kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás

Go down 
+18
Adamowich
Bm
Yoda007
YKoS
Patrik
Berzenke
Dectum
voroncov-draskov
Leslie
Nyamm-haikan
exael
subaggut
Pavano
zoolika
MAXXxxx
gorugrany
gojo
Eddy
22 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Next
SzerzőÜzenet
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 09, 2012 10:30 pm

gojo írta:

inkább az a kérdés, hogy mekkora mágnest kellene venni, ami elfér egy marine csukljában! van erre valakinek ötlete?
megmered. Smile

amugy legkisebb, kb 1 v 1.5mm-es atmeroju.


amugy ha jol elmekszem Matyas az egesz CSM sereget magnesezve csinalta meg. Legalabb annyit hallottam anyazni a magnesek miatt, mint orulni, szoval tenyleg teljesen izles kerdese, hogy mit szeretsz jobban.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 09, 2012 10:27 pm

a sima marine nem olyan díszítésű páncélban van, mint a GK marine, így én nem szívesen keverném. ez van, sznob vagyok. Smile nálam nem csak az a lényeg, hogy játszak, azt is szeretem, ha legalább nekem tetszik a figura. A sima marine meg nem tetszik. Ez van.

másrészt szerinte festésben azért sokkal több, ha minden opciót, vagy legalábbis sokat külön megcsinálok. de ami engem igazán zavar, hogy csomó haszontalan dolog figurám lenne, így meg legfeljebb csomó haszontalan kezem lesz. Smile ez valahogy kevésbé zavar.

pénzben egyébként lehet, hogy tényleg nem olcsóbb, bár azért 100 mágnes, az 50-25 opció, ami azért alsó hangon is legalább 5 doboz figura, szemben egy doboz mágnessel. és nem kell festeni, és nem lesz olyan érzése az embernek, hogy szegények csak ott állnak a polcon.

nemtom, nekem most jónak tűnik a mágnes, aztán lehet nem lesz jó. mivel kb. 4000 ből kijön egy doboz én szerintem megpróbálok egyet, nem egy kifizethetetlen összeg. ha más nem, akkor a hátitatyóra jól fog jönni. a figurákból ugyanis lehet jump infantryt csinálni és ott csak a hátitatyó különbözik. na azok miatt tényleg nem vennék két doboz figurát...

inkább az a kérdés, hogy mekkora mágnest kellene venni, ami elfér egy marine csukljában! van erre valakinek ötlete?

ui.: sok figuránál én sem hiszem, hogy ezt választanám, de nekem nagyjából 10-15 figuránál kell alkalmazni.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 09, 2012 10:15 pm

suba: szvsz folos, idegesito pepecseles gyalogosokon. Ahogy irod a magnes kb annyiba kerul, mint egy extra doboz es sokkal tobb munka es szivas.

es meg ket ellenerv:
- folyamatos leszedes-felrakas soran kopok a festek a szeleken, ha csak 3 alapszinnel van lemazolva, akkor ez nem gond, ha olyan, mint orkjaid, akkor mar gaz lehet
- barmily eros a magnes a legvaratlanabb pillanatokban fog elereszteni, igy a darab leesni, remelhetoleg szallitas kozben, hogy el is vesszen a kar / fegyver

ami elony:
- elvileg mindent felhasznalsz a dobozbol
- kevesebb doboz figurat kell megvenni es teljesen kifesteni
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 09, 2012 8:50 pm

igazad van, amennyit pepecselni kell vele a festésnél + a mágnes ára miatt nem éri meg mágnesezgetni, + egy idő után úgy is ki akarod majd próbálni mindkét fegyvert egyszerre akkor meg már muszáj venned még egy doboz figurát
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 09, 2012 7:57 pm

Tényleg megéri sima gyalogosok esetén szívni ezzel a mágnesezéssel? Járműveknél ok, de az emberkéket szerintem máshogy is ki lehet hozni olcsóbban, és még festési időben sem biztos, hogy többet kell szívni. Marine seregek esetében szerintem érdemesebb rendház alapdobozt keverni sima marinokkal, és úgy kimodellezni minden hasznos fegveropciót. Mikor a terminátoraimat csináltam és is elkevertem őket black reaches srácokkal, így meglett szinte minden opció, másrészt fele annyit szívok a festéssel, mert vagy az alsótest vagy a felsőtest fullosan díszes, nem akaszt meg állandóan a sok kütyű festés közben. Másrészt így bármit tudok használni bármivel, és kb. 4000 Ft plusz pénzbe került mindez. Ahogy néztem a mágnes se sokkal olcsóbb.
Vissza az elejére Go down
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 01.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 09, 2012 3:00 pm

Patrik írta:
Laci írta:
Minden bizonnyal vak vagyok, de Maelstromnál csak basere valót találtam.
tényleg vak vagy Very Happy
http://www.maelstromgames.co.uk/index.php?act=pro&pre=mfx_hob_mag_dsc_121_000

Tudom, azé mondom:D
Köszi.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 09, 2012 12:01 pm

Laci írta:
Minden bizonnyal vak vagyok, de Maelstromnál csak basere valót találtam.
tényleg vak vagy Very Happy
http://www.maelstromgames.co.uk/index.php?act=pro&pre=mfx_hob_mag_dsc_121_000
Vissza az elejére Go down
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 01.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 09, 2012 11:22 am

Minden bizonnyal vak vagyok, de Maelstromnál csak basere valót találtam.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptyCsüt. Feb. 09, 2012 12:01 am

ha rendelsz valahonnan, nekem is szólj, mert én is rendelnék.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptySzer. Feb. 08, 2012 10:53 pm

kisebb mágnes kell, hogy ne kelljen vagdosni, a maelstromtól pl lehet rendelni
Vissza az elejére Go down
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 01.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptySzer. Feb. 08, 2012 10:24 pm

Nos, megmágneseztem mindent amit csak tudtam, értem ezt a járművekre.
Viszont ami mágnesem van, jól vágható meg minden, de a nyálam nagyobb összetartó erőt képes kifejteni.(és ezt bizonyítani is tudom)
Az a gond hogy a kezekhez túl kicsire kell vágni, és úgy már nem képes megtartani pl egy kalapácsot, vagy swordot.
Azért lenne fontos hogy sima GK SSen tudjam cserélgetni a Justicar fegyverét(Halberd,Hammer,Sword), illetve a termiknél lenne még fontos.
Tud valaki olyan helyet ahol lehet venni/rendelni valami brutál mágnest, vagy esetleg tud valami más megoldást?
Vissza az elejére Go down
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 01.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptyKedd Dec. 06, 2011 12:14 pm

Ja igen nem írtam hogy fekete...bocsánat:D
Rendben megnézem ezeket, köszönöm!

Üdv:
Laci
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptyKedd Dec. 06, 2011 10:43 am

A Baumaxban kapható a Genius család alapozói fehér és világosszürke színekben ezek nagyon jók. Lehet van fekete is, de azt nem próbáltam. A TESCO-ban pedig a MOTIP festékei. Az a festék, ami kifejezetten alapozó egy elég hülye sárga szín, de kapható fekete spray is, amit sokat használtam fekete alapnak és meg voltam vele elégedve. Ezen kívül fekete alapozónak a Very Well fantázianevű cuccot szoktam még fújni.
Vissza az elejére Go down
Laci
hadnagy
hadnagy
Laci


Férfi Hozzászólások száma : 405
Age : 35
Registration date : 2009. Mar. 01.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptyKedd Dec. 06, 2011 10:15 am

Írjatok nekem egy jó alapozó márkát amit lehet kapni tesco/baumax vagy társaiban.
Eddig GWset használtam de elég drága és rendelgetni kell, a radíron meg nem fogok újat próbálgatni...Maestro van most.
Előre is köszi!

Üdv:
Hater
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptyKedd Nov. 01, 2011 1:43 am

hát aztat megköszönném, mert pont a méret lenne a leginkább fontos. (igen, látom, hogy mit írtam le...)

nekem viszont biztosan nem lesz előre elkészítve a helye, mert a kézfejben biztos nem lesz lyuk. valami nagyon pici mágnes kellene, amivel nem kell szétcsesznem az egész kézfejet, hogy beleférjen.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptyKedd Nov. 01, 2011 1:31 am

Yoda007 írta:
Bm-et keresd fel, neki eldái vannak teljesen megmágnesezve. meg Ykos is állítólag bohóckodott mágnessel, de azt nem látta még senki Razz
Anyádnak most mutattam... mondjuk nem pont a mágneseket, de... szopcsi (jók ezek a "direkt" szmájlik)

Én a crisisek karjára meg a fegyókra raktam mágneseket, a kart kivágni nem volt nehéz, mert eleve volt benne egy téglalap alakú mélyedés. Asszem a borsmagnettől szoktak még rendelni. méretben nem emlékszem pontosan már, hogy mekkorát is vettem, de ha nagyon szeretnéd, holnap lemérem.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptyHétf. Okt. 31, 2011 7:59 pm

Bm-et keresd fel, neki eldái vannak teljesen megmágnesezve. meg Ykos is állítólag bohóckodott mágnessel, de azt nem látta még senki Razz
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptyHétf. Okt. 31, 2011 6:56 pm

az lenne a kérdésem, hogy ki az aki aktívan foglalkozott már itten nálunk mágnesezéses megoldással? arra jutottam, hogy jobb, ha most gondolkodok el a mágnesezésen és nem utóbb jut eszembe. ugye rohadt sok opció van a kódexben, így gondoltam ki lehetne aknázni az összeset.

főleg fegyverek cseréjében gondolkodok.
igazából az lenne a kérdés, hogy mi az a méret amit mágnesben néznem kellene, illetve van-e bármilyen technika, eszköz arra nézve, hogy hogyan tegyem be a megfelelő helyre a mágneseket. gondolom ha más nincs, kivésem szikével a helyet, de inkább kérdezek, mint, hogy plusszban dolgozzak.

egyáltalán pénzben és munkában megéri a macerát? vagy inkább vegyek annyival több dobozt.

ez mondjuk kicsi? vagy elég?

korong mágnes

konkrétan ugye van, hogy egy marine kézfejbe kellene beleépíteni egy ilyet. azért az elég macera lehet, kivágni neki a helyet, most, hogy így gondolkodok rajta. bár a neten meg láttam ilyet, özsge küldött egy videót, amiben a srác mutatta, hogy mágnesezve csinálta. (csak éppen nem mesélte el, hogy hogyan)
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptySzer. Ápr. 06, 2011 5:34 pm

hi!

tudunk valakit, aki húzna épületdarabokat? ajtó-ablak ilyesmi?
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptyCsüt. Dec. 16, 2010 1:22 am

http://szupermagnes.hu/

holnap éjfélig ingyé viszik házhoz a mágneset! Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 198532
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptyHétf. Dec. 13, 2010 7:01 pm

a zselés pill. rag a nyerő, aztán a rést kitoltam pva-val.és vissza a homokba.

ja, és persze nagyon köszi a tippeket!
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptyPént. Dec. 10, 2010 6:11 pm

miben van igazam?
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptyPént. Dec. 10, 2010 3:37 pm

Igazad van gojo.
YKos azonnal hagyd abba!
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptySzer. Dec. 08, 2010 9:25 pm

értem. szóval te élvezted? Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 EmptySzer. Dec. 08, 2010 5:23 pm

Idézet :
mondjuk 30+ babát kiékelni, míg az megköt....hát... Very Happy nem lesz egyszerű.


Messze nem akkora dolog az. Igaz én ezt úgy 150 ork és 200 egyéb más baba után mondom.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás
Vissza az elejére 
3 / 17 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Közélet :: agóra-
Ugrás: