kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Tk vs Empire 2000

Go down 
SzerzőÜzenet
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Tk vs Empire 2000 Empty
TémanyitásTárgy: Tk vs Empire 2000   Tk vs Empire 2000 EmptySzomb. Júl. 12, 2008 12:37 pm

visszavágtunk!
akarom mondani a kampányban elszenvedett csúnya vereség helyett sikerült kiharcolnom egy döntetlent, amit egy táblanegyed miatt azért csak pavano nyert valami 30 ponttal, de azért ez már bíztató!!

empire:

arch lector gyalog
bsb griffon banner
2db 1lvl vari 4 dc vel

30 swordsmen 5 puskás/6 free c.
20 greatsword 9 íjász/6 free c.

2*5 sima lovag
6 ic, full command, war banner

tank
hellblaster

TK:

prince
3 vari

2*10 íjász
20 tomb guard
2*3 szekér
6-8 könnyűlovas

3 carrion
skorpió
swarm

2 katapult

taktikák:

mint látható a Tk sereg a katapultokra épült, vagyis arra, hogy azok leverik a tankot, a gyalogblokkokta, míg a többi egység szépen megvédi őket. namost ezt kb félig sikerült betartani pavanonak. Very Happy

az én seregem egy általános, mindenki ellen használható seregnek készült. azt akartam kipróbálni, hogy egy ilyen sereggel, ami nem Tk ra van optimalizálva, hogyan tudok játszani. főleg arra voltam kíváncsi, hogy azokat az egységeket, amiket nem hoznék TK ellen, hogyan tudom hasznossá tenni. végül nem jöttem ki olyan rosszul a dologból és még nagyon szerencsém sem volt. elégedett voltam a sereggel, bár a győzelemre olyan sok esély nem volt.

felállás:

a lovagok kerültek bal oldalra, a gyalogság középre, a tank meg vitte a jobb oldalam.

Tk éknál középen a két katapult, mellettük a tomb guardok, jobbról-ballról a két íjász csík. az lovasságommal szemben egy szekér, skorpió, a másik oldalon a tanknál pedig a másik szekér. könnyűlovasok bujkálntak az erdő megett...dehogy ette meg...na mindegy.

csata:

lévén nálam volt kevesebb lövés én mentem mindennel előre, lévén nálam volt a több közelharci egység pavano ment hátrafele....ez ment körökön keresztül. nyilván én nem csináltam semmi mást, mert nem volt mit, pavano meg lőtt a katapultokkal és varázsolt.
nos a katapultok nem kicsit voltak kemények, de nagyon...

első körben mellécsúsztak a tanknak.
másodikban betaláltak a tanknak.
harmadikban egyik missfire, de semmi gondja, a másik betalál egy blokk végébe.
negyedikben betalálnak a blokkjaim közepébe hittel, többször is, mert eddigre már mágiából is lőttek
ötödikre odaértem, meghaltak.

bal oldal:

itt volt egyedül csata. az egyik lovagegység mellre vette a 3 szekeret, aztán jött a skorpió, akinél elrontottam a fear testet, szóval tényleg ő jött, persze megevett. a 270 pontos ic lovagok elkaptak egy vagy 80 pontos íjász egységet, aztán inkább jobbnak látták ha oldlaról nem várják be a TG egységet, futottak, összeálltak, szereztek 90 pontot, megtartottak 270 et. lol! a 3. lovagegység hol erre állt, hol arra, nem ért oda sehova. (ez most kivételesen a terep miatt volt és nem az én balfaszságom miatt)

középen:

addig, de addig gyalogoltam mindkét egységgel előre, míg el nem fáradtam...aztán elfáradtam. amikor esélyem lett volna leszedni a TG egységet, mert mindkét blokkom ott állt előtte, pavano inkább elhátrált, elfordult és megrohamozta a lovagokat bal oldalt, akik elfutottak ugyan, de így is túl messzeire ment el tőlem. ezért inkább a katapultot rohamozta a bsb osztaga, majd overrunból lefutott az asztalról, ami nem volt rossz döntés, mert a TG egység nyilván addigra már megint feléjük nézett, és oldalról és ha nincs sorom akkor azt nehéz duplázni...a gs egység meg eddigre olyan kicsivé sugorodott a katapultok hatására, hogy nem akartam velük támadni, így taktikailag visszavonultak és megtartották a pontjuk felét.
a carrionok megverték a hellblastert, majd kinyírta őket egy lecsúszott katapultlövés. egy maradt, azt a free comapny verte meg.

jobb oldal:

a tank addig ment előre amíg tudott. aztán eltalálta egy katapult, majd sikerült 6 ot dobnom a generálásra így magába okozott egy sebet. majd két kört rongyolt előre 6' et és levette a másik katapultot.
itt volt még egy szekérhadtest, akik a tankot nem merték megrohanni, viszont mivel pont útban volt, elmenni sem nagyon tudtak mellette. az íjász és a free comapny detach feláldozásával viszont sikerült őket szépen elvezetni az asztal azon oldalára ahol nem jelentettek veszélyt a gyalogblokkorak. a könnyűlvoas egység nem csinált semmit. utolsó körben átment területet foglalni.

végeredmény:

empire: 58* valahány pont
TK: 61* valahány pont

kb 30 pont különbség.

véres csata volt...

vicces volt:

amikor a hellblaster két körben mozgott, hogy közelebb menjen, majd a harmadikban első dobára missfire, nem lő a többi cső sem, majd a negyedikben odaértek a carrionok. namostan ez így azért nem volt éppen hasznosnak nevezhető...

amikor a katapult kétszer ráesett ugyanannak a babának a fejére és mindkétszer túlélte a lyuk alatta a szerencsés krapek, mert 1 lett a sebzés

amikor a szekerek, hogy elférjenek a tank mellet felálltak egyes sorban az egyes vágányra, mint az 5:40 es mecseki ic

amikor pavano dobott két egyest egy varázslatra de volt nála egy tárgy amivel újradobhatta de az is két egyes lett, de mivel nekem nem volt már sem scrollom, sem kockám akkor is bement volna ha 1 alá dob...azt mondta, csak az elrettentés miatt újradobja...hát nagyon elrettentem... Very Happy

inkvizíció
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
 
Tk vs Empire 2000
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» 2000 empire vs 2000 dwarf
» empire vs empire 2000
» deamon vs empire 2000

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh csatatér :: 2008-2009-
Ugrás: