kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás

Go down 
+18
Adamowich
Bm
Yoda007
YKoS
Patrik
Berzenke
Dectum
voroncov-draskov
Leslie
Nyamm-haikan
exael
subaggut
Pavano
zoolika
MAXXxxx
gorugrany
gojo
Eddy
22 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 15, 16, 17
SzerzőÜzenet
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptyHétf. Márc. 03, 2008 2:23 pm

Üdv!

Nincs valakinek véletlenül 2 db háló bitze gobbókhoz? (3 vagy 4 is lehet) Ha konvertálnék 2 db-ot, az már elég lenne jelzésnek a két lándzsás egységbe, (nem akarom azt mondani hogy van háló, miközben meg nincs) és akkor már tudnék játszani a skull passos seregemmel (Ahgy számoltam, most kitesznek több, mint 720 pontot, azaz a két hálóssal 800 pont körül lennének, ami elég egy-két kisebb tanulócsata megvívásához. Bár tervezem, hogy veszek egy doboz ark and goblin army dobozt, abban sincs hálós gobbó. Sad
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptySzomb. Márc. 01, 2008 1:45 am

Hoi!

Srácok, a mai napon igencsak összejöttek a dolgok:

- Lett sereglistám a versenyre, pontosan 2016 pont, a 4 Elites mészárlós küldetésre felkészítve,
- 6 kivételével minden orkom össze van rakva és lealapozva (Nyamm, Kota, Exael, Eddy is segítettek),
- Előállítottam 4 MegaNob-ot, 1 Boss-t, 1 Painboy-t és 3 kukát, amik rohadt jól néznek ki,
- Holnap letesztelem a seregemet (végetek lesz!), mert ma befejeztem az összerakást,
- Nyamm egy sor hatalmas sziklát csinált, én nekikezdtem a GW-s fák rendbetételének (talp, rendes erdők, stb.),
- Kibontottam egy üveg önkényuralmi jelképpel ellátott sört... Rám fért...

Subaggut: gyere, délután egyig ráérek!

Exael: Tudok menni holnap Lőrincre, de kellenének a kommandósok a teszthez! Kérlek hozd el mindet, a spec. fegyveres blisterben lakókat is!

A verseny helyszínét - az orkok miatt - csak vasárnap ismertetem, de akkor jól.

P.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptySzomb. Márc. 01, 2008 1:28 am

OK, holnap pont nincs semmi dolgom, és Szilvi is megy pont 9 után felétek, szóval akkor holnap nagy festős-babázós délelőttöt tartunk Smile
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptySzomb. Márc. 01, 2008 12:38 am

Subaggut: hozd el hozzám őket valamikor, lefújjuk alapozóval, meg festékem is van dögivel, festhetnénk együtt, nekem is van mit...

Mellesleg odaadnám a SP dobozt.

Mondjuk holnap reggel 9 után? rendeer

P.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptyPént. Feb. 29, 2008 9:02 pm

Nagyon megköszönném.

Egyébként nem savage ork sereget tervezek, (van 2 db savage orkom) de az építkezési technikáik megfogtak Smile
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptyPént. Feb. 29, 2008 8:37 pm

Jól hangzik ez az ork falu...Putty és "műanyag élőlénydarabkák" is vannak nálam tudok is adni belőle.

Amúgy te ilyen savage ork sereget tervezel csinálni?
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptyPént. Feb. 29, 2008 8:10 pm

Eg olyan kérdésem lenne, hogy mennyié és hogyan tudok terepfüvet szerezni. Kellene még homok és putty, lehetőleg sok és olcsó. Unalmamban ugyanis összedobtam néhány savage ork cuccot. (Na jó, egy fél falut)

1. Kis udvar, körbekövezve festett (Gor k Sa ve AS) piros-kék kövekkel, közepén kókuszdió ork kunyhó, némi toldozás és egy kis karókerítés. A háztetőn fészek, két tojással. Az orkok le akarták verni, és megenni őket, de nem merik, hátha wywern tojás.

2. Ork szaporítókunyhó (kókuszdió zárt ajtó) és bokor is van, meg kerítés, totál savage, úgy kötöttem össze, mert nem fogta meg a hurkapálcát a ragasztó. Smile

3. Ork útjelző tábla. Balra orkok, jobbra gobbók, előre Boss lefelé Night Goblins Smile

4. Egy kis utcai kavicsokból összedobott kút (szinten erősen savage technika)

5. Ork barikád, hegyezett grafirceruzák hurkapálcák, éles kövek és kosz.

Tervezek még két kunyhót (big boss és sámán) csak ehhez kellene putty és műanyag élőlénydarabkák , még egy barikádot és egy őrtornyot.

a fentiek kifestéséhez pedig tanácsokat kérnék. (mivel, hogyan fessem meg a köveket, a füvezést stb. ) Bármilyen jó ötlet jöhet.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptySzer. Feb. 20, 2008 6:47 pm

Esetleg még ha elhozod őket ide hozzám, akkor én nagyon szívesen összerakom és lealapozom őket Wink, mert ez a távragasztás nehézkes dolog.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptySzer. Feb. 20, 2008 1:38 am

akkor meg vagy a ragasztó rossz vagy irány a fürdőkád és langyos szappanos vízben lemosogatni a figukat...biztos örülni fognak neki a fijjúk... Laughing Laughing
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptySzer. Feb. 20, 2008 1:32 am

Az új orkoknál passzolnak az illesztések, csak a ragasztót nem bírják... elephant

P.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptyKedd Feb. 19, 2008 7:29 pm

A gyári csapolás alatt azt érted, hogy van egy milliméteres kiemelkedés és egy fél milliméteres betüremkedés az összeillesztendő, fél kilós alkatrészeken, amik még véletlenül sem passzolnak egymáshoz?
Mert ha igen, akkor annyival bővültek a feladataid, hogy a kitüremkedést le kell vágni és a helyére beilleszteni a drótot.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptyHétf. Feb. 18, 2008 10:51 pm

Gorugrany: gyárilag csapolva van a többség, mégis esélytelen. Korábban több babát összeraktam, azok később sem estek szét, de az orkok nem adják meg magukat.

Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

P.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptyHétf. Feb. 18, 2008 10:06 pm

Általában csapolni kell, azaz lyuk mindkét felületbe majd drótdarabot (gémkapocstól a másfeles rézkábelig) és így ragasztani pillanattal. Az esetlegesen megmaradt résbe pedig putty-t tömni, onnan meg már tudod. Itten kicsit részletesebben és képekkel ellátva olvashatod ugyanezt.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptyHétf. Feb. 18, 2008 9:43 pm

Közérdekű! Különben nem lesz ork versenyző! pig


Kérek mindenkit/bárkit, hogy minden lehetséges információt osszon meg velem az alábbi témakörben:

- HOGY A FENÉBE LEHET FÉM MODELLEKET ÖSSZERAGASZTANI?

Kell valami speckó cucc, mert a Loctite nem fogja, minden szétesik és vagy 40 fém orkot kellene összetennem a héten, hogy legyen esélyem leadni MAXXxxx-nak a listámat!

Köszönettel:

P.
Vissza az elejére Go down
zoolika
közlegény
közlegény
zoolika


Férfi Hozzászólások száma : 2
Age : 42
Location : Misfire-ben...
Registration date : 2008. Feb. 12.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptySzer. Feb. 13, 2008 6:57 pm

Az aláírásomban ott van a képtáras albumom címe, ott van fent sok kép.

Egyébként ezzel a 'fex-el indultam a tavalyi GD-n és át is ment az első körön Sci-fi szörny/gép kategóriában. (A másodikban nézegették,aztán letették. 4-5. lett. De ezt nem mondjuk. Smile )

Ha láttátok a médiamix műsort,ez volt ami röpködött a képernyőn egy csomószor. Very Happy

A GW-s Boltgun metal az fekete és mithrill silver keveréke, mondjuk.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptySzer. Feb. 13, 2008 9:21 am

zoolika írta:
olyat próbált mát vki,h fényes festéket ill. fényszín (mithrill silver) kevert valmilyen színnel? Mondjuk pirossal,vagy zölddel? Mi lett az eredmény?
femes-piros vagy femes-zold.

gojo meg biztos nem keverte el jol a feketet a femszinnel, mert ha jol elkeverte volna, akkor nem fempottyos feketet kap. :p
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptySzer. Feb. 13, 2008 3:20 am

ohh. szóval az avatorodat te festetted? valami nagyobb képet nem lehetne látni róla? nekem innen úgy tűnik, hogy a sistáim fekete páncélját pont ilyen szép fényesre szeretném...macera sem lenne vele, meg védve is lennének...két legyet egy csapásra...(4 év múlva nyilván, mert marha sokáig nem lesznek még...)

én kevertem már a fémszínt feketével elsősorban, pont azért, hogy fémes feketét kapjak, de tökéletesen nem olyan lett... Very Happy mondhatni sima fekete lett, fém pöttyökkel. persze az is lehet, hogy nem csináltam jól...de nekem az az érzésem, hogy más színnel sem lett volna valami jó.

egyébként a rewellnek vannak metál színei is, nem? vagy az nem akrilban van nekik? én már gondoltam rá, hogy ki kellene próbálni, de valahogy hiányzik belőlem a kísérletező szellem...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
zoolika
közlegény
közlegény
zoolika


Férfi Hozzászólások száma : 2
Age : 42
Location : Misfire-ben...
Registration date : 2008. Feb. 12.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptySzer. Feb. 13, 2008 2:31 am

Én konkrétan Rewell Aqua Color 01-es és 02-es akrilfestéket használom.
01 a fényes, a 02 a matt.

Sima akrilfesték,kb ugyanolyan sűrű mint a GW-s festékek.

A fényessel nem volt semmi gondom - durván minél sűrűbb annál fényesebb lesz.
Az avataromon a fényes felületek ezzel vannak festve.

A matt már trükkösebb: ha fel van hígítva és megül a mélyebb részeken,akkor száradás után hajlamos sárgás árnyalatot adni a felületnek (mint a régi papír,nem jut jobb eszembe).De ha erre figyelsz (száradás közbe még ecsetelgetsz),nem lesz gond.

A gauntjaim farka van úgy kenve, hogy durván a feléig fényes festék,majd matt hosszabban. Egyáltalán nem látszik,h lakkozva lenne,pedig van ott 2 réteg.

Használtam még ilyenre is: vettem ilyen előre színezett gazt és fűrészport modellboltban. PVA-val ragasztva eléggé hullott. Jól felhígított matt festékkel átkentem az egészet,átitattam mondhatjuk. Az eredmény egész kemény lett,kinézetre meg olyan mintha nyálkás lenne (csak nem csillog:) ).

Van ilyen olajfestékben is: Rewel Email Color 01-02. A Harlekinem ezzel lett fényesítve.Ezekkel vigyázni kell,mert saját oldószere van,ami visszaoldja a száraz akrilfestéket.Viszont az eredmény szerintem szebb,mint a fényes akrilnál. Valahogy jobban terül.Szebb lett na! Smile

Remélem segít.

olyat próbált mát vki,h fényes festéket ill. fényszín (mithrill silver) kevert valmilyen színnel? Mondjuk pirossal,vagy zölddel? Mi lett az eredmény?
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptyPént. Jan. 25, 2008 3:47 pm

hát basszameg...elment az éterbe...na mindegy leírom megint...

szóval oké értem...a hozzászólás egyetlen értelmes mondata az lett volna, hogy:

az egyhetes dolog nagyon tetszett. megyek veszek is egy szörpöt és majd egy hét múlva krédezem a többit. Laughing

képzelhetitek milyen értelmes hozzászólás volt...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptyPént. Jan. 25, 2008 3:40 pm

Javaslom a szpré+ecsetelős matt kombót. Szpré (nem nem mégis inkább spray, baromi undorítóan néz ki fonetikusan), szóval a spray (mindegy, hogy csillog vagy nem) véd az ecsetelőstől meg nem csillog. Egyébként meg mindegy, mert a gs kardhegyeiről úgyis lepattog a festék, ha a fejed tetejére álsz is. Crying or Very sad

Ja, igen. Az általam használt lakk nagyon híg kb. mint a 1:7-es szörpök.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptyPént. Jan. 25, 2008 9:08 am

en spec a kovetkezot hasznalom:
- vallejo gloss varnish vizzel 1-1 aranyban higitva es figurat bekenve.
- utana vallejo matt varnish vizzel 1-1 aranyban higitva es figurat bekenve.
ezaltal vedve is van es matt is rendesen. Ebben a sorrendben ami meg jo: ha elkezd csillogni, akkor lehet tudni, hogy a matt reteg lekopott --> eleg csak a mattot ujrafelvinni.

mindkettobol kb 3-4 csepp kell csak figurankent, ami szinte semmi.

mondjuk nagy figurablokkokra vagy teljes seregre inkabb vennek egy mattnak mondott spray-t (ahogy meg is tettem UM miatt). Ennyi figurat NEM fogok kezzel lakkozgatni.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptyPént. Jan. 25, 2008 2:22 am

no akkor ezt megnézem magamnak énis. igazából az idő nem annyira fontos, mert nálam mondjuk 20 figuról van szó, meg mondjuk a hősökről. 100 babánál már meggondolnám ugye...de ez a kevés belefér ecsettel is.

nodeugye, itt jön a kérdés. mennyire híg ez a dolog? arra gondolok, hogy mondjuk olyan lehet, hogy túl sokat viszek fel belőle? gondolom azért nem olyan állagú, mint a méz...de azért megkérdem. a másik meg, hogy az ecsetet az teljesen mindegy? érdemes nagyobb ecsetet használni? akkor hamarabb készen van, mert nagyobb felületet tudok ecsetelni ugye...

a másik, hogy mennyire védi ez a figut? mert mintha a fényes lakk az jobb lenne ebből a szempontból. legalábbis én ezt hallottam. műanyagnál gondolom a matt is elég, de fémnél is véd rendesen? mert ha nem akkor inkább legyen porcelán a baba, mint festék nélküli...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptyCsüt. Jan. 24, 2008 11:36 pm

Kíváncsi lennék milyen lehet a nem folyékony, ecsetes lakk. Illetve, hogy folyékony ecsettel hogy lehet jól festeni. Bocs, de nem bííírtam kihagyni Very Happy

Na szóval ezt még pont nem csomagoltam el. Model Master Mattlack-ot használok, amit az Italeri gyárt modellező/makettező boltokban kapható 50cc szögletes üvegekben. Az árcímkéje szerint 990 Ft-volt az Alföld áruházban, de ez évekkel ezelőtt volt, azóta biztosan drágább lett.
Tulajdonságait nézve csak ajánlani tudom, mert ez tényleg mattá teszi a felületet, még ha csillogó volt is előtte.
Használata: az üveg tartalmának alapos (értsd hosszú percekig történő) felrázása után a lakkot ecsettel (tetszőleges halmazállapotúval) vidd/kend fel a védendő felületre. Ha biztosra akarsz menni ismételd meg a folyamatot többször is.

Amúgy ez a procedúra szprével természetesen könnyebb és gyorsabb (mint az alapozás), de én még nem találkoztam olyan szprével, ami tökéletesen matt lett volna.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptyCsüt. Jan. 24, 2008 11:33 pm

jaja. lakkérdés engem is érdekel, mert addig neki nem állnék a grearswordok festésének, amíg nem tudom meg, hogy milyen lakkot is kell használni, meg hogyan is kell használni.

nem beszélve ugye a sistákról...a fém félelmetesen gyorsan kopik...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 EmptyCsüt. Jan. 24, 2008 10:39 pm

Mint a cím mutatja. Remélem nem lesz hiábavaló eme forumtopic.
Nekem máris lenne egy kérdésem. Milyen folyékony ecsetes lakkot használ ama illetó ki lakkozza a babáit, ugyanis nem akarom hogy kopjanak.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 17 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás
Vissza az elejére 
17 / 17 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 15, 16, 17

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Közélet :: agóra-
Ugrás: