kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Renegade militia-IG

Go down 
+4
gorugrany
gojo
Yoda007
exael
8 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptySzomb. Jan. 19, 2008 3:44 pm

heavy-k helye: hogyan kepzeled a csapataidat? helybenulos lovos, akkor sima osztagokba veluk.
ha menetelos, mobil, akkor inkabb kulon a cmd-ba legyenek, es akkor a 10 fos osztagok mobilan maszkalhatnak, nem veszik el lovesed.

mortar... gauntok, orkok ellen isten (blast es AP6), mas ellen nem sokat er foleg a szorodas miatt.
ami elonyet latom:
- nincs BS dobas. (BS3-nal ez jo dolog)
- nem kell neki LOS, hegy felett, erdo felett atlo (barrage fegyver)
- 3-an vannak igy a multiple barrage is ervenyes: elso X "-et szorodik, tobbi korulotte er foldet, igy eleg nagy teruletet fed le.

ami hatranya
- AP6
- SM, CSM ellen igazan szart nem er (pl te altalad is kedvelt Plague-eket: 5+-on sebzi, majd o dob 3+ mentot, es 4+ FnP-t, eselytelen)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptySzomb. Jan. 19, 2008 3:21 pm

Jó dolog a kiméra,sajnálom is,hogy az Armoured Fist csak reserve-ből jöhet...De azért szeretnék párat belőle.
Ami még fontos kérdés,hogy milyen és mennyi nehézfegyver legyen a gyalogságnál.Elképzelésem szerint sokat szeretnék,de nem tudom,hogy inkább a HQ részeként hozzam őket hármasával,vagy jobb ha elosztom a troopokban.Ez utóbbi talán azért szimpatikusabb mert igy nem olyan kiemelt célpontok,mintha mondjuk ott van 3 lézerágyú egyben.Ja,és szerintetek használható a mortar valamire?Vagy csak nagyon speciálisan bizonyos seregek ellen?
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptyPént. Jan. 18, 2008 8:51 pm

Idézet :
es irtam, hogy en chimerat nem csak a szallitasi kepesse miatt hoznak, hanem mobil fegyverplatformnak:
Pontosan!
Egy szó mint száz a chimera nem jó arra, amire a rhino. Light tank, moderate firepower againts soft target with transport capability.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptyPént. Jan. 18, 2008 7:11 pm

igen meg 4th ed van, de kell gondolni a jovore is, foleg, mert ily kozel van.

es irtam, hogy en chimerat nem csak a szallitasi kepesse miatt hoznak, hanem mobil fegyverplatformnak:

70 pt alap
10 pt HB
5pt HB ---> ezen a ponton 85pt-ert van egy 12-es pancelu 2 HB-el lovoldozo es szallito es LOS blokkolo egyseged
+3-an kilonek lasgunnal oldalt, igaz csak lasgunnal.
+1 kilohet felul pl plasmaval/meltaval, de onnantol open topped meg minden

+12pt pintle heavy stubber --> meg 3 loves S4-el
+ 8pt extra armor + smoke, ha tenyleg akarsz valakit cipelni
105pt eddig es optimalisan 6v12?" mozgas utan lo: 6x S5, 3x S4, 3x S3 -at, ez 12 loves es visz 12 IGt is.

erdekes mod 12=2x6(slaanesh) Smile

szoval draga (foleg az uj 35pt-os rhinoknal), de szerintem megeri az arat. foleg, ha a bennulok BS4-es ongyilkos veteranok
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptyPént. Jan. 18, 2008 6:05 pm

A chimera 88 pont minimum (70+multilaser(ennek rajta kell lennie)+smoke+extra armour). Drága arra, hogy egy azért-közel-sem-biztos-hogy-mindenkit-kinyírunk egységet szállítson és aztán úgyis elpatkoljon. Mert azért ez az öngyilok osztag nem valami ultimate cc osztag, csak az IG lehetőségeihez képest.
Jelenleg meg még a 4. kiadás a mérvadó.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptyPént. Jan. 18, 2008 5:40 pm

gorugrany írta:
Esetleg chimerában hozva, de arra szvsz a chimera drága.
5th ed szerint, amikor tulelobbek a transzportok mar nem.

masreszt en meg most is szeretem az 50pt-os szallitokat is, mert megerik az arukat.

chimera sem tobb 75pt-nal es kozben mobil tuzplatform is, nem csak szallito gep.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptyPént. Jan. 18, 2008 4:24 pm

Ja, szerintem is vicc, hogy én tapasztalt hadvezér lennék :cyclops: (annyira tetszik ez az egyszemű fickó).

Szerintem a pap pont akkor használható, ha öngyilkos command squadokat akarsz felállítani. Ekkor szvsz kell psyker is (PW vagy PF-el) meg neki is valami erős CC fegyó. Ha beérnek, akkor egy átlagos osztagot illetve karaktert szörnyet ilyesmit bedarálhatnaknak ( 2 bújtatott ököl+újradobott to hit, fincsi). Hátrány: ezt max egyszer csinálod meg, mert az ellenfél onnantól minden csatát azzal kezd, hogy lelövi a papos osztagot. És nem lesz nehéz dolga, mivel ezekkel nem tudsz fedezékről fedezékre osonni a battle fury miatt illetve kevesen vannak. Esetleg chimerában hozva, de arra szvsz a chimera drága.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptyPént. Jan. 18, 2008 1:17 am

Na ez az!Most,hogy igy megerősitettétek az elgondolást,meg is rendeltem a psykereket a FW-től... Very Happy És hát persze majd mondhatom azt ha nem jön be,hogy két ilyen tapasztalt hadvezér is jónak gondolta őket... Razz Na jó ez csak vicc volt,amúgy nagyon tetszenek a figurák is.

Akkor térjünk át a papokra,jók valamire?(azon kivül,hogy az új Nurgle-papok iszonyú jól néznek ki...)
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 17, 2008 10:15 pm

Command platoon az kell! Ámde a psykerek is kellenek. Szerintem 15 (na jó inkább 25, kétszer csak nem dobok 1-t) megéri így még, ha nem éppen használható (igazán csak a 3-as és a 6-os tetszik), akkor is érdemes varázsolgatni és imádkozni a PoW-ért. Onnan van egy cc-ben járatos modellünk, ami nem IC. Lutri ez tény, de na! :cyclops:
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 17, 2008 12:49 am

erdekes ez a psyker elgondolas, foleg, hogy sima IGnel ugy emlekszem, hogy nem foglalnak HQ helyet...
emiatt direkt megneztem az IA listat es mi derul ki?
- Command platoon 0-1
- psyker foglal HQ helyet

azaz a 2 HQt csak ugy tudod kihasznalni, ha az egyik egy psy osztag. kemeny.
pap es enforcer itt is HQ, de nem foglal helyet (viszont 0-5)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 17, 2008 12:15 am

Na igen,ez mondjuk működhet.Alakul a sereg....
Már csak abban nem vagyok biztos(na jó nem csak ebben Very Happy ),hogy a psykerek mennyire használhatóak.Több helyen is olvastam,hogy mennyivel használhatóbbak mint az IG-s megfelelőjük.Ez lehet,hogy igy van,de azért ez nem annyira meggyőző.Viszont van olyan lehetőség,hogy 1-5 psykert hozok HQ-nak,akár a Company command helyett is.Ebben van némi fantázia:8-as Ld-t adnak az osztagnak,lehet pl p.fistjük is(és nem independent karakterek..),és 15 pontért nem is olyan drágák.Viszont a company commandban lehet egy csomó nehézfegyver,sentinel,stb ami azért hiányozna valószinűleg.De lehet,hogy akkor mind a kettőt kellene hozni,na mindegy,ez majd játék közben kiderül,most már kb 2 héten belül kipróbálhatom őket....
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptySzer. Jan. 16, 2008 10:11 pm

Viszont a command squadokokba, hozhatsz veteránokat és afféle öngyilkos kommandóként meltabombával vagy demo charge-val vadászgathatnak a csatatéren.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptySzer. Jan. 16, 2008 9:30 pm

Én 2000 pontban gondolkodom egyelőre.Ja,és Armoured fist egység nem jöhet most még szóba.Szerintem kevesebb platoon talán jobb,mert a commandoknak nem nagyon van jelentősége,meg úgy drágább is pontban...
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptySzer. Jan. 16, 2008 7:56 pm

Hát ez igen erősen attól függ, hogy hánypontból építesz sereget. IG esetén a kötelező 2 troop IP (2 squad)+AF=300 pont (160+140). Ez pőren értendő ehhez még jönnek a spec és nehézfegyverek, wargear+vechile upgrades.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptySzer. Jan. 16, 2008 12:21 am

A következő dolog amin gondolkodok az,hogy vajon hány platoon legyen a seregben?Tehát van összesen 80 gyalogosom,ez lehet 3 platoon,mindegyikben 1 command,és 2 10-es raj,vagy 2 platoon,de több 10-es raj.Szerintetek?
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptyVas. Jan. 13, 2008 11:43 pm

Persze,nem is az a gond,csak hát ugye mégiscsak bele kell tenni valahogy a renegátok kezébe...meg lehet,hogy a CSM-os plazmák nagyok lesznek nekik.
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptyVas. Jan. 13, 2008 9:26 pm

Azt mondtad, hogy van egy csomó műanyag plazmapuskád. Használd azokat!
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptyVas. Jan. 13, 2008 8:59 pm

Ok,köszi.Én is erre tippeltem volna,akkor már csak meg kell konvertálni azt a sok meltát meg plazmát... Wink Egyébként eddig jól haladok a sereggel,a márciusi bulira már biztos ezzel fogok menni,de remélem addi tudok még játszani is velük.

Egyébként Apokalipszisben jöhet szövetségesként a CSM sereg+Latd+Renegát IG,szóval egy IGAZI káoszsereget lehet harcba küldeni....alig várom már... Very Happy
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptyVas. Jan. 13, 2008 4:24 pm

Egyértelműen az első lehetőség a hatékonyabb, száz pont alatt és plazma tömör gyönyör.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptySzomb. Jan. 12, 2008 12:03 am

elso hatekonyabb.

igazabol mindig csodalkozom, hogy norbi nem hasznal ilyeneket.
meghalnak igen, de elotte a 6-9 plasma loves(3-4 plasma+orminek pisztoly(IG azt hiszem 4 plasmat tehet be, nem csak 3-at, mint arulok)) akar egy 10 fos (C)SM osztagot is eltakarit(legalabbis hasznalhatatlanna tesz).
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptyPént. Jan. 11, 2008 11:34 pm

Na ez jó ötletnek tűnik...kicsit talán drága megoldás,de inkább mint,hogy lefusson az egység.Szerintem onnantól ő a parancsnoka az egységnek minden szempontból,bár ennek még utána kell járni.
Más:most vettem észre,hogy az Armoured Fist egységek mindenképpen reserve-ben jöhetnek csak,akkor is ha nincs ilyen spec.szabály.Ezt is át kell gondolni,mert én hoztam volna egy osztagot igy,de lehet,hogy inkább másnak adom a kimérát.
Amin még sokat gondolkodtam az a veterán egységek(disciples of Xaphan).Én 2 verziót látok velük kapcsolatban:
-vagy afféle öngyilkos kommandó,infiltrate+3 plazma vagy melta,(flamer)esetleg az őrmester demo charge-al.
-vagy kisebb csapatban 1 lézerágyúval,mert 4-es BS-ük van...
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptyPént. Jan. 11, 2008 6:54 pm

Igen az improved comms az.
A mindenhova commissarral meg az a gond, hogy nem az ő Ld-jét használja az osztag (hiába magasabb), hanem csak +1-et ad az osztag parancsnokának Ld-jéhez. Ez ráadásul csak az osztagra hat még a command bubble-ra sem (a tiszt 12"-es körzete). Nem megy át a vox-on sem, más a tiszt Ld-jét növelő cuccal egyetemben. Előnyük, hogy nem indep karik. Mondjuk érdemes a tiszteket egy szál gatyában hozni és az első megfutáskor (rontott Ld tesztkor)a commi kinyírja, majd átveszi a parancsnokságot. Onnantól van egy Ld 10-es osztagod, de ez 40 pontba kerül. Viszont nem tudom mi a helyzet ekkor a command bubble-val.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptyPént. Jan. 11, 2008 1:08 am

Igen,viszont van valami jármű kiegészitő(talán az improved comms),amivel újradobhatom a reserve dobásokat,és ez is annak számit,igy azért van esély,hogy időben jön...
A komisszárokra meg már csak azért is szükség lesz mert ugye az Ld 4+d6,úgyhogy mindenhova jól fog jönni.Vicces ha pl a HQ 5-ös Ld-el irányitja a sereget... Shocked
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptyCsüt. Jan. 10, 2008 8:13 pm

Kafa, mert olcsó, de nagyon rizikós. Lehet, hogy csak a negyedik körben tudsz lőni vele és akkor már lehet nem lesz kire/mire. Valamint a szóródás is elég gáz. Rossz dobásokkal használhatatlan az egész. Tehát nekem nem jönne be, habár nagyon tetszik, mivel imádom a tüzérséget és nekem kicsit flufftalan az első vonalba küldött Bessie-k hada. A tüzérségnek, hátul a helye.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 EmptySzer. Jan. 09, 2008 11:17 pm

Na igen,ezek a dolgok némileg változtatnak az elképzeléseimen,de azért kissé idegesitő ez,főleg mivel mind a kultisták,mind az Ogrynok tetszenek különben...Mindenesetre kipróbálom a sereget igy ahogy van"gyárilag" aztán előbb utóbb változtatok majd a doktrinákon.A renegadest mindenképp megtartom,az alapvető,de a psykerhez már nem annyira ragaszkodnék,sőt az a legkevésbé fontos.

Mi a véleményed különben az Artillery strike nevű heavy választásról?
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Renegade militia-IG - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Renegade militia-IG   Renegade militia-IG - Page 3 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Renegade militia-IG
Vissza az elejére 
3 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k akadémia-
Ugrás: