kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 2010-05-08 ETC-gyakorló verseny Bécs CSM(Bm) vs. BA,Ork,Nida

Go down 
SzerzőÜzenet
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2010-05-08 ETC-gyakorló verseny Bécs CSM(Bm) vs. BA,Ork,Nida Empty
TémanyitásTárgy: 2010-05-08 ETC-gyakorló verseny Bécs CSM(Bm) vs. BA,Ork,Nida   2010-05-08 ETC-gyakorló verseny Bécs CSM(Bm) vs. BA,Ork,Nida EmptySzer. Május 12, 2010 2:39 pm

Ennek a versenynek az volt a célja, hogy gyakorlojunk az ETC-re szóval a szabályok az szerint. Vagyis 1750, nincs nevesített.
3 fös csapatokkal, felváltva állítva kihívót.
Gyözelem 30, döntetlen 20, Vereség 10, vesztegésböl +/- 0-10 pont

Én a szokásos sereget vittem, de ezúttal csak oblikat és vindi-t nem:
HQ:
1 Szárnyas Lash Prince
1 Szárnyas Lash Prince
Elite:
3 Termi (Reaper, 2 combi melta) + Landraider (possession)
3 Termi (Reaper, 2 combi melta) + Landraider (possession)
Troop:
5 CSM + Rhino
5 CSM
Heavy:
3+2+2 Obli

Az elsö meccsem Blood Angels ellen volt, a srác kölcsönkapta a serget, és nem sokat 40k-zik, de a sereg azért kemény volt:
1 Librarian (jumppacks, blood lance, fear)
1 Librarian dreadnaught drop podban (lance, wings)
2 Sanquinius Priest (jumppack)
3*10 fös Assault squad (2 melta, fist)
10 death company marine (drop pod, locator beacon)
2 death company drenya (dupla karommal, drop podban, az egyik podon locator beacon)

1-1 objektíva, Pitched Battle
Átadtam a kezdést, és ö le is dobott 2 dopot egy könyvtáros és egy death company drenyával.
Aztán bejött még egy assault squad a második körben. Mivel én egészen a sarokba tettem az objektívámat nem mert a közelébe DS-elni.
Jól dobtam a reserveket, a 2 prince a második körben behúzta és nagyrészt levágta az assault squadot, és az egyik prince a death company dread rohamát egyetlen pofonnal bevégezte (nagyobb I-nél egyböl agyoncsaptam), a könyvtáros drenya meg elrontotta a pszi tesztet ezért nemt udott repülni és nemért oda.
Igen jól löttük a drenyákat az oblikkal és a radírokkal, de elkövettem egy nagy hibát: a pálya közepén jöttem föl a troopokkal, nem mertem az objektvámhoz menni, mert közel volt a sorra leérkezö sok ellenség. Ennek az lett a vége, hogy épp csak oda értem a saját objektívámhoz az 5dik körben.
Mivel sorra potyogtak a srácok az égböl a két prince megpróbált rendet rakni, aminek az lett a vége hogy igen beszorultak és az egyiket le is lötték bolterrel. Hozzájárult a dologhoz, hogy 5 lashböl bement 1, egy pedig mindjárt perils-t is okozott. Mindenesetre a csata végére a saját objektívámról letankshockoltam egy landraiderrel a odatelepedett assault squadot (a könyvtáros elrontotta a pszi tesztet death or glory-nál a lándzsával, kilapítottam), az ö objektívájáról meg kínkeservesen lelöttem a 3 köre folyamatosan goung to groundoló másik assault osztagot.
2-0 objektívában, szemben komoly veszteségek (maradt 2 drop pod meg egy assault squad) 36-4 pontban

Második meccsem az osztrák ETC-s Ork, Tom
1 warboss motoron, claw-val
6 Motors nob (2 claw, doki, 2 pole)
1 big mak CFF-el
3*20 Boy
3*3 Kuka

Spearhead, Kill point
Jobbat talán nem is kívánhattam volna.
Kezdtem is, felpakoltam a negyedembe szépen, ö meg elindult szembe 2 boy osztaggal, a mek-el meg 2 osztag kukával. A motorosok egy osztag kuka meg egy osztag boy hátulról jöttek fel.

A kukák hullottak, bár a CFF jól védte öket.
Sajnos a motoros nobok akkor jöttek be, amikor a sereg többi része is Lash távba (és nekik Waaaght-al rohamtávba) ért így egyszerre kellett mindkettöre reagálnom.
Lash-el behúztam a motorosokat, kétszer át terepen, majd berohantam öket a 2 prince-el, 2 oblival meg 3 termivel. A princek leverték a bosst, valamint úgy rohamoztam, hogy az egyik claw csak a termiket tudta ütni, a másik meg nem ütött vissza az elsö fázisban. 5re elsöre megdobta a morált, így maradtunk a harcban, ahova aztán beért a sok boy is.
Amikor ezután 2 körig úgy dobáltam a közelharcot, hogy a Lashes tereptesztekkel több sebet okoztam, mint a közelharcban összesen, akkor már fel akartam adni. 4 kill pontot adtam ingyen, és a seregem jelentös része le volt kötve. A princek folyamatosan 3at találtak 8-10 támadásból 3+ra.
Az utolsó körben azonban, mire meghaltak a nobok és tölem mindenki abban a közelharcban, csináltam egy ellenrohamot a közelebbi boy osztag ellen, akik a maradék oblikat verték, megfuttattam és levágtam öket big mek-estül valamint leesett az utolsó kuka.
Így 7-6ra nyertem. Veszteségben is jobban álltam 34-6 lett pontban.

Utolsó meccs nida ellen. A hölgy ellenfél igen fluff játékos, szóval nem igazán az eredményért játszottunk.
4 objektíva, dawn of war

Ellenfelemnél volt
1 Szárnyas hive tyrant
3 szárnyas hive guard
2 Zoa
2*10 génorzó, alfával
2*10 gaunt
1 tervigon
1 carnifex
1 trygon
20 gargoyle

Átadtam a kezdést, amire a hölgy felpakolta a felezöre a tyrantot egy osztag gauntot meg a gargoyle-okat.
Én feltettem egy rhinót világítani és minden mást hoztam az elsö körben.

Némi közelítö röpülés után a nida sereg maradéka feljött az alapvonalról.
Nekem a rhinóm megvilágította tyrant-et, és lelöttük a nagyját aztán el lash-eltem, aztán megvilágítottam a landraiderrel a gauntokat meg megszórtam plazmacannonokkal.
A gargoyle-okat a következö körben behúztam lash-el az oblik elé, akik leflamerezték öket. Az elülsö osztag gaunt is elfogyott, a tyranttel pedig végzett a sok lézerágyú. Ezzel a közvetlen veszély elhárult.
A tervigon szült még 14 gauntot, de el is dugult. A trygon ugyan közel ért, de akkor már kapott combi meltát meg rapid plazmát is, és mielött rohamozhatott volna elhullott. A zoákat lassan leszedtem, az egyiknek volt egy lövése az egyik (szmókoló) radírra, de nem talált.
Ezután a radírokra csak a carnifex és tervigon lett volna veszélyes, de 12" mozgás után meg 2 Lash-el nem volt nehéz távoltartani öket.

Az összes veszteségem egy rhinó volt meg egy fél osztag termi, akiket elértek a szárnyas hive guardok, és igaz már csak 2en voltak mire odaértek, de nevetséges módon levertem öket közelharcban a 2 berohamozott termivel.
A radírokkal nyugodtan ráálltam az objektívákra, aztán el Lash-eltem az ö objektívájáról a génorzókat.
Objektívában 2-0, pontban 38-2

Másodikak lettünk összesen csapatban, ami szinte a várható eredmény volt, hiszen ott volt a másik full ETC-s csapat, a mi félig ETC-csapatunk meg 2-2 közepes és fungamer csapat.

Volt pár necces dobás és kellemetlen helyzet bánom, hogy az orkok ellen annyira kiborultam és majdnem feladtam.
Vissza az elejére Go down
 
2010-05-08 ETC-gyakorló verseny Bécs CSM(Bm) vs. BA,Ork,Nida
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» 2010-05-05 Husveti SM vs Tau
» 2010-08-07/08 ETC meccsek
» 2010-02-06 SM vs Tau

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k csatatér-
Ugrás: