kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 2010-08-07/08 ETC meccsek

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

2010-08-07/08 ETC meccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010-08-07/08 ETC meccsek   2010-08-07/08 ETC meccsek EmptyCsüt. Aug. 12, 2010 10:17 pm

jaja, ilyesmit írtak ők is... mondjuk úgy tűnik a spanyoloknak, megérte a dolog (11. hely).
ha jól értem 40kban meg a németekkel voltak gondok. Twisted Evil
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2010-08-07/08 ETC meccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010-08-07/08 ETC meccsek   2010-08-07/08 ETC meccsek EmptyCsüt. Aug. 12, 2010 4:14 pm

YKoS írta:
veletek nem szopóztak a spanyolok? a fantasysok beszámolói alapján phaszok.
De velünk is volt móka.
A mellettem játszó sráccal elkezdett szívózni a spanyol ellenfele, hogy az ö kockáit akarja használni. A srác mondta neki, hogy dobhat vele párat, hogy lássa nem cinkelt, vagy ad neki másik csomag kockát, ha nem hozott magával, de azzal ne dobáljon.
Addig görénykedett a spanyol, hogy bírót kellett hívni. Pedig a saját kapitánya (legalábbis asszem ö volt, az ellenfelem) is intette le, hogy "Be cool!". Fura volt...
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2010-08-07/08 ETC meccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010-08-07/08 ETC meccsek   2010-08-07/08 ETC meccsek EmptyCsüt. Aug. 12, 2010 4:11 pm

Csináltam pár képet, de föleg csak szebb figurákról, majd felrakom öket.

Ja, azért néha jól jött volna a 2 vindi az oblik helyett.
Sebaj, most vége, lehet újra kísérletezni! Very Happy
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

2010-08-07/08 ETC meccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010-08-07/08 ETC meccsek   2010-08-07/08 ETC meccsek EmptyCsüt. Aug. 12, 2010 12:53 pm

veletek nem szopóztak a spanyolok? a fantasysok beszámolói alapján phaszok.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2010-08-07/08 ETC meccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010-08-07/08 ETC meccsek   2010-08-07/08 ETC meccsek EmptyCsüt. Aug. 12, 2010 12:48 pm

Patrik írta:
összeségében akkor végig jól játszottál, amikor kikaptál a kockákon múlt ha jól értem. Gratula
Képeket nem csináltál?
Igen, én is így látom.
Egyet hibáztam (állítólag) a spanyol srác ellen, ahol ugye elérhettem volna a két osztagot rohammal. Legalábbis ö ezt monta a meccs után.
A többi ellenfélnél vagy jól müködött a terv, vagy a kockák vezették a meccset.
Ahogy meséltek a magyarok is meg az osztrákok is, voltak kemény szivatások, jól taktikázó ellenfelek. Ellenem elég monoton meccsek lettek, hiszen a 14es páncél mögött görénykedtem, és igyekeztem elég fenyegetönek látszani. Nagyon tanulságos volt, hogy a két pontszerzö radír miatt sokan próbáltak akár valamit beáldozva is azokban kárt tenni, vagy jármü falat építeni, ami nekem segített, mert jobban láttam a lövéshez.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

2010-08-07/08 ETC meccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010-08-07/08 ETC meccsek   2010-08-07/08 ETC meccsek EmptySzer. Aug. 11, 2010 11:30 am

összeségében akkor végig jól játszottál, amikor kikaptál a kockákon múlt ha jól értem. Gratula
Képeket nem csináltál?
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2010-08-07/08 ETC meccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010-08-07/08 ETC meccsek   2010-08-07/08 ETC meccsek EmptyKedd Aug. 10, 2010 3:59 pm

Ötödik kör, északírország.
Ök azok akik minden évben eljönnek, idén már szereztek egy döntetlent.
De kedvesek, aranyosak, jó arcok.
Megint eldar ellen, 5 objektíva, negyedes felállás.
Volt nála 3 lándzsás serpent, 2 wraithlord, karddal és rakétával, avatart, gyalogos warlockok serpentben farseer-el, 5 pathfinder, két osztag avenger, lándzsás falkon, 5 dragon, 2*3 bike shuriken cannon-al.
Középen volt egy nagy rom, azt kerülgettük. Nekem a két princem, mögöttük az oblik, neki a 3 szörny meg a warlockos serpent.
Az egyik wraithlord megpróbált egy gyors futással rohamtávba kerülni, de lelöttük, ezek utána többiek csak bújkáltak. Én sem dughattam ki a princeket, mer ö is leszedte volna simán, a szörnyeket, föleg az avatárt pedig még 2 prince-el sem érdemel berohanni.
Szóval táncolgattunk, alig okoztunk veszteséget egymásnak. Én immóra löttem egy serpentet, ö egy radírt, leszedett egy fél osztag oblit meg egy osztag termit, én a wraithlordot meg a másikröl 2 sebet. A srác az 5dik körben nem menrt el mindennel objektívár, amivel lehett volna, így simán nyertem, föleg, hogy nem lett 6dik kör, de mivel ö kezdett, jó eséllyem volt, hogy akkor is nyerni tudok, ha agresszívabb.
Vidám, a végéig szoros meccs volt, és mivel mindketten szarul dobtunk, és lig okoztunk veszteséget, nagyon izgalmas is volt az utolsó pillanatig.
Szóval nekem gyözelem, a gyapat többi tagja is hozta az eredmény, nyertünk.

Utolsó forduló a belgák ellen.
Pitched battle, Kill point. Szemben dark angels, ö lett volna aki ellen legszívesebben játszom, mert nem sok mindene volt radír ellen.
3 veneradble drenya ccw+plazmacannon, 2 vindicator, 2 twin-las razorback, 2 rhino, egy hátirakétás káplán, 4*10marine, rakétával meg 2szer plazmával 2szer meltával.
Felpakoltam szinte gun-line-t, egyosztag termi, a troopok meg a princek maradtak kint.
Felrakott egy osztagot fedezékbe, mögéjükl a rhinót üresen (minek?), meg a 3 drenyát.
Folyamatosan löttük egymást, ami ugye nekem volt jobb. A venerable-ket nem igen tudtam kinyitni, minden újradobott effektem 1es volt, hiába nyitottam volna elsöre szinte minden penetrate-nél. A rhinót nagy nehezen kinyitottam, majd a bejövö káplán nem érte el terepteszttel rohamból az elöre deepstrikeolt termiket, és mint maradt a pusztában egyedül.
A bejövö vindik elkezdtek kerülgetni, hogy lötávba érkenek, de oldalba kaptam öket és leesett a két fegyver.
Ahhoz képest, hogy tulajdonképpen rommá löttem csak 2 kill pointom lett: a rhinó és a káplán. A razorbackekröl még a storm boltert is lelöttem, a gyalogos marine osztagot lelöttem 3 före, vindiket fegyvertelenre, egyik drenyát immóra.
Ö megsebesített egy oblit. Már lábadozik.
Gyözelem nekem is és a csapatnak is.

Összességében 5 pontunk lett, 15ikek lettünk a 24böl, ami nem is rossz.
Nagyon fárasztó volt, de jó buli volt, egyedül az zavart, hogy 3 meccsen ennyire a kockákon múlt.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2010-08-07/08 ETC meccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010-08-07/08 ETC meccsek   2010-08-07/08 ETC meccsek EmptyKedd Aug. 10, 2010 3:26 pm

Harmadik ellenfél Anglia, Eldar, Spearhead, Kill point
3 Lándzsás Falkon, 3 Dakkás Serpent, 5 fire dragon, 2*8 Harlequin, 2*5 Avenger, 10 Warlock gyalog, Farseer.

Hiába választhattam asztalt, csak olyan fedezékek voltak, amik teljesen takarják a radírt és nem tudok kilöni mögüle, ö meg kidugja a falkon ágyuját és fedezékböl löhet. Szóval választottam az egyetlen asztalt, ahol legalább volt egy oszlop meg egy rom.

A srác kezdett, felpakolt mindent a középtöl 12"re lévö körre.
Én vele szemben, amennyire lehetett fedezékben, az egyik radírt beraktam az oszlop mögé, a két lézerágyúvol ott Lucky Luke-olt a két oldalán.
No ez volt az a maeccs, ahol meg én dobtam pofátlanul jól.

Elvettem a kezdést, lelöttem egy falkon (holo fielddel 5-6 effekttel), aztán amikor a közelembe jött, kijöttem a serpenteket, lepinneltek a harlik az oblik meg egy osztag termi elött! Stb. Stb. Szóval a srác jött a közelembe, és elhullott, mert nem dobott meg semmit, én meg sokmindent. 5 morálból 4et elrontott. A két osztag harlequint lelángszóróztam, a fire dragonok kiszálltak hogy leszedjenek 2 oblit, de 2 talált, egy sebzett, azt lementettem. A dragonokat ezután megöltem. Az egyik shaken falkon elmenekült, de frissen reserveböl érkezö princek 1 sikeres találtattal leverték (megint holo field), a kiesö avengerek lehasaltak, szóval azokat is megették a princek. Egyszóval mészárlás volt.
Gyözelem, de a csapat nem szerepelt túl jól, az angolok jól játszottak, vesztettük.
A srác amúgy jó hummorral bírta a dolgot, nagyon kellemes ellenfél volt.

Negyedik meccs oroszok ellen.
Megint eldar, 1-1 objektíva, Dawn of war
Nem volt veszélyes sereg a radíarokra, legalább is azt hittem:
falkon scatter-el, 2*3 walker scatterrel, 2*5 fire dragon serpentben, 10 gyalogos warlock serpentben, farseer
No itt az én szememet dobta ki a srác.
Csak egy rhinót raktam fel világítani, az objektívát ugyanazon rövid oldalnál a sarokban.
Az elsö körben mindennel elröpült a feléig (pont a rhinó elé), látni nem látott semmit. Én világítottam a rhinóval, és leszedtem egy serpentet, kiestek a dragonok. Eddig jó is volt, de aztán ö lelötte 1 sebre az egyik princet és beautózott a számba a másik osztag dragonnal meg a warlockokkal.
A princcel megrohantam az 5 firedragon, levettem 3at és megdobta a morált. Szuper, gondoltam, mert köv körben leverem azt a kettöt, és megrohanom a walkereket, aztán kirepülhetek a másik prince-el is, mert nincs elég lövése. Nem ez történt, a prince nem tudott végzeni 2 dragonnal, 4 3+ból 1talált. Köv körben szabadult a prince, amikor lelötték.
A meccs hátralévö részében 25 találatból a megmaradt serpentekre összesen 1 glance és egy penetrate jött össze, amiböl a penetrate-et lementette, szóval röhögve beért a warlock és a dragon osztag, és vesztettem úgy, hogy ha az utolsó 2 körben kinyitom valamelyik serpentet, akkor döntetlen. De nem ment.
A srác bocsánatot kért a szerencse miatt, amúgy nagyon kellemes ellenfél volt.
Verség, annyit értem el, hogy nem vipe-olt, a csapat is kikapott.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2010-08-07/08 ETC meccsek Empty
TémanyitásTárgy: 2010-08-07/08 ETC meccsek   2010-08-07/08 ETC meccsek EmptyKedd Aug. 10, 2010 3:07 pm

Hát, akkor pár szóban az ETC-röl.

Szerencsére a srácok jól leszervezték a dolgot, másfél óra alatt odarepültünk, fasza hotelt választottak, stb. Persze nem volt olcsó, de legalább tényleg jó volt. A pesti srácok bevállalták és 12 órát autóztak. Remélem épségben hazaértek.

Szóval: egy nagy jégcsarnokban volt a buli, rengeteg asztal, 24 40k-s és ki tudja mennyi fantasy-s csapat. Egyenpólóban virító versenyzök, izgalom, ahogy kell.

Elsö ellefelünk a fehérorosz válogatott volt.
5 objektíva, dawn of war, a kapitány ellen játszottam, aki IG-vel jött:
3 Vendetta, benne 3 meltás veteránok, pszi-kórus, hydrák, mantikor. Nem mondom, ijesztö volt.

Elsö körben elröpült a 3 vendettával a pálya feléig, én meg löttem öket veszettül, de csak egy lascannont szedtem le és egy shakent értem el. Ö erre az egyik veterán osztaggal kilötte az egyik landraideremet.
Nagy igyekezettel megállítottam a másik vendettát, meg levertem a veteránokat. A mantikor-t folyamatosan stunnoltam, így csak 1szer lött, az is egy rakéta lett ami leszóródott a radírról. Az elörearaszoló oblikkal meg a megmaradt radírral bevettem a pálya közepét, és bár ki kellett szállnom a másik radírból is, hogy berohanjam a meltás HQ-t, megmaradt egy marine az egyik osztagból, aki visszaszállt a radírba és fogott 2 objektívát. (a másikat fele alá lötte, majd a pszi-vel 2re levitt mortált nyilván elrontottam) a srác vitathatott volna 2 objektívát meg tarthatott volna egyet, de akkor ha lesz még egy kör, akkor szinte biztosan veszít, így nem kockáztatott, maradt 1-1, döntetlen.
A csapat is döntetlent hozott, ha még egy pontot szerzünk, már gyözelem.

Második meccs a spanyolok ellen.
2 objektíva, pitched battle, megint a kapitány ellen, orkok:
20+20+30 boy, 10 gretchin, 13+13 loota, 3+3 killa kan, 4 Nob+Boss motoron, KFF-es mek
Középen egy nagy átláthatatlan rom (radírt is takart), én beraktam mögé az objektívámat, ö az övét egészen a sarokba.
Körbe is állta mindennel a saját objektíváját, beleértve egy fasza félkört kukákból, mögöttük a Mek, ahogy kell.
Én csináltam egy falat a radírokból a rom mellé, így tudtam mögöttük mozogni a princekkel és oblikkal.
4 kör alatt 2 kukát sikerült kinyitnom, ami kevés volt nagyon. Az egyik közeledö osztaga hiába Waagh-olt nem érte el a legelöl álló 3 oblit, akik leflamerezték és berohanták, majd levették öket. Sajnos nem tudtam eléggé hátra konszolidálni, ahhoz, hogy ne érjék el öket a motrosok. Le is vették öket még ütés elött, mert sikerült a 12 big choppa sebbe belehalnom 6db egyessel. Behúztam a motorosokat a princekkel, úgy, hogy csak a warboss tudott ütni, aki ki is nyírtam, de megdobta 5re a morátl és leverte princeket (no komment). A következö 2 obli már kinyírta a nobokat, de meghalt a 2 prince, késö volt.
Utolsó kísérletként megpróbáltam az egyik radírral áttörni az ö objektívájához. Rammoltam a kukátat, még DoGis csinált, de 8as erövel meg sem karcoltam a 10es hátsó páncélt, majd erre ö 9 ütésböl leverte a 12"et száguldó radírt. Itt már, kicsit habzott a szám. Az 5 kiesö marin még megrohanta a gretchineket, de egy másik osztag is foglalta az objektívát. 1-1 döntetlen.
Az ellenfél utána azt mondta, hogy valszeg az 5 marine elérte volna a másik osztagot is (30 ork), és akkor (ha túlélem a sok visszaütést), akkor nyerek, de én úgy láttam, nem voltak rohamtávban. Most már mindegy is.
Kikaptunk csapatként, megint 1 pont kellett volna, és akkor döntetlen.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





2010-08-07/08 ETC meccsek Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2010-08-07/08 ETC meccsek   2010-08-07/08 ETC meccsek Empty

Vissza az elejére Go down
 
2010-08-07/08 ETC meccsek
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» 2010-05-05 Husveti SM vs Tau
» 2010-02-06 SM vs Tau

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k csatatér-
Ugrás: