kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Empire

Go down 
+7
Patrik
Yoda007
YKoS
subaggut
Pavano
gorugrany
gojo
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyPént. Ápr. 03, 2009 6:00 am

na de most azért csak elálmosodtál!
mert nem látlak sehol! Laughing



Bármerre nézek, hódít már a (go)yo-yooooooooooooooooo, háháhá
Ne kérdezd tőlem azt, hogy mire valóóóóóóóóóóóóóóóóó! háháhá
Lássuk csak, kéznél van-e már a (go)yo-yooooooooooooo, háháhá
Na gyere, gyere, olyan nyugtatóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó! háháhá

Háromszáz éves játék már a (go)yo-yoooooooooo, háháhá
Japán és Kína volt az örökhagyóoooooooooooo. háháhá
Miért kell nagyfiúnak látszani? háháhá
Na, gyere, gyere, gyere játszani! háháhá

ááááááááááááu ááááááááááááu ááááááááá ááááááááááá

asszem felfedeztem újra a neoton famíliát... baszki ezek a szövegek! hát ez nagyonnagy!!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

habparty mi? nagy lószart! félmeztelen party! az volt még az igazi! Laughing Laughing
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyPént. Ápr. 03, 2009 4:19 am

gojo írta:
baszki yoda te sohase alszol?
(remélem mindenki érzi benne az iróniát! Laughing )
az ördög sosem alszik! Very Happy
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyPént. Ápr. 03, 2009 3:48 am

baszki yoda te sohase alszol?
(remélem mindenki érzi benne az iróniát! Laughing )
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyPént. Ápr. 03, 2009 3:40 am

gojo írta:
nézegettem gw store-t és hirtelen figyelmes lettem valamire, ami eddig még csak fel sem tűnt:

valten a háború elején

valten a háború közepén

valten a háború végén

namost meddig tartott ez a SoC, hogy ez a gyerek így megöregedett? mert nekem nem rémlik, hogy 30 év eltelt volna közben... Laughing vagy van ennek valami fluffja? mert azt még értem, hogy szakállt növeszt, de ez láthatóan nem csak erről szól ezeken a modelleken.
szerintem, csak a koksz miatt! Smile
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyPént. Ápr. 03, 2009 2:40 am

nézegettem gw store-t és hirtelen figyelmes lettem valamire, ami eddig még csak fel sem tűnt:

valten a háború elején

valten a háború közepén

valten a háború végén

namost meddig tartott ez a SoC, hogy ez a gyerek így megöregedett? mert nekem nem rémlik, hogy 30 év eltelt volna közben... Laughing vagy van ennek valami fluffja? mert azt még értem, hogy szakállt növeszt, de ez láthatóan nem csak erről szól ezeken a modelleken.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyPént. Márc. 20, 2009 3:32 pm

gojo írta:
Idézet :
mert mindig jön egy sigmar vagy egy great theogonist vagy

vagy egy gw alkalmazott...leginkább... Laughing

egyébként olvastam valahol, hogy a következő kiadásnál, lehet, hogy lesz változás a történelemben. olyat írtak, hogy a káosz elfoglalja a birodalmat és hát...őőőőőőőőő.... elfoglalva tartja! Laughing eztet olvastam.

Very Happy a 8. kiadásban meg már 3000 éve gyík uralom van az egész bolygón.

te figyi, te mikor játszották utoljára? a következő lesz a 8. kiadás...

Ha faszságot írtok, legalább egy U2-t dobjatok bazmeg! Empire - Page 3 156987
Másrészről arról volt szó, hogy mi lesz a köv. kiadásnál, ha ez most a 7. akkor ugye a a következő a 8. lesz, vagy rajzoljak folyamatábrát? Empire - Page 3 779990 Empire - Page 3 149812


A hozzászólást YKoS összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Ápr. 03, 2009 11:50 am-kor. (Reason for editing : YKoS)
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyPént. Márc. 20, 2009 3:04 pm

Idézet :
mert mindig jön egy sigmar vagy egy great theogonist vagy

vagy egy gw alkalmazott...leginkább... Laughing

egyébként olvastam valahol, hogy a következő kiadásnál, lehet, hogy lesz változás a történelemben. olyat írtak, hogy a káosz elfoglalja a birodalmat és hát...őőőőőőőőő.... elfoglalva tartja! Laughing eztet olvastam.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyPént. Márc. 20, 2009 11:42 am

neked a years of frustration időszak megvolt a HEkkel - mondjuk ha még mindig meglennének, már azokkal se lenne... Wink

brühü-brühü szegény empire generálisok. Twisted Evil az se igazságos, hogy még se az orkok, se a káosz, de a pateszok, se a vámpírok se senki nem igázta le ezeket a nyikhajokat, mert mindig jön egy sigmar vagy egy great theogonist vagy... és a világ újra megmenekült, hála a pindúr pan... na mind1. Empire - Page 3 53358

miért nincs hányós szmájlink? hiánypótló lenne!
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyPént. Márc. 20, 2009 11:25 am

gojo írta:
na tessék. én sírok, mi?

IGEN

lol! lol! lol!
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyPént. Márc. 20, 2009 3:22 am

gojo írta:
It is hard playing Empire that is a fact! My friend Sean (Racticas) and I both feel the same way. You have to be so precise in deployment and planning compared to other armies. In fairness, you may be right about swapping out armies until you are tourney veteran. I spent YEARS of frustration with the Empire before winning my first even local tourney! By switching to Skaven for tourney play, I win most tournaments that I attend or place highly. My love is with the Empire, but without filthing them up, you aren't going to win a tournament with them. Drop those nice Swordsmen for a Steamtank and your army instantly starts heading up the powerscale.
such a cry-baby! Cool

Vegyél te is steam-tankot! Smile Még!
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyPént. Márc. 20, 2009 3:09 am

no akkor álljon itt egy olyan bejegyzés, amit a wh-empire honlap kitalálója, veretán játékos, gt résztvevő és helyezett, nem 20 éves, birodalmi játékos írt, ma:

It is hard playing Empire that is a fact! My friend Sean (Racticas) and I both feel the same way. You have to be so precise in deployment and planning compared to other armies. In fairness, you may be right about swapping out armies until you are tourney veteran. I spent YEARS of frustration with the Empire before winning my first even local tourney! By switching to Skaven for tourney play, I win most tournaments that I attend or place highly. My love is with the Empire, but without filthing them up, you aren't going to win a tournament with them. Drop those nice Swordsmen for a Steamtank and your army instantly starts heading up the powerscale.

na tessék. én sírok, mi? Laughing lószart! még jó, hogy nem járok versenyekre! megjegyzem én éppen a years of frustration időszakát töltöm, habár a frustration jelenleg elég alacsony szinten van, mert egész jó eredményeket produkál a sereg manapság. még jó, hogy ennyire tetszenek! vagy éppen emiatt vagyok peches?
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyHétf. Márc. 16, 2009 3:45 pm

vannak itt kozákok e! PP
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptySzomb. Márc. 14, 2009 1:55 pm

ez a lényege. nincs benne olyan dolog aminek az elvesztése komoly pontot adna az ellenfélnek,kivéve az oltár, de azt meg geci nehéz leveni, a tapasztalat szerint. (nyilván nem lehetetlen)

egyetlen problémája, ha az első vagy második körben lerohannak a lovas egységek...volt már rá példa, de leginkább azért nem szokott megtörténni. kicsit lehet erősíteni a mágiát olyan sereg ellen ahol nincs hadigép. ott felesleges tud lenni néha a pegás kapitány. ott inkább mégegy varázsló.

sok benne a lövés, ez igaz, de azért van bőven mozgó egység is.

ja, és persze ez egy általános sereg, ami mondhatni a verseny körülményekre lett kitalálva. ezért próbálgatom én most ezt.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptySzomb. Márc. 14, 2009 1:39 pm

kicsit kevésnek tűnik a "hús" nekem ebben az összeállításban, nem?
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyPént. Márc. 13, 2009 10:46 pm

no, hát én pont egy ilyen sereggel játszom mostanság.

lector oltáron
2 vari
1 pegás kapitány

30 as blokk - 10 puskásk/6-7 íjász detach
3* lovag (5 lovag, zenész)
10 számszeríjász
2 ágyú
5 pisztolyos
5 outrider

és működik! jelentem! Very Happy

sajnos a gyalog blokkok nem igazán tudnak mit kezdeni az ellenfelekkel mostanság. az új seregkönyvekből minden elviszi őket. 7-8 HE nagykardos leírtotta az egész blokkot 3 kör alatt...ja persze, lődd le...BASZOD 10 AKÁRHÁNYAN VOLTAK!!! ENNYIT SIKERÜLT LELŐNI!!! vagyis ez a maradék vol...faxomba találják ki ezt a sok marhaságot a gw nél...szóval nem igazán lehet mit kezdeni a lassú, nem túl fordulékony blokkokkal, amik sajnos a static cr ból sem tudják megóvni magukat. ha még olcsóbbak lennének a gyalogok, akkor kb. goblnin taktikával (legyél többen) még lehetne valamit kezdeni. de 2000 ha 3 blokk belefér. az kevés.

rakétavetőm nincs is. stankot pedig tulajdonképpen csak káosz ellen éri meg használni. minden más lelövi. ahhoz meg túl sok pont. szóval nem fog hiányozni egyik sem a seregedből ha nem akarod használni.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyPént. Márc. 13, 2009 9:12 pm

nem értem én ezt a GWt... mi van, kidobták az öntőformákat? ha nem akarják árulni, akkor rakják át mail orderbe, vagy nem tudom... No gyász.
pedig azok a jófajta kozák íjjászok! hajaj! I love you íbéjen 11 fontnál tart 12 festett, de még van 4 nap... Neutral pedig tényleg nagyon csecse huntsmenek lennének!
Bardingos lovakat lehet szerezni máshonnan, nem? Empire - Page 3 869490

WW:
én azt gondolom, hogy az öreg (ezzel egyúttal a következő kérdésedre <a honnan szereznek olyan sok fehér bundát?>is választ adok), haldokló farkasok odamennek meghalni hozzájuk, és akkor így nem kell se vadászni se semmi.

mi a baj a state troopokkal?

az idézett rész a flagik leírásában volt benne. nyilván a köv. körben már tudod, hogy rohamtávban vagy-e vagy sem, de hát ennek igazából az előző körben lett volna jelentőssége... bár a flagik meg ottartják ált. az adott ellent 1 körre.
OotHC? Empire - Page 3 155188 leköpiagépet röhej lol! aztakurva Very Happy Olyan sok lovagot sajna nem szeretnék. inkább egy gyalogosos 1-2 lovagos 1-2ágyús 1-2 mindenmásost. kivéve ezek a high-tech cuccok (rakétavető és társai. ezzek kicsit elborultak nekem. elephant már a s.tankot is nehezen "emésztettem meg", de ezek...)
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyPént. Márc. 13, 2009 7:06 pm

kislev:
jah, én is azt terveztem, hogy azok lesznek a logajaim, csak közben a gw úgy döntött, hogy nem kell neki a pénzem. Very Happy hát ők tudják!
egyedül wysiwyg szempontból vannak gondok a figurákkal, mert a full plate armourt még rájuk lehet fogni, bár a is nehéz, de a bardingot ugye már semmilyen jóindulattal selm. ami persze tökéletesen lényegtelen, ha nem mész versenyre. és nem mész... Very Happy úgyhogy életbe lép az előző szabály! Very Happy a gyalogokkal meg az a baj, hogy van náluk íj, amit megint nehéz letagadni. ha meg kislevinek akarod használni, akkor nem annyira jók sajnos, mert elég drágák. bár legalább stubborn vagymi. én huntsmen eknek akartam használni őket

kalapácsos lovagok:
ha a fémekre gondolsz, akkor azokat szintén visszavonták. a műanyag lovag dobozban viszont ott vannak a keretek, amiből 8 ww lovagot lehet csinálni. fejek, fegyverek, farkasprémek. (mondjuk én sokat gondolkodtam rajta, hogy ha a farkas a szent állat, akkor, hogy a nyavajában van merszük levadászni, pusztán azért, hogy a hátukra tegyék az irháját...sokra nem jutottam...)

apehead:
az több, mint meredek. nemzetközi fórumokon is kivannak rája rendesen... Very Happy
a state troop figurák meg szerintem botrányosak.

frenzy:
fogadjunk, hogy a gw oldalán olvastad!? ezek a saját szabályaikat sem ismerik. perszehogy nem lehet lemérni, mert utána van. biztos nem volt éppen pénzük megvenni a szabálykönyvet.

seregkoncepció:
hát ha sok lovagot akarsz, megtámogatva néhány ágyúval, akkor nem jársz nagyon rosszul. Very Happy ezt híjják úgy, hogy order of the holy cannonball. Very Happy olcsó, feláldozható lovagok, ágyúk a nagyobb dögök ellen, pap oltáron, papok a lovagokba. sima lovagokkal mondjuk hatékonyabb, mert ott van 1+ mentő. ww vel kicsit sérülékenyebb.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyPént. Márc. 13, 2009 6:37 pm

na, jó 1-1 ágyú beleférhet. Wink
a militia csávók nem tűnnek túl buggyosnak. meg ezek a state troopok se - mondjuk a mezítlábas majomarcú egy kicsit meredek, de hát ez van. Suspect
Ezek az új figurák már egész elviselhető buggyossági szintűek - legalábbis számomra. Razz Hol vannak azok a jópofa kalapácsos-farkasos lovagok?
Ez a The Order of the Sacred Scythe elég mókás. Very Happy Na meg a Knights of Morr.

Én a kislevi figukat használnám empire modelleknek, ha már egyszer...

"Frenzy allows you to check a charge distance before actually declaring a charge. Keep your other infantry units close to your Flagellants and you'll always have a good idea whether they too are in charge range or not." Ezmiez? nem először roham a közemberekkel, aztán a frenzysekkel?

Akkor Sigmarnak is 2 "csóvája" volt?
:o
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyPént. Márc. 13, 2009 3:19 pm

nem, nem lehet. valamivel ugyanis le kell lőnöd az ellenfél gyors egységeit, meg a nagy monsztákat. más ugyanis ezt nem tudja megfogni. nincs ugyanis olyan pap karakter, aki képes felvenni a versenyt egy sárkányos lorddal, meg hasonlókkal. addig oké, hogy a lector oltáron mindent visz, de sajna az első csata után úgy fogják kerülni, mint a pestist és ugye 7 es a mozgása...szóval nehéz lesz vele kétszer eljátszani, hogy "akkor kicserélem a statokat a hőssel a sárkányon...".

a másik gond, hogy a papok nem tudnak a mágiafázisban nagyon mit kezdeni. jól hangzanak az imák, de sajnos kurvára egyszerű őket megofgni. szinte alig szokott sikerülni egy-egy. ha magasabb lenne a célszám, akkor persze jobb lenne a helyzet, csak akkor meg táp lenne. Smile ráadásul scroll nélkül manapság lehetetlen játszani. a papok meg nem kaphatnak.

a harmadik gond, hogy ha nem akarsz buggyos dolgokat használni, nem tetszenek a lovagok, akkor milyen egységet akarsz használni? Very Happy:D:D de komolyan?! free companyból akarod felépíteni a sereged? ez mondjuk megoldás lehet egyébként. azok nem buggyosok. igaz némelyik ugyanolyan pizsomás, mint a state troop. netán flagellánsokra gondltál? belőlük mondjuk tudsz 3 egységet hozni, ha van papod. de drágák és frenzyznek...és ennyit életben nem láttam még egy seregben. de ettől még lehet, hogy használható.

4 pap koncepció...fene se tudja. viszont lovagok mindenképpen kelleni fognak, és a kalapácsos srácok bizony pont ott veszítenek ahol a lovagok a legjobbak. lévén nekik már nem 1+ os a páncéljuk. ic lovagként, egy war bannerral, viszont életképesek. olyan egységem nekem is van. csak így meg elég drágák. szóval nem tudsz sokat hozni. igazából lehet ki kellene próbálni a ezt a felállást. azt gondolom, hogy bőven van hátránya, mint minden olyan seregnek, ami nem keveri a lehetőségeket amiket a könyve ad. viszont hangulatos lesz.

kislev:
nem árulják már. viszont a neten számtalan helyen van rá konvertálás megoldás. de nem nagyon érdemes velük foglalkozni, mert nem egy használható egység, sajnos. 3+/4+ os a páncéljuk ha jól emlékszem, mert a lovon nincs barding, és itt vége is a dolognak. (könnyű páncél/nehéz páncél, pajzs, ló) roham köréban feart okoznak, de mivel 10-12 es a us ed (ennél nagyobb egységet nyilván nem fogsz hozni), ez azért nem olyan nagy szó. ráadásul van egy ilyen birodalmi zászló, és ott írják, hogy ennek ellenére kell dobni fear tesztet, ha feares osztagot rohamozol, mert csak onnantól okoz feart, hogy kiderü, rohamtávban van, a fear dobás meg elöbb van. vagy valami ilyesmi. na ha ezeknél is így fogalmaztak, akkor ugyanez a szabály él. ezt mondjuk nem tudom.

meteor:
sigmar születését egy két csóvájú meteor jelezte előre. a monda szerint. ezért van ott a papokon. ez sigmar jele.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyPént. Márc. 13, 2009 1:14 pm

Nah, most olvasom a The Burning Shore-t, és... gyász van. Ezek a Sigmarita srácok nem is olyan rosszak. A nagyon buggyos nagyon lövős egységek kihagyásával lehet épkézláb empire sereget csinálni? Ja és sztem a lovagok nevetségesen néznek ki, mi van azokkal a jópofa kalapácsos srácokkal? gondolom a kislevitákat szintén tök jól lehetne használni, csak nem találom sehol őket - a gw már nem forgalmazza?
Szóval kopasz kalapácsos csávókat akarok. Mer' az menő.
Ja, és miért van meteor égetve a sigmar pap homlokára? silent
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyPént. Szept. 05, 2008 2:53 pm

na én támogatnám, hogy ha az emberek kidolgoznának hasonló seregeket maguknak. mindenki! én szeretnék ilyen és hasonló seregek ellen játszani. nincs benne semmi olyan amit táp. viszont minden van benne mint egy rendes seregben. meggyőződésem, hogy minden seregből lehet ilyet csinálni. csak van aki nem akar... mondjuk azt is meg kell érteni... Very Happy legfeljebb nem játszik velem... Very Happy

ha lesz most versenyünk, akkor valami hasonló koncepció szerint felépített seregekre gondoltam...de ezt majd még átbeszéljük... Very Happy ha lesz ugye verseny.

nekiállhatna mindenki akinek van kedve hozzá és a saját seregére megpróbálhatna kidolgozni egy fluffra épülő, hasonló sereget. egy olyat ahol nem azt nézi, hogy elsősorban, hogy mennyire használható, hanem, hogy mennyire felel meg a háttérnek. természetesen második szempontnak bejöhet a használhatóság is! ha több egység között kell választani amelyek mindegyike fluffos. nagyon jó lenne ha minden seregre tudnánk kidolgozni valami hasonlót.

természetesen empire nél sem ez az egy variáció van a fluffos seregre! pl egy reiklandi sereg biztosan puskásokat használna számszeríjász helyett! legalábbis több lenne a puskás, mint a szemászeríjász. a lándzsások helyett is inkább halberd vagy kardosok lennének. az egyik ágyú mondjuk lehet, hogy hellblaster lenne vagy rakettyás, ha már altdorfi egyetem ugye...
vagy ott van pl a pap által vezetett sereg. leglább két osztag flagellánssal és legalább egy nagyobb free companyval. lövésnek szigorúan csak íjászok...war machine nuku. legalábbis szerintem.

na szóval aki érez magában erőt az dolgozzon már ki ilyen és ehhez hasonló koncepciókat a saját seregére ha kérhetném!
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyPént. Szept. 05, 2008 10:13 am

orkok ellen valamikor biztosan érdemes lenne kipróbálni. A ki van többen illeve ki marad többen játék mindig vicces.

gojo: gondolkodtam milyen nevet adhatnál a határőr csapataidnak, de nagyon úgy néz ki, már teljesen be van szűkülve a gondolkodásom. Leginkább ork törzsnevek jutottak eszembe, mint a: Messzelátók, Ütközők, vagy a Gyepükutyák. De azért még gondolkodom. Lehetnétek esetleg a Lovagok, akik azt mondják: KI! De viccet félretéve valami ilyen azér beugrott: tartomány neve-i (pl: pécsi) Őrtállók esteleg ugyanígy tartománynév Pajzsai. Ezek szerintem hangulaosak.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyPént. Szept. 05, 2008 8:33 am

Hoi!

Összeállítottam egy határozottan hangulatra építő Empire sereget, amivel valamelyest még játszani is lehet. Eddy ellen már kipróbáltam, bár mágiaügyileg gyenge volt, azért működött valamennyire. Íme:

WHFB Empire Army, 2000 points

Characters:

General of the Empire on Barded Warhorse
Dawn Armour, Holy Relic, Sword of Might, Shield, Pistol
(208)

Warrior Priest of Sigmar on Barded Warhorse
Icon of Magnus, Hammer of Judgement, Heavy Armour, Shield
(160)

Battle Wizard on foot
Level 1, 2x Dispell Scroll
(115)

Master Engineer on foot
Light Armour, Repeater Handgun
(82)

Core units

10 Free Company Soldiers
(50)

21 Spearmen, Shields, full command, 2 detachments
- 7 Crossbowmen
- 7 Free Company Soldiers
(237)

21 Spearmen, Shields, full command, 2 detachments
- 7 Crossbowmen
- 7 Free Company Soldiers
(237)

5 Knightly Orders, Musician
(123)

5 Knightly Orders, Musician
(123)

Special units

21 Greatswords, full command, 2 detachments
- 7 Crossbowmen
- 7 Free Company Soldiers
(331)

6 Pistoliers, Musician, Outrider with Repeater Pistol
(132)

Great Cannon
(100)

Great Cannon
(100)

Total: 1998 points, 143 models fejenugrál

Szerintem érdemes lenne hasonló kaliberű seregek ellen, valami scenario-félét játszani vele.
Vélemények? cat
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyCsüt. Márc. 20, 2008 1:06 am

no.
azt hiszem én is ugyanígy gondolom a dolgot, mint te. szóval nemesek köré szervezek majd ezredeket, aztán az ezredeket szervezem egy seregbe...vagy valami ilyesmi...

szeretnék ugye valami nevesített sereget csinálni. olyanra gondolok, mint pl a stir river patrol vagy valami hasonló...így elsőre én egy határőr seregre gondoltam. csak kellene valami frappáns megfogalmazás. hágóőrök, határőrök, határvadászok (ez nem annyira tetszik), vagy valami ilyesmi...ha van valakinek ötlete, hogy még milyen neveket lehetne adni, akkor szívesen veszem.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 EmptyKedd Márc. 18, 2008 7:14 pm

Akkortájt (akkor, amikor az Empire analóg a mi valóságunkkal) nemigen voltak olyan seregek, amiket folyamatosan hadrendben tartottak volna. Rendszerint egy-egy hadjárat idejére verbuváltak össze valamilyen sereget, akik így bizony mind-mind zsoldosok voltak habár ezeket már nevezhetjük hivatásos katonának, hiszen abból éltek, hogy egyik hadjáratból a másikba vándoroltak és így tartották fenn magukat. A Warhammeres határvidéki hangulat pont a mi végvári rendszerünket idézi. Itt voltak ilyen egy helyre települt ennek vagy annak az úrnak a szolgálatában lévő (gróf, báró, várkapitány stb, aki viszont a Habsburgokat az erdélyi Fejedelmeket szolgálta) a török, tatár ellen harcoló magán-hivatásos katona. Ezek azok a sokszor megénekelt és utált külhoni zsoldosok, akik ha kedvezőtlenre fordulta helyzet szívfájdalom nélkül feladták a várat és odébb álltak. Nem ismeretlen gondolom a landschnecht kifejezés. Ők tipikusan ilyen figurák voltak, illetve harcmodoruk kipróbálói és mesteri alkalmazói, valamint ezen profik ősei a svájci kantonok export gyalogosai. Ezek fegyverzet tekintetében a state troopoknak felelnek meg.
Viszont a state troop mint állandóan hadrendben tartott, a korona (ország) szolgálatában tartott hivatásos katona párszáz évvel későbbi képződmény. Ekkor lényegében ezredekbe szervezték a csapatokat, amiket a gazdájuk után neveztek el. Ezen gazdák eleinte az egység felállításáért volt a felelősek (toborzás, felfegyverzés) későbbiekben, ahogy az abszolutizmus abszolút teret hódított már csak reprezentatív szerepet töltöttek be. (így lehetet pl az egyik magyar huszárezrednek I. Sándor cár a névadó ezredtulajdonosa)
Ennek fényében javaslom, hogy a seregednek kreálj egy generálist (nem feltétlenül kell, hogy ő jelen is legyen, akár egy csatátban is (nyilván ő lehet a hely választó fejedelme, de inkább csak egy magasabb rangú, befolyásos tartományi nemes). A sereg gyalogsága (sate troops) lehetne az emberke által kiállított/felállított regiment (ezred/sereg) egységei. Pl . Báró Hoztendorf Regiment Bögenhafenből. Az egységeken belül a csempák szintén nevet érdemelnek és így ők fogják majd magának az egységének a nevét biztosítani, pl. spearman kocka=von Bock kompániája. A lovagok mindenképpen egy lovagrend részei (von Akárki vezetésével) esetleg egy település nemesi felkelői. A tüzérség lehet a regiment integráns része, avagy a választó fejedelem vagy a császár által kiküldött erősítés, akit XY mester vezetésével (ha van a seregben mérnök egyértelmű, ha nincs akkor meg ő éppen nem tartózkodik itt és az egyik pattantyús a főnök).
A számozgatás nem javallott az mifelénk csak Mária Terézia idején kezdték el szvsz nem túl „korhű”.
A sereg vezére ilyen módon mindenképpen egy mondén katona lenne. Véleményem szerint még ebben a világban is hihetetlenül elbaszott dolog, amikor papok vagy varázslók vezetnek egy sereget. Természetesen egy-egy csatában lehet, hogy ők azok akik a legbefolyásosabb karakterek a placcon, de semmiképpen sem egy egész sereg generálisai. Természetesen themed jelleggel lehet ilyen lásd a Kapisztrán féle keresztes sereg, de ezek lényegébe miliciából és flagellánsokból kéne, hogy álljon az Öregvilágban.

Hirtelen ennyi…
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Empire - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Empire   Empire - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Empire
Vissza az elejére 
3 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» empire vs empire 2000
» Tk vs Empire 2000
» 1500 Tk vs Empire

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh akadémia-
Ugrás: