kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás

Go down 
+18
Adamowich
Bm
Yoda007
YKoS
Patrik
Berzenke
Dectum
voroncov-draskov
Leslie
Nyamm-haikan
exael
subaggut
Pavano
zoolika
MAXXxxx
gorugrany
gojo
Eddy
22 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17  Next
SzerzőÜzenet
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptySzomb. Feb. 14, 2009 3:31 pm

Köszi a tippeket, csináltam dark flesh-el egy kis rozsdát, és nagyon tetszik!

Így csináltam:
Boltgun Metal - brush
Dark Flesh - brush
Brasen Brass - brush

Képek hamarosan a seregszemlében, ha müködik a gépen, mert mostanában nem kapcsol be! :S

Bm

(Ui: most látom, hogy ez a 666-dik hozzászólásom! No, valami ördögibbet kellet volna írni... Twisted Evil )
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptySzomb. Feb. 14, 2009 3:28 pm

YKoS írta:

Bm:
semmi gond.

Most néztem, hogy van itthon 1mm vastag, 8-9mm átméröjü mágnesem amiböl fel tudok ajánlani 10-20 darabot, ha ez megfelel a célnak!
A másik opció az a 2mm vastag, 3mm átméröjü, amiböl viszont csak kb. 10 db-ot tudok felajánlani, de hátha ez is kihúz a csávából. Legalább ideiglenesen.

Szólj, ha kell!

Bm


A hozzászólást Bm összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Feb. 14, 2009 3:42 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptySzomb. Feb. 14, 2009 12:50 pm

rendelnék innet:
http://www.impactminiatures.com/

v.kinek v.mi?

Bm:
semmi gond.


A hozzászólást YKoS összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Feb. 15, 2009 11:44 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptyCsüt. Feb. 12, 2009 6:00 pm

Hmm, akkor úgy latom, hogy szinte mindenki csinál ilyet, aki nem GW! Smile
Majd jól körbenézek!

Köszi
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptyCsüt. Feb. 12, 2009 5:46 pm

A Revell is gyárt rozsdabarna festéket az új Aqua color
családjában. Szvsz elég jó rozsda festésére. A GD-s pálya rozsdás részei nagyrészt ezzel készültek.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptyCsüt. Feb. 12, 2009 4:33 pm

1: cheers
Kipróbálom!

2: affraid
Ehhez nem vagyok elég fanatikus! Smile

3: scratch
Eztet még valahogy be kellene szerezni. De ma úgyis akartam boltba menni!

Köszi a tippeket MAXXxxx!
Ha valamelyik módszer összejön, akkor lassan frissítem a galériámat a plague marine-okkal!

Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptyCsüt. Feb. 12, 2009 3:14 pm

rozsda:

1. valami ocska ecsettel dark-flesh-t, majd valami narancsosabb barnat felvinni (ahol rozsdasabb, ott erosebb narancs, akar egeszen a tiszta fiery-orange-ig). A felvitel modja meg a pontozasos (szoval a hegyet sokszor odaerinteni a felulethez, hogy egyenletlen legyen).

2. igazi rozsda: feherito(bleach), fem-gyapju, borecet-et osszekeverni egy muanyag tartoban (pl Vallejo Doboz).
a fem-izehez rakj 1 resz feheritot, 3 resz borecetet.
kb 2 napig hagyd ugy.
Ez ido alatt a feherito + ecet keverek jol megeszi a femgyapjut es kapsz sok-sok rozsdat, amit aztan egy regi ecsettel felviszel a feluletre.

3. Vallejo Smoke. Van kis rozsdaszeru texturaja es barnas szinu.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptyCsüt. Feb. 12, 2009 12:55 pm

Sry YKos, mágnesböl most még elvagyok, nem tervezek venni...

Viszont azt nem tudom hogyan lehet rozsdát festeni!
Ebben segítene valaki?
Nem baj, ha nem nagyon profi, csak kis felületre lenne, és gyors módszer elönyben! Smile

Bm


A hozzászólást Bm összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Feb. 12, 2009 4:30 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptySzer. Feb. 04, 2009 5:20 pm

Mágnest nem tervez venni valaki mostanság? Sajna azok, amiket Özstől vettem túl nagyok egy aprócska crisisnek, úgyhogy nekem mindenképp kell hamarost, ha már így benne vagyok a tauk összerakásában.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptyKedd Feb. 03, 2009 8:46 pm

Eddy: nem kell csuklania senkinek, már rutinosan neki sem állok a fesésnek szétszedés nélkül. Smile
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptyKedd Feb. 03, 2009 5:09 pm

gojo írta:
elöbb befejezzük a birodalmat, az egyetemet...aztán jöhetnek. (bár előtte még szeretnék venni terepeket is a birodalomhoz)
Vissza az elejére Go down
Eddy
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Eddy


Férfi Hozzászólások száma : 328
Age : 37
Location : "... ágyban párnák közt..."
Registration date : 2007. Dec. 13.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptyKedd Feb. 03, 2009 4:43 pm

Suba: mivel Pavanonak az orkjainak egy részét én raktam össze, ezért nyugodtan lehet szidni engem. A shoota boyok, a big shootások, a lootások, meg még a black reaches orkok száradnak a lelkemen. (Mármint egy részük. ) Gondoltam előre szólok, hogy nehogy mást kapjon el a csuklás.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptyKedd Feb. 03, 2009 4:38 pm

nah én pontosan ezért mindig készítek összeszerelési tervet...ezért vannak a flagellánsaim kezek és fejek nélkül. ezért voltak az outriderek szintén kezek nélkül. soha nem teszem össze teljesen a figurát festés előtt. megtanultam, hogy csak a baj van belőle. patrik szekerénél is egy órám ráment, mire szétszedtem az összeszerelt elfeket, meg a szekeret...ráadásul ilyenkor már nagyon kell figyelni, mert ha eltörsz valamit akkor elég nehéz kijavítani...bár szerencsére a pillanatragasztó, ha nem túl sokat használt valaki, akkor elég hamar enged. de volt már olyan, hogy túl sokat tettem rá, aztán úgy kellett lefaragnom a kezet...el is vágtam a sajátomat közben...

persze attól még mindenképpen jó, ha felírsz ilyen és hasonló dolgokat! lehet, hogy ezt éppen tudtam, de könnyen meglehet, hogy mást meg simán benézek. sokkal könnyebb ha valaki már végigment a dolgokon és leírja, hogy mit hogyan. persze ezek az orkok még nagyon messze vannak nekem. elöbb befejezzük a birodalmat, az egyetemet...aztán jöhetnek. (bár előtte még szeretnék venni terepeket is a birodalomhoz)
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptyKedd Feb. 03, 2009 4:04 pm

Mivel az utóbbi időben ketten is mondták (V-D, gojo), hogy űrorkokat szeretnének venni, mindenképpen figyelmeztetnem kell az illetőket, hogy a következő figurákat festés előtt ne ragasszák össze:

shoota boyz - a shootákat nem szabad a kézbe ragasztani, mert nem lehet tőle kifesteni a páncélt, és nem is takar rendesen a felülethatárokon - ocsmány lesz. Ha festés előtt játszani akarsz vele, egy kis putti kell a bal kezekbe, a jobb kézre ugyanis felülről csatlakozik az illesztés.

rocket luncha fiúknak nem szabad felragasztani a kezét, ugyanezen okoból. Ez már nem oldható meg láthatatlanul puttival, de még mindig jobb, ha alapozva csúnya, mitn festés után. Ezt vegyétek nagyon komolyan, én nem szedtem le a kezeket és 7 órán át festettem a 3 orkot, végül újraalapozása következett...

Ugyanez a big shootásokkal, kisebb szívás, de szívás. a hátizsákot fel lehet ragaszani, amellett el lehet szépen festeni.

truck: ne ragasszátok be az üléseket, mert festhettek a platót és a vezetőfülkéket elválasztó rácson át. (köszönöm kota, nagyon élveztem lol! , Pavano beköpött, hogy te voltál az elkövető) Szintén nem szükséges az elem bergasztása ha festés előtt akartok vele játszani.

Ahogy haladok Pavano seregével - és igénylitek is - írok fel még ilyeneket Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 904426
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptyHétf. Feb. 02, 2009 10:42 pm

YKoS írta:
istenvagy. leborul

...és photoshop az Ő próóóféééétájaaaa...áááámen. Very Happy
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptyHétf. Feb. 02, 2009 9:45 pm

istenvagy. leborul
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptyVas. Feb. 01, 2009 6:57 pm

nyomtatni?
legegyszerubb Google es egy megfelelo kepet letolteni.
De ha van GIMP / Photoshop, akkor siman:
- letrehozol egy kepet (merete, amekkorat szeretnel)
- es atmenet-tool-al megcsinalod ra az atmenetet
- kinyomtatod a kepet.

itt egy kep: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Gyurrinakatmenettl3.th
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptyVas. Feb. 01, 2009 6:39 pm

kék-fehér színátmenetet szeretnék nyomtatni, ámde nem tudom hogyan... 5et?
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptyPént. Jan. 09, 2009 12:56 am

Van fúróm, ami bírja, ha elhozod valamikor, megcsináljuk!


P.
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptyCsüt. Jan. 08, 2009 2:18 pm

voroncov-draskov írta:
Megint szopok a kiszabott Hydrával, lenne valaki oly kedves, hogy megcsapolja nekem a sok buksiját a farkával együtt?Very Happy
Én Billt javaslom. Referencia munkái Noirnál...
Vissza az elejére Go down
voroncov-draskov
seaman apprentice 2
seaman apprentice 2
voroncov-draskov


Férfi Hozzászólások száma : 187
Age : 39
Location : 47° 9' S, 126° 43' W (R'lyeh)
Registration date : 2007. Dec. 13.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptyCsüt. Jan. 08, 2009 2:14 pm

Megint szopok a kiszabott Hydrával, lenne valaki oly kedves, hogy megcsapolja nekem a sok buksiját a farkával együtt?Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://www.mars.rpgresource.net
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptyHétf. Jan. 05, 2009 11:15 pm

Na, akkor egy kis csontos tippcsokor, amiket már kipróbáltam:

1. Dark flesh alap, graveyard earth világosítás (overbrush) BB overbrush/dry brush. (Nem kell semmit bemosni) - ez egy alap koponyaszín

2. Graveyard earth-BB 30-70 százalék, aztán BB-vel világosításni ez akkor mutat jól, ha kicsit dry brushlod is. (elég igényes felületet is ad)

3. ezt csak most próbáltam ki, de az összes eddiginél szebb lett: Scorched brown alap, ragadós BB dry brush. Fogok felrakni egy képet hogyan sikerült, eszméltelenün látványos.

Sajnos rothadásban nem vagyok otthon, de ha kellene, scab red, bestial brown és dark angels green össezmosással próbálkoznék. Annak nagyon undorító színe van, egyszer ezeket használtam egy fugirához, kiöntöttem a vizet, amiben az ecsetet mostam, és hát ami megrgadt a flakon aljában...
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptyVas. Jan. 04, 2009 2:17 pm

YKoS írta:
nem baj, ha olyan is válaszol, aki nem csak elméletben festett eddig... Twisted Evil
Minden részlet az elméletben rejlik. Cool
Vissza az elejére Go down
YKoS
Kultista
YKoS


Férfi Hozzászólások száma : 1020
Location : az ellentétes állásponton
Registration date : 2008. Dec. 05.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptyVas. Jan. 04, 2009 2:15 pm

nem baj, ha olyan is válaszol, aki nem csak elméletben festett eddig... Twisted Evil
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 EmptyVas. Jan. 04, 2009 2:13 pm

YKoS írta:
Köszi a tanácsot, kipróbálom majd a zombikon, ha lesznek. Az ilyen statikus dolgokkal (ld. új HE örökre-urgós sárki) nekem az a bajom, hogy nem igazán tetszik, hogy az egész csata alatt viszik magukkal a földet? Very Happy De ez a földes ötlet nem rossz...

Ha már így belejöttünk:
csontot hogyan kellene szépen festeni? a szokásos csont-bemosás-csont-fehér megoldáson kívül?
És a dire wolfoknak elég sok húsa kilátszik red gore-al lefestettem, bemostam barnával ettől szupi "frissen nyúzott" hatása lett, de hát ezek azért nem annyira frissek már... valami 5let?
ha lilával/kékkel mosod be, akkor nem lesz döglött hús színe? nézz meg pár CSI részt, amiben többnapos hullák vannak, aztán lesz 5leted, hogy milyen színnel. Very Happy Vagy rakj ki némi nyers húst, aztán várj...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás   Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás - Page 11 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Építési,konvertálási és festési segítségkérés és persze adás
Vissza az elejére 
11 / 17 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 17  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Közélet :: agóra-
Ugrás: