük, szegény Predator-omat meg első körben ronccsá lőtték privát fedezékében... Pedig elvettem a kezdést is, meg a felpakolásom sem volt rossz.
- A mesterlövészek idegesítőek, de keveset sebeznek. Érdemes valami kombóval hozni őket.
- Az outflank kétélű dolog, ha az ellenfélnek is van még kint osztaga, könnyen "a buzik körbeérnek a kádban" szituáció lehet belőle.
- Scout + nyílt terep = döglött scout.
- Az olcsó tankok (Predator egy ágyúval, Vindicator alapszettel) nagyon erősek, érdemes mindig vinni belőlük egyet-kettőt. Két lövésükkel behozzák az árukat, utána akár meg is fáradhatnak.
- Rhino, Drop Pod nagy táp, motoros közepes táp, scout motoros agyamenten táp. Festeni viszont szopás lesz őket...
- Flamer is táp, jóval erősebb a többi tömegpusztító fegyvernél.

A legfontosabb azonban az, hogy egy nagyon nyugodt, pihentető csatát játszhattunk, ahol mindkét félnek volt esélye, egész jó tereptárgyak között nyomhattuk - és a kaja is jó volt.

Köszönöm a kölcsönsereget és az okítást!

Basketball

P.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

2010-02-06  SM vs Tau Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010-02-06 SM vs Tau   2010-02-06  SM vs Tau EmptyVas. Feb. 07, 2010 12:16 am

ha nem kill pointos a játék, tényleg érdemes szétosztani 5-ösével a srácokat... hátulról a nehézfegyveresek egész jó támogatást adnak, plusz védik a gyengébbeket az outflankből érkezőktől.

s egy drop pod jó, meg meg is éri Smile
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

2010-02-06  SM vs Tau Empty
TémanyitásTárgy: 2010-02-06 SM vs Tau   2010-02-06  SM vs Tau EmptySzomb. Feb. 06, 2010 9:04 pm

Megvolt a barati meccs a ket faj kozott. Egy kisse mar romos eroditmenyben levo objektiva volt a celpont.
kb 1500pt-bol volt a jatek.
A vedok a szuperemberek kek szineiben (UM, Pavano):
- 5 sniper scout HB-el
- 10 CC scout ML-el
- 2x10 Tactical ML es Flamer Rhinoban, fonoknel PW es MB
- 10 Tactical ML es Flamer, fonoknel PW es MB
- 10 Tactical ML es Flamer, fonoknel PF
- 10 Assault, fonoknel PF
- JP kaplan
- Predator 1 lascannon

A tamadok a nagyobb jo voros-vilagoskek szineiben (Tau, en):
- 7 FW, Devilfish distruptorral
- 7 FW, Devilfish distruptorral
- 11 FW
- 16 Kroot
- 16 Kroot
- 6 Stealth, 2 melta
- 2 melta-piranha
- 3 rail-hammerhead
- 1 BattleSuit fonok, 2 shielddrone, Airburst Fragmenting ize (nagysablon), plazma, Iridium

tul nagy csataleirast nem tudok irni.

Mivel 1-1 objektiva volt a seregek felallasi zonajaban, igy mindkettonek erolkodnie kellett a megszerzesert.
elso kor: semmi erdemleges, Assaultok kozelednek es 1 HHead stun. Cserebe minden oket lovi es marad 1 sima, ormester es a kaplan, tobbi elfustol. HHead lonccsa lovi a predatort.

masodik kor: stealth-ek bedaralodnak a fenti 3 figura altal (1 figura akart elfutni, tobbi hulla lett), krootok bejonnek es felelmetesen neznek ki. Lovesbol leszednek talan 1 marine-t miutan az alattuk levo rhino-t kibontottam egy railgunnal.


harmadik kor: bejonnek a scoutok, outflankelve az outflankeloket. lovesbol es rohambol egyik kroot osztag eltunik. Masik meg a szetlott rhino-bol kiszallo langszorosa miatt csitul (12 talalat 1 langszorotol, 8 hulla) maradek meg bolterektol fustol el. Kozben a kozeli osztagokat tau apritja, folyamatosan hatekonyan vedve a sajat objektivat.

negyedik kor: igazabol itt a dontetlen mar nekem biztositva volt,mivel nagyon nem volt semmi (pontosabban ekkor meg volt 2 osztag maradeka) ami a jatek vegeig oda tudott volna erni.
Igazabol nem volt nagy taktika, ami kozeljott lelottem, ugy kulonben egyik FW osztag itt megfutott, de szerencsere osszeallt.

otodik kor: lehetseges utolso kor, igy devilfish-ben levo 3 fos FW osztagmaradvany megrohanja a sajat objektivat, igy 1-1-re hozva az allast. HHead nagysablonoktol hullik a fergese (scoutok), eletben marad 1 raketas.
Mivel lehet, hogy ez az utolso kor, igy az egyik piranha odasiet az SM objektivahoz, de csak a predator roncsra tud raszallni, veszelyesterep: 1, immo.
4x2 gundrone lecsatolva a gepekrol es probalnak feltartani SM osztagot.

lett 6-ik kor: SM en objektivamat mar nem eri el, jarmuvekkel kozeledek az ovehez, 1-1 fegyverrel love azert. szep lassan fogy. Akarcsak tolem a drone-ok. Jarmuvek ellen sokat nem tud tenni, mivel 0 talalatot er el.
Objektivanal levo piranha-t szetlovik.
masik piranha is odamegy, veszelyesterep: 1, immo.

lett 7-ik kor is... : 1-1 SM ormester szarra love (3 HHead, 2 devilfish, 16 FW lotte a 2 figurat osszesen, szoval azert jol birtak a strapat). mas extra nem tortent.

vegen:
- 1 objektiva stabilan Tau kezben. devilfish utasok pofatlanul kiszalltak a jarmubol, hogy mutassak mennyire kemenyek, de loniuk mar nem kellett a kozelben levo 1db ormesterre.
- 1 objektiva vitatva 1db immo piranha-val 5db sniper elleneben. (kicsi a rakas: Predator roncson levo piranha roncson levo immobil piranha.)
- Tautol eltunt: 2 kroot osztag, effektive 2 piranha, 4 drone osztag
- SM-tol eltunt kb minden, kiveve 1 scout osztagot es 1 taktikai osztagot.

tanulsagok:
- SM szetosztva jobb lett volna, mert igy a raketa miatt csokkent a mobilitas vagy a tuzero
- SM-tol hianyzott azert 1 droppod valami meltas osztaggal.
- Boltert tulsagosan lebecsulitek, eleget love veluk sokminden leesik, raadasul volt osztag ami a 7 kor alatt 5x lott veluk.
- Bar tudom, hogy nem hiszitek, de van letjogosultsaga a horda SM-nek, nem csak a 2 radir+lysander hasznalhato. Raadasul igy elvezetesebb is a jatek. Mondjuk a predatort es assaultot en bealdoztam volna Vindi-re es valami gyors dologra (scout motor, motor, rohammotor, speeder, tudjafene)

- 3 Hammerhead sok, alig fertem el a deployban a tankokkal
- tankos tau sereg egesz hasznalhato, bar negyedannyira nem eros, mint a battlesuitos, viszont sokkal ellenallobb. Szoval lassabban es nehezebben ol SM-t, de nehezebb is leszedni a distr pod-ok miatt (AV13 + mindig cover komoly fegyverek ellen)
- valahogy tobb FW-t kene belecsalnom egy ilyen listaba. 25 keves. De nem a mobilitas aran (azaz pl 1 HHead arabol johet megint 6 fo es egy devilfish, de semmikepp nem 14-15 fo)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Ajánlott tartalom





2010-02-06  SM vs Tau Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010-02-06 SM vs Tau   2010-02-06  SM vs Tau Empty

Vissza az elejére Go down
 
2010-02-06 SM vs Tau
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» 2010-08-07/08 ETC meccsek
» 2010 tavaszi call of war
» 2010-05-05 Husveti SM vs Tau

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k csatatér-
Ugrás: