kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás

Go down 
+18
Adamowich
Bm
Yoda007
YKoS
Patrik
Berzenke
Dectum
voroncov-draskov
Leslie
Nyamm-haikan
exael
subaggut
Pavano
zoolika
MAXXxxx
gorugrany
gojo
Eddy
22 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next
SzerzőÜzenet
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyPént. Jan. 01, 2010 9:03 pm

MAXXxxx írta:
nem, nem rokonok.
- egyiknek a szuloje a GW, masiknak a Vallejo.
- egyik a fedokepessege miatt olyan sotet, masik meg mert ez egy masik festeksorban letezo szin volt es vallejo mindet lassan beepiti

ami kozos bennuk: mindketto rohadtsotet kek.

errol jut eszembe: Infinity-vel jatszol mar?
Szóval féltestvérek inkább... Nekem kicsit lilásnak tűnik, de persze lehet, h a lámpám a hibás.

Infinityvel megvárom az új HS dobozokat. Az a GitS-es csaj nagyon csini lett, csak nem tom melyik frakcióhoz jön majd.
A malifó se rossz, csak nagyon kevés még hozzá a baba. Vennél Inf-t?
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyPént. Jan. 01, 2010 8:56 pm

nem, nem rokonok.
- egyiknek a szuloje a GW, masiknak a Vallejo.
- egyik a fedokepessege miatt olyan sotet, masik meg mert ez egy masik festeksorban letezo szin volt es vallejo mindet lassan beepiti

ami kozos bennuk: mindketto rohadtsotet kek.

errol jut eszembe: Infinity-vel jatszol mar?
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyPént. Jan. 01, 2010 8:32 pm

csecse.

Inkább azt mondja meg valaki (hmm...axx) hogy a foundationos necron abyss és a vallejos night blue nem rokonok véletlenül? Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 918497 Én nem nagyon látok különbséget, de ez nem jelent semmit.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyCsüt. Dec. 24, 2009 12:37 am

Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyHétf. Dec. 21, 2009 4:52 pm

Ok, megnézem, hogy hogyan tudnám így összerakni. Köszi a tippet!
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyHétf. Dec. 21, 2009 2:39 pm

Valami ilyesmire gondoltam. Már ha látszik a képekből valami is Smile. A fekete pöcök az a ilyesfajta tollból készült.

kép1
kép2

A tartósságát erejét nem tudom bemutatni egyszerűen csak el kell hinned, hogy ha minden láb így készül el, akkor a teljes sereget elbírja a hátán összecsuklás nélkül. Very Happy
Vissza az elejére Go down
lordbill
zászlós
zászlós
lordbill


Hozzászólások száma : 157
Registration date : 2008. May. 08.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptySzomb. Dec. 19, 2009 3:09 pm

azt hogy ne forduljon el meg lehet előzni azzal is pl, hogy 2 csapot raksz lábanként
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyPént. Dec. 18, 2009 11:31 pm

Lehet szögletes is, persze, de egyszerűbb, kissé szorosra csinálni az egészet, hogy ne tudjon könnyen forogni. A mágneses megoldással pl ezt nem is tudod megoldani, mivel a lábak már olyan nehezek. Ha lesz időm, akkor a saját defilerem maradványin megmutatom, hogy mire gondoltam Very Happy
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyPént. Dec. 18, 2009 7:48 pm

lordbill írta:
mondjuk a lába beragasztod a csapot, a törzsbe meg csak simán ott a luk
Igen, ezt írtan én is, de akkor elfordul a csap tengelye körül az egész láb, és a defiler seggreült/lehasal, szerintem.
Vagy nem hengeres csapra gondoltatok? Hanem valami szögletereve vagy oválisra, ami nem tud a lukban elfordulni?
Vissza az elejére Go down
lordbill
zászlós
zászlós
lordbill


Hozzászólások száma : 157
Registration date : 2008. May. 08.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyPént. Dec. 18, 2009 7:31 pm

mondjuk a lába beragasztod a csapot, a törzsbe meg csak simán ott a luk
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyPént. Dec. 18, 2009 12:32 pm

Azt értem, hogy belefúrom a csapot, de aztán hogyan?
Be ugye nem szeretném ragasztani. Gondoljátok, hogy simán megtartja a csap ragasztás nélkül?
Vissza az elejére Go down
lordbill
zászlós
zászlós
lordbill


Hozzászólások száma : 157
Registration date : 2008. May. 08.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyCsüt. Dec. 17, 2009 8:50 pm

a csapolós dolog szerintem is jónak tűnik
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyCsüt. Dec. 17, 2009 7:09 pm

Szerintem ebben az esetben nem mágnessel kéne megoldani a dolgot, hanem csapolással. A lábak bőven elegendő méretűek, akár 4-5mm-es csapokhoz is. Kb úgy képzelem a dolgot, ahogy Bill is írta, csak mágnesek helyett valami mást kéne használni. Az én javaslatom: vékonyabb (eldobható) toll, pl signetta hatszögelű szvsz tökéletes erre a célra. Én használok kötőtűt. Ezek alumíniumból készülnek és mindenféle átmérőben kaphatók. Vastagabb hurkapálca vagy kidobásra ítélt ecset szára. Illetve lehet sima 1mm vagy akár vékonyabb drótot is használni, de ebben az esetben nem egy, hanem kettőt egy lábhoz.
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyCsüt. Dec. 17, 2009 6:51 pm

Én is most pozicionáltam át a Billtől vett defilert. Tapasztalat, a lábakat érdemes beragasztani, mert szerintem a torony plusz a két melső láb súlya megbillenti. A lakkos megoldás már sokkal jobbnak tűnik. Az alsó pöcök mindenképpen kell, az támasztja meg úgy a lábakat, hogy ne "hasaljon" le.
Vissza az elejére Go down
lordbill
zászlós
zászlós
lordbill


Hozzászólások száma : 157
Registration date : 2008. May. 08.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyCsüt. Dec. 17, 2009 4:41 pm

szerintem el kéne bírnia, mivel lerakod az asztalra, akkor a terhelés úgyis arra a 3 pöcökre esne, az szerintem a kérdésesebb, ha felemeled kiesik-e a láb
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyCsüt. Dec. 17, 2009 3:24 pm

A lábakat mindenképpen leszedhetöre szeretném, mert még összehúzva is túl nagy, viszont a másik ötlet, hogy a felsö pöcök tartja az egészt nem rossz, feltéve, hogy a mágnesek bírják. Ezen elgondolkozom, egyik lehetöségnek mindenképpen jó!
Köszi!
Vissza az elejére Go down
lordbill
zászlós
zászlós
lordbill


Hozzászólások száma : 157
Registration date : 2008. May. 08.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyCsüt. Dec. 17, 2009 1:44 pm

a pattintgatás biztos leszedi a festéket, de szerintem a magát a gömböt meg a foglalatát lelakozod (elég az érintkezéseknél) akkor szerintem azt bírni fogja, hogy hajlítgatod a lábakat és nekem így rémlik, hogy eléggé össze tudja "húzni magát"
vagy a foglalatból kivágod a legalsó "pöcköt" és a belső felére teszed a mágnest, a maradék 3 "pöcök" szerintem helyén kell tartsa a lábat
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyCsüt. Dec. 17, 2009 1:36 pm

Sziasztok!

Segítséget kérnék, hátha valakinek van ötlete, vagy látott már valahol egy jó megoldást.
A defilert szeretném mágnesezni, elsösorban szállíthatóság miatt. Azzan nincs gond, hogy az alsó kis tömböt és a tetején levö tornyot mágnessel hogyan hozzam össze, a kérdés inkább az, hogy a lábakat hogyan tudnám megmágnesezni vagy bármilyen módon kivehetöre megcsinálni.
Egyelöre a modellek már össze vannak ragasztva, kivéve a lábaknál a gömdcsuklókat, amik pattintósak. Ez nem is lenne rossz, csak ha kifestem, szerintem fél perc alatt lemarja a pattintgatás a festéket.

Valakinek ötlete?
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyPént. Dec. 11, 2009 2:24 pm

oksa, köszi, ha nem viszi a fékolaj szólok.

látjátok az eszembe sem jutott, hogy lehet revell festék is. mondjuk nem minden szín fénylik rajta, az arc mondjuk valami matt színnel van lekenve.

sajnos az eladótól nem sikerül kideríteni, hogy milyen festéket használtak rá, mert már is így kapta őket.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyPént. Dec. 11, 2009 12:47 pm

Ha fénylik, akkor valószínűleg Ravell modellfesték, és nem vízalapú. Ha nem vinné a fékolaj csörögj rám, van speckó Ravell higítóm, odaadom. Elvileg ha abba beáztatod le fogja vinni, nekem sikerült letisztítani két Lotr goblint, amik Ravell festékekkel vontak összekenve.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyPént. Dec. 11, 2009 11:12 am

muanyagot elvileg a fekolaj nem eszi.
azert csak elvileg, mert sajnos muanyagtipustol fugg ez is.

pl rackham-os lovagbol a landzsat megette a tobbit abszolute nem bantotta.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyPént. Dec. 11, 2009 10:30 am

Ez utóbbi olajfesték, nagyon durva higítóval van ellene esélyed - kísérletezz néhány patká... izé a sprue szélével, ahogyan Bill is írta...

P.
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyPént. Dec. 11, 2009 9:44 am

fényes festék lehet ravell festék is, ami nem biztos (legjobb emlékeim szerint) hogy víz alapú.
Vissza az elejére Go down
lordbill
zászlós
zászlós
lordbill


Hozzászólások száma : 157
Registration date : 2008. May. 08.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyPént. Dec. 11, 2009 9:33 am

az, hogy mi eszi a műanyagot és mi nem szerintem egyszerűen tesztelhető a spru szélével.
illetve ha víz lapú és nem a laktól fényes, akkor sima víz+fogkefe (tudom ez krv macerás)
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 EmptyPént. Dec. 11, 2009 12:56 am

tudom olvassak utána, de semmi kedvem hozzá, hát megkérdem, hátha valakinek lesz kedve beírni...

szóval van 16 műanyag, festett empire babám, amit le kellene mosni. nem én követtem el őket, úgyhogy azt sem tudom, hogy milyen festék van rajtuk. valami fényes cuccnak látszik, minden bizonnyal nem gw, vagy vallejo festék, inkább valami tojásfestő marhaság. sajnos túl vastag ahhoz, hogy csak egyszerűen átfújjam őket feketével.

az lenne a kérdés, hogy mivel kellene leszedni a festéket? a fékolaj, - ami legnagyobb megdöbbenésmre volt otthon, mire nem jó ha az ember öccse motorozik - , az viszi a műanyagot, vagy az pont nem? ha az csak fémre jó, akkor mivel kellene leszedni? millió tanácsot olvastam ilyen témában régebben, de pont emiatt már fogalmam sincs, hogy melyik kell a fémre és melyik a műanyagra.

gondolom maga a festék vízbázisú, úgyhogy minden ami azt viszi, viszi ezt is.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Ajánlott tartalom





Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 8 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás
Vissza az elejére 
8 / 17 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Közélet :: agóra-
Ugrás: