kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 O&G vs. Beastmen 2000 pt.

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

O&G vs. Beastmen 2000 pt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: O&G vs. Beastmen 2000 pt.   O&G vs. Beastmen 2000 pt. EmptySzomb. Júl. 31, 2010 10:37 pm

izgi csatának tűnik Smile
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

O&G vs. Beastmen 2000 pt. Empty
TémanyitásTárgy: O&G vs. Beastmen 2000 pt.   O&G vs. Beastmen 2000 pt. EmptySzomb. Júl. 31, 2010 8:36 pm


Tegnapelőtt lejátszottam az első csatámat a 8. kiadás szerint Slano ellen,nagyon izgalmas és tanulságos csata volt.

Seregek:

O&G:
-black orc lord
night goblin sámán
-night goblin hős
orc bsb

-3 night goblin csapat az egyik íjász,a másikban 2 fanatik
-orc egység
-1 szekér
-2 chukka
1 lobber
-1 doom diver
-6 farkaslovas
-póklovasok
-óriás


Beast:

-beastlord
-sámán
-wargor bsb

-6 kutya
-28 gor
-10 gor
-6 ungor raider
-2 szekér
-4 minotaurusz
-2 razorgor
-6 centigor
-2 spawn
-ghorgon

A rövid oldalon felállós küldetés volt,Vp-re ment.Nem is részletezném annyira az eseményeket,mert ez tényleg a 8.kiadás tanulása szempontjából volt érdekes,meg,hogy mit tudnak a seregek az új szerint.
Én megindultam előre mindennel,az első 2 körben taktikai helyezkedések,rohamok elől elfutások voltak csak,meg némi mágia,jellemzően mindenki egyet varázsolt a saját körében,azt viszont sok kockával.
Jöttek a lövések is,az első 3 körben minden lövés és mágia a ghorgont célozta,aki ennek ellenére elérte az íjász goblinokat és nagyjából a felét meg is ette mire lelőtték.Ez lett a sorsa a 2 spawnnak is,meg 3 minonak.
Ezután viszont óriási közelharcok következtek:
-az óriást megrohanta a 6 centigor,és 2 kör alatt megölték,cserébe 3 halt meg(Slano nagyon szarul is dobott szegénynek)
-a póklovasok gyorsan meghaltak szintén a centigorok által
-a generálisos goblin egység az első támadást visszaverte(1 szekerem elhullott),de a második hullám elvitte
-a nagy gor csapat a lorddal és a bsb-vel elintézte a másik bsb-s goblin csapatot(beast 1-est varázsoltam rájuk,és emiatt,valamint egy magic banner miatt a gorok S5 T5-el harcoltak...Smile
-a végén az ork szekér és a razorgorok csatáját az utóbbiak nyerték


Nálam sem maradt túl sok minden fenn,de kevés teljes osztagot tudott csak levenni az ellen,illetve meghaltak a karakterei is,nálam azok mind túlélték.
1-1 miscast/IF mindkét oldalon de ezek nem okoztak nagyobb veszteséget

A végén nagy győzelem a beasteknek,de hozzá kell tenni,hogy Slano nem dobott jól enyhén szólva,én kb átlagosan.

Tetszik az új kiadás,jóval több hulla,kevesebb menekülés,erősebb lövés,talán kevesebb de nagyobb hatású mágia,könnyebb manőverezés,a gyalogság rendkívüli felértékelődése-ahogy eddig látom legalábbis.
Érdekes,hogy az eddig egyértelmű közelharcok mennyire másképp alakulnak most.

Remélem ezentúl heti 1 csata azért belefér,majd azokról is írok,ja és nagyon kellemes meglepetés a beastekkel játszani,jó kis sereg lett.

Vissza az elejére Go down
 
O&G vs. Beastmen 2000 pt.
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» 2000 empire vs 2000 dwarf
» VC vs DE 2000
» Tk vs Empire 2000

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh csatatér-
Ugrás: