kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Dumálda

Go down 
+8
gojo
exael
Berzenke
Lazaruss
subaggut
YKoS
Yoda007
Patrik
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
SzerzőÜzenet
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptySzer. Jan. 02, 2013 4:31 pm

Megérkezett a Freikorps librám, úgyhogy öröm és boldogság van. cheers Csak ne lenne rajt ilyen csúnya az a szopóálarc. Ebből lehet, hogy lefejezés és konvertálás lesz, csak szereznem kell egy méretben passzoló japános-kínais hosszú hajas női fejet. Aztán úgy egy az egyben Sidney Fox lesz belőle...
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptyVas. Dec. 30, 2012 2:07 pm

illetve, mindig Lynch csal utolsónak Smile
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptyVas. Dec. 30, 2012 1:25 pm

Igen. Előbb csalás, aztán SS. Ha már költöttél SS-t, nem csalhatsz.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptyVas. Dec. 30, 2012 4:46 am

van sorrendje a kézből csalásnak és a SS költésnek?
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptySzomb. Dec. 29, 2012 9:28 pm

YKoS írta:
hja, a félpályán nem nagyon jöttél át, ha jól emlékszem. Nekem az izézéseim ilyen 8+-osak ált. úgyhogy tudom miről beszélsz. Very Happy

Mondjuk, ha nem felejtem el, hogy lehet fókuszálni... vagy SS-al plussz lapot húzni 1-1 idézésre, varázslatra, akkor azért más lett volna. pig De majd a 4. meccstől már erre is figyelek. Very Happy
naja, SS költést meg kell szokni.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptySzomb. Dec. 22, 2012 9:38 pm

thx.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptySzomb. Dec. 22, 2012 8:17 pm

apróZágokkal nem törődünk. :-D

Egyébként meg nyugodtan nyissatok új topikokat, ahogy tetszik. Ezt elfelejtettem írni.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptySzomb. Dec. 22, 2012 5:00 pm

te figyi, zupermen, azt nyesed, hogy gotham city batmané, és neked meg nagy Z-t kellett volna vetíteni... mindegy, nem az eszedért szeretünk (?).
most látom, h nem is vagy modi, szarért élsz még? die zupermen.
Vissza az elejére Go down
zupermen
zupermoderátor
zupermen


Hozzászólások száma : 2
Registration date : 2009. Jun. 18.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptySzomb. Dec. 22, 2012 3:28 pm

Látom a jelet Gotham city felett....egy nagy S betű...ééééééééééééééééés zupermen VISSZATÉRT!!!!

ui.: Nagy faszt tért vissza...rájöttem, hogy zupermen csak egy moderátor és ezért admin jogai nincsenek... Very Happy Szóval helyette inkább én csináltam meg az átalakítást. /gojo/
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptySzomb. Dec. 22, 2012 1:12 pm

Tegnap vitáztunk róla. Én mondtam, hogy benne van a FAQ-ban is. (a hivatalos, főoldalról letölthetőben, mielőtt még kérdés lenne Smile)

Can I still add a Soulstone when I flip the Black Joker in a Duel?
Yes. The Black Joker prevents Cheating Fate, but not Soulstone use.

When I flip teh Black Joker in an Initiative, can I spend a Soulstone to re-flip it?
Yes. You are not Cheating the flip, you are retaking it.

Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptySzomb. Dec. 22, 2012 11:37 am

ZUPERMAN

nem lehetne ezt a topicot frekventáltabb helyre rakni, pl ahogy van WH40K, lehetne egy Malifaux főcsoport, s akadémia, csatatér és seregszemle. azt hiszem 10 oldalnyi beszélgetés már mutatja, hogy lesz rá igény, plusz a seregfotók legalább egy helyen lennének, nem egy topicban elszórva.

előre is köszi Smile
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptySzomb. Dec. 22, 2012 11:27 am

felrakjam dropboxra?
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptySzomb. Dec. 22, 2012 11:10 am

csak annyi, hogy a stat kártyára szükség van, mert az nincs benne. amúgy nagyon profin néz ki Smile
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptySzomb. Dec. 22, 2012 1:42 am

Ez nagyon jó! Kár, hogy már össze is omlott az oldal, ahonnan húzható Smile de kivárjuk a sorunkat!
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptySzomb. Dec. 22, 2012 1:02 am

Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptyPént. Dec. 21, 2012 3:33 pm

fakinfakk: Shocked

Dumálda - Page 5 Kirai1
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptyPént. Dec. 21, 2012 11:31 am

nekem úgy rémlik, hogy lehet joint strategy... vagy lehet az is csak egy demo játék miatt volt... alig várom, hogy a figuráim is meglegyenek!
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptyPént. Dec. 21, 2012 2:59 am

Bezony ám, nagyon jó kis játék ez. Az a fajta, amikor nem bánod, ha neked esik le az összes figurád, és még inkább nem, ha az ellenfélnek. Két játékból mindkettőhöz volt szerencsém, és mindkettőt nagyon élveztem. Most a küldik és a dobozok tartalma (mágikus fegyveres arcok) mind nekem kedvezett, mert a szellemeknek jönniük kellett a daráló felé, de ez teljesen más lett volna, ha nem hagyjuk magunkat átverni, és két külön fő küldetést választunk, ahogy az a szabályban le van írva. Smile

A harmadik kör végén már látszott, hogy mit tud a kirai csapat, és mit mondjak, elég ijesztő volt, ahogy elszaporodtak a népek a mester körül. Egyetlen komoly hibát látok a játékban: a kezdeményezés nagyon-nagyon sokat számít, még akkor is,ha lehet reflippelni, tápolni, csalni. Ha a negyedik kör elején a jappók kezdenek, simán megvan a hat kör, és szerintem vitték volna a főküldit, mert Johan halálából (aki 2 seben állt meg) három figura jött volna az objektíva köré, akik mind védik a mestert. (Akit egyébként nagyon nehéz leütni még az ikerlányokkal is). Gyakorlatilag teremtett figurából több lett volna náluk, mint nálam alapfigurából. Ha ezt megtanuljuk menedzselni (lapok, SS betartása, legjobbkor való elköltése) és kitapasztaljuk, hogy a küldetésekkel hogyan lehet variálni, akkor iszonyat kiélezett meccseket fogunk játszani, mert valóban minden frakció nagyon táp. A berögződéseknek pedig valóban menniük kell, ez nem az összetoljuk kidobjuk kategóriájú játék. Tetszik, na, nagyon.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptyPént. Dec. 21, 2012 2:17 am

hasztakurva! HASZTAKURVA! HA-SZTA-KUR-VA affraid

Gyerekek, megvolt az első malifaux csatám Subbával, és ez a játék sajnos kibaszott jó. 10 Khi-ba-szott jó!!! Nem hittem volna, hogy ezt mondom, de kb a Conf-fal egy szinten van - már ha ez mond valakinek valamit. silent

A rendszer alapjai egyszerűek, de ahogy gojo is mondta réteges. Mint a Shrek. alien Az alap akciók, duellek kb. egy 5 évesnek is elmagyarázhatók, viszont ahogy az akciókra, triggerekre kerül a sor, amiket csalhatsz, vagy kiegészíthetsz... na az már egy más szint. A csapatok egyébként olyanok, mintha mindenki a space marineokkal jönne szétváglakfénykardda csak más-más rendházból, de mindegyik a legújabb kódexxet kapta volna - egyszerre.
Mindenkinek van 3, három, HÁROM!!!!!!! küldetése, amiből 2t te választasz, és lehet titkos is. Hellómivan? burning

Iszonyatosan jó játék.

A csata maga egy alapdoboz-alapdoboz elleni meccs volt: Kirai Vikik ellen, catfight. Dumálda - Page 5 670452 (aki még nem ismeri a két csapatot annyit érdemes tudni, hogy Kirainál kb. mindenki szellem, akiket varázsfegyóval lehet rendesen sebezni Dumálda - Page 5 35230 , Vikiknél pedig kb. mindenkinek van varázsfegyója - szóval nem a legjobb felállásból indult szegény japán bevándorló csapat ). Középen volt egy token, a köré kellet gyűlni az utolsó körben minél többen. Subba saját küldinek azt választotta, hogy valakije (Gunslinger?) tuti életben marad, és nem lesz ellen a deployában - ezeket bátran be is jelentette. Én meg azt hogy b2b-ben lesz valaki egy tereptárggyal az ő felén (történetesen ez egy ház volt, a deployában - két légy egy csapásra), illetve hogy Dacu-bá életben marad (nem tette). Én is bejelentettem ezeket.
Asszem 3 v. 4 kör ment le, a végén elfogytam, úgyhogy nekem full bukó volt, Béla meg megtudta oldani minden küldijét.

Az első kör helyezkedéssel telt, én próbáltam idézni, mintha muszáj lett volna, nyilván nem sikerült 1 se. Sad A Vikik jöttek az objektívához. Én a második körben kitántorogtam egy Orinnyóval a Sigmarita kurtizán elé, hogy majd jól lelövöm. Hát inkább a mozgást kellett volna letiltani a ribancnak... Ekkor realizálódott bennem, hogy a szellemek át tudnak menni mindenen, nem kell kerülgetni tereptárgyakat, miegymás. No A kalapácsos lédi meg a vikik megabúzálták szegény orinnyót, de szerencsére volt egy másik, asszem ő élt még 1 kört. Végre sikerült megidézni Ikiryót, aki nem sok mindent csinált, de legalább innentől Kirai fél élete is elköszönt. Igazából a többire nem emlékszem pontosan, a lényeg, hogy volt sok hirig, termeltem 3 Seishint, akik aztán meg is haltak jól. Sad Life's a bitch. A zseniális tervem sajnos nem jött be (1 halott ellenfélből 3 saját figurát csinálni), de ettől még jól szórakoztam, és végre láttam a figuráimat játék közben - azt kell mondanom, hogy ügyesek voltak.

A játék egyébként zseniális (vagy ez már volt? Wink ) , a beidegződött reflexeket viszont érdemes otthon hagyni (mozgás duplája nem a roham, CC-ben lehet 3"-ről is valaki, nincs visszaütés, a kevesebb néha több, ha jó figurás stb...)

Máté mondta, hogy kell 5 seishin alapból, hát ha annyi nem is, de 3-4 biztosan. Kirait valahogy úgy kell a tűz közelében tartani, hogy a szánalmas 2es Def-je ne kerüljön használatra, mert egyébként, amikor a saját elhullott figurám helyett is kapok egy seishint, az mókás. Twisted Evil
Viszont francia kártyával játszani szopó, sokat kell számolni, nem egyértelműek a figurák. Ja, és az ászt dobni kell, mert itt 1 pont!

Hát ennyi röviden és tömören.


A klub nagyon fasza, ha találok örökségből maradt tereptárgyakat, akkor majd felviszem, remélem a héten még lejutok játszani, mert most nagyon megjött a kedvem malifózni, festeni, meg úgy egyébként... Jó volt látni a - számomra - sok új arcot. cheers (a nevekkel még hadilábon állok, de majd igyekszem megtanulni)

Pacsesz!
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptyCsüt. Dec. 20, 2012 11:11 am

Lazaruss írta:
Zoraidát a marionett figurákkal.
na, az érdekes, kíváncsi vagyok rá. Nagyon néztem Zoraidat és Collodit is. Smile
Vissza az elejére Go down
Lazaruss
törzsőrmester
törzsőrmester



Férfi Hozzászólások száma : 75
Age : 37
Location : Pécs
Registration date : 2009. Jun. 01.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptySzer. Dec. 19, 2012 11:56 pm

Zoraidát a marionett figurákkal.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptySzer. Dec. 19, 2012 10:18 pm

ja, hát viccesen küldik őket... szerencse, hogy nem csak tőlük rendeltem most. bár, az elements-es szállítmány is késik.

milyen másik csapatot rendeltél?
Vissza az elejére Go down
Lazaruss
törzsőrmester
törzsőrmester



Férfi Hozzászólások száma : 75
Age : 37
Location : Pécs
Registration date : 2009. Jun. 01.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptySzer. Dec. 19, 2012 9:17 pm

Yoda a probléma az ott van, hogy sajnos a lehető legrosszabb összeállításban küldik a rendelésem. Ha nem rendeltem volna mást is a dreamer csapaton kívűl, akkor csak a dreamert és a lordot küldték volna egy csomag 30mm-es base-el. Így most a másik csapattal tudok játszani, amíg januárban nem küldik a többi figurát.
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptySzer. Dec. 19, 2012 2:36 pm

Lazaruss írta:
Nekem holnap küldik a rendelésem, de nem biztos, hogy 35 pontot ki tudok állítani.
lehet 25 pontból is játszani Smile főleg, kezdésnek...
Vissza az elejére Go down
Lazaruss
törzsőrmester
törzsőrmester



Férfi Hozzászólások száma : 75
Age : 37
Location : Pécs
Registration date : 2009. Jun. 01.

Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 EmptySzer. Dec. 19, 2012 1:16 pm

Nekem holnap küldik a rendelésem, de nem biztos, hogy 35 pontot ki tudok állítani.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Dumálda - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dumálda   Dumálda - Page 5 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Dumálda
Vissza az elejére 
5 / 8 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Malifaux :: Akadémia-
Ugrás: