kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 kocsmaasztal

Go down 
+19
lordbill
zarakikenpachi
BoneHeart
Bm
voroncov-draskov
Nyamm-haikan
Dectum
Berzenke
subaggut
Eddy
gorugrany
exael
MAXXxxx
Pavano
Leslie
cowboy001
kota
gojo
Yoda007
23 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 25 ... 34  Next
SzerzőÜzenet
voroncov-draskov
seaman apprentice 2
seaman apprentice 2
voroncov-draskov


Férfi Hozzászólások száma : 187
Age : 39
Location : 47° 9' S, 126° 43' W (R'lyeh)
Registration date : 2007. Dec. 13.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptyKedd Aug. 12, 2008 7:51 am

Nyamm-haikan írta:
V-D, Pedro, Subba: Ti már befejeztétek a közös (varjús-szigetes-boszorkányos-áldozós) M.A.G.U.S. kalandot? Én úgy tudtam, hogy 1-2 alkalom még visszavan, és olyan kíváncsi lennék, hogy hogyan alakulnak a dolgaitok.
Még nem fejeztük be, és én is kiváncsi lennék ki hal meg először... Ha megesznek, az csak jobb... Wink

Ezért örülnék, ha azért összehoznánk valamikor egy játékülést, legalább három hónapja nem játszottunk, arról nem is beszélve, hogy egyiküket (Pavano, Pedro, Subbagut) sem láttam már jó ideje, pedig Subbával még szemben is lakom... Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://www.mars.rpgresource.net
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptyHétf. Aug. 11, 2008 2:05 pm

Nyamm-haikan írta:


Jön valaki ezen a héten festeni?
majd jovo het utani heten Smile
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Nyamm-haikan
zászlós
zászlós
Nyamm-haikan


nő Hozzászólások száma : 131
Age : 41
Location : Location, location, location :-)
Registration date : 2008. Jan. 09.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptyHétf. Aug. 11, 2008 1:48 pm

Tegnap megnéztük a Batman: The Dark Knight-ot. silent pale clown Kafi - csak ajánlani tudom mindenkinek.

V-D, Pedro, Subba: Ti már befejeztétek a közös (varjús-szigetes-boszorkányos-áldozós) M.A.G.U.S. kalandot? Én úgy tudtam, hogy 1-2 alkalom még visszavan, és olyan kíváncsi lennék, hogy hogyan alakulnak a dolgaitok. Már, hogy mikor eszi meg a karaktereiteket a ..... nomeg a ...... amikor persze Ti már..... és ő is ..... silent
Szóval csak szóltam.

Jön valaki ezen a héten festeni?

Nyamm

clown clown clown "Why so serious?" clown clown clown
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptyVas. Aug. 10, 2008 10:03 pm

oké! megígérem, hogy holnap megint teszek fel új részt! csak be kell gépelnem. az egész magnusos dolgot egyszerre akarom feltenni és elég hosszú. de akkor holnap estére leszen olvasnivaló.

orkokat nem kaptam meg, így nem tudom feltenni...sajnos...majd ha suba begépeli és elküldi.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptyVas. Aug. 10, 2008 9:52 pm

Na, was ist los? Nem sült ki a nagyobb darab? Birodalom (és orkra természetesen) történelemre éhes olvasóközönség türelmetlenül várja a folytatásokat. bounce
Vissza az elejére Go down
Berzenke
törzszászlós
törzszászlós



Hozzászólások száma : 215
Registration date : 2007. Dec. 12.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptyPént. Aug. 08, 2008 9:07 am

Tegnap beültem a hazai 3 kit car egyikébe, és bizony mondom néktek: mán ez lesz az új hobbim. Nem kell mást tenni hozzá, mint nem megvenni a követező 100 spearheadet, és már meg is van az ára. pirat És akkor lehet a föld felett fél méterrel röföge tépni a pompás benzinillatban.
Persze, ha megjönne a következő 100 lándzsahegyből az első, még lehet, hogy emggondolnám magam.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptyCsüt. Aug. 07, 2008 6:33 pm

gojo írta:
de ezek szerint akkor azért legalább deréktól lefelé elhoztuk a darabjait... Laughing Laughing Laughing így már nem is olyan fájó a vereség! Very Happy Very Happy Very Happy

Remélem a történet nem úgy folytatódik, hogy
"és a birodalom hatalmas tudású kirurrgusainak köszönhetöen az Ö ágyékából fakad a következö dinasztia"

lol! dugás lol!
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptyCsüt. Aug. 07, 2008 4:02 pm

mondjuk ezen nem lepődnék meg, mármint, hogy nem olvasta az illető az empire seregkönyvet. néha olyan érzésem van, hogy egy-egy seregkönyv írója nem olvassa még a szabályokat sem... Very Happy

szóval a történetben, nálam, az van, hogy a testőrsége élén megpróbálta a harc sűrűjében megrohanni és levágni gorbadot. dehát ez mindegy is, hiszen a mi szemtanúink így emlékeznek rá, a tieid meg úgy! Very Happy az, hogy feldarabolták, az nálam is úgy van. sőt nálam azt írták, hogy a darabjait ki is tűzték a többi trófea közé. de ezek szerint akkor azért legalább deréktól lefelé elhoztuk a darabjait... Laughing Laughing Laughing így már nem is olyan fájó a vereség! Very Happy Very Happy Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptyCsüt. Aug. 07, 2008 1:15 pm

Köszi szépen. kicsit megkavarodtam a történetben, és a személyi testőr dologban, azt hittem az két külön dolog volt. A te írásodban ugyanis az szerepel, hogy a testőrség menti meg, az én seregkönyvemben viszont az, hogy a greatswordok elkeseredett rohama mentette meg az uralkodót. Nos, remélem érzed, hgy mi volt a problémám, azt hittem ez két külön dolog, mert hát a testőröknek nem az a feladata, hogy miután levágták az uralkodót (hihihi, a könyvben így van: lova elvonszolta a csaratérről a véres torzót) elkeseredett rohamot indítsanak, hanem az, hogy ne engedjenek egy ekkor állatot, mint Gorbad leborul leborul leborul az uralkodó közelébe. Szóval ez csak azt bizonyítja, hogy bizony én olvasom a blogodat, de aki az ork történelmet írta, nem olvasta az empire seregkönyvet. lol!
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptyCsüt. Aug. 07, 2008 12:15 pm

Ki gondolta volna, hogy a Heroes nevű, oly sikeres PC-s játék, alapegységeként bevezetett halfing parittyásai ilyen dicső karriert futnak majd be! Very Happy
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptyCsüt. Aug. 07, 2008 11:56 am

a moot az nagyjából a középföldés alacsonynövésű hobbitok országa a birodalmon belül. mert gondolom azok is kellettek! Very Happy itt halfingoknak híjják őket. de igazából hobbitok.

4. kiadásban ezt írták róluk:

a halfingok alacsony teremtmények, akik a Birodalom területén élnek, a Moot vagy Mootland nevű helyen. A császár alattvalói, katonákat is szolgáltatnak a birodalmi seregbe ha szükség van rá. maga a moot egy hihetetlenül békés föld, és maguk a halfingok is nagyon békés nép, akik sokkal jobban szeretnek a farmjaikon dolgozni, mint háborúba járni. mindezek ellenére a halfingok nem olyan könnyű célpontok, mint elsőre tűnnek, ami sokban köszönhető annak, hogy azért a moot sem mentes az ork támadásoktól. meg kell jegyezni, hogy nagyon bátor népről van szó, akik gyakran még akkor is harcolnak amikor a náluk nagyobbak már régen futnak a csatatéren. tekintettel termetükre igazából nem az első sorokban való harcra teremtettek, viszont kivállóan bánnak az íjjal. éppen ezért leginkább ezen a téren alkalmazzák őket a birodalmi seregben, habár képesek a kardot és a dárdát is használni, ha arra van szükség. a halfingok ráadásul nagyon ügyes erdőjárók, gyorsan és halkan képesek közlekedni ilyen nehezebb terepen is.

a gretswordöket pedig személyes testőrségnek fordítottam. pont gorbadnál került elő. Very Happy mondjuk ha tényleg olvastad akkor azért kéne emlékezni... Very Happy Very Happy Very Happy szóval amikor

"Amikor látta, hogy a csata elveszett, Eldred személyi testőrsége élén belevetette magát..."

/idézet: A Birodalom történelme - fordította-gojo /

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

(genya magamat idéztem!!!! erről mindig eszembe jut volt tanárom, aki a saját könyvében magától idézett!!! röhej röhej röhej röhej röhej röhej )

ha a személyi testőrség nem jó, akkor csak testőrgárdának fordítsd. elvileg a választófejedelmek testőrségét alkotják, a legjobb katonák. fordították már palloshordozónak magyarra, de valahogy a többségnek nem tetszett. nekem mondjuk avval sincs sok bajom.

dectum:
utánanéztem a piusnak és persze volt római uralkodó is ilyen névvel. merthogy latinul is van értelme a szónak. a piusnak. de nem a piousnak. mert az egy angol szó. a jelen helyzetben biztosan egy jelző. különben piusnak írták volna. meg nem úgy, hogy magnus the pious. akkor magnus pius lett volna. szóval itt biztosan jelző. az is biztos, hogy vallásos jelzőnek szánták, mert a könyvben írják, hogy sigmarba vetett megkérdőjelezhetetlen hite miatt kapta ezt a becenecet. márpdig sigmart istenként tisztelték akkor már. ezért maradt a jámbor inkább.

békésnek meg nem nevezném a kölyköt, lévén a birodalom mindenkori történelmének legnagyobb seregét vezette a káosz ellen. bár nem tudom, hogy az archaon féle támadásnál mekkora volt a sereg...lehet az nagyobb volt, csak, hogy ferenc károly nagyobb király...illetve császár legyen.

egyébként a magnus pius az nekem tetszene...csak nem szívesen írom át a dolgokat ha nem muszáj. már így is tettem bele elég saját ötletet... Very Happy bár azért próbálom magam visszafogni.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptyCsüt. Aug. 07, 2008 11:04 am

gojo írta:

lassan készen leszek a következő nagyobb adag fordítással és megy is fel egy-két napont belül a tiszelt nagyérdemű olvasatára. (ez alatt azt értem, hogy gorugrany elolvashatsz még egy részt... Laughing )

Hé! Én is olvasom!!! Sőt, ha ráveszem magam, még talán be is gépelem a dolgokat a mai nap folyamán. Két kérdésem lenne:

A Moot nevű hely, az mi az istennyila. (Gorbad ezt foglalta el) Hogyan modják magyarul a greatsword-öket? (ez a két szó nincs még lefordítva Smile )
Vissza az elejére Go down
Dectum
főtörzsőrmester
főtörzsőrmester
Dectum


Férfi Hozzászólások száma : 94
Registration date : 2008. Feb. 27.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptyCsüt. Aug. 07, 2008 2:33 am

Most olyan uralkodóra nem emlékeztek akinek a nevében benne volt a PIUS? Törisek, kezdjétek el sorolni a 2. század római uralkodóit, és hamar eljuttok Antoninus Pius-ig. Főleg azokat az uralkodókat illették ezzel a jelzővel, akik idején nem voltak nagy háborúk... Sztem itt köze nincs a valláshoz a Piusnak, ez jelenthet békést is, vagy ilyesmit! Ugyanúgy az empire-ben sem.

Persze ókorosok azért javítsanak ki, ha tévednék! Smile

Üdv:
dectum
Vissza az elejére Go down
zarakikenpachi
közlegény
közlegény
zarakikenpachi


Férfi Hozzászólások száma : 7
Location : Zulu
Registration date : 2008. Jul. 15.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptySzer. Aug. 06, 2008 9:21 pm

Hát én se emlékszem vallásos királyra hopp de itt lehetne az alkalom söt nem is király mindjárt császár

I "Vallásos" Magnus

na jó talán mégsincs itt az alaklom ez elég fura lett
és mivel ez az uj smiley mindenkinek teccik és a ugyis hosszu a nevem....
fogdmeg (itt a büntetés)
Vissza az elejére Go down
http://www.budaiblog.com
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptySzer. Aug. 06, 2008 9:16 pm

Idézet :
ugye a pápák közül volt jónéhány evvel a névvel
Mondom, tizenkettő egy tucat. Jaj már megint itt vannak fogdmeg
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptySzer. Aug. 06, 2008 9:12 pm

akkor nem is zavarnám össze a kedves olvasókat, szóval marad jámbor.

pius valóban volt, csak nekik ez volt a nevük. persze fevett név, de akkor is a nevük. ugye a pápák közül volt jónéhány evvel a névvel. de ők nem pius valakik voltak, hanem csak piusok. a pious viszont nem egy név, hanem egy jelző.

zaraki:
nyugodtan szólj csak bele! azért kérdeztem. tudsz angolul te is. jobban én sem hiszem, hogy beszélek... Very Happy
a vallásos és az istenfélő persze stimmelnek, de uralkodók megszólítására nem használták, ahogy én emlékszem...elég régen volt persze...

lassan készen leszek a következő nagyobb adag fordítással és megy is fel egy-két napont belül a tiszelt nagyérdemű olvasatára. (ez alatt azt értem, hogy gorugrany elolvashatsz még egy részt... Laughing )
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptySzer. Aug. 06, 2008 8:48 pm

Na közben megtaláltam. A Farkaslovasok c. novella gyűjtemény elején van egy timeline. Ott említik Jámbor Magnust.
Amúgy Piusz sok volt a történelemben, mondhatni tizenkető egy tucat fogdmeg
Vissza az elejére Go down
zarakikenpachi
közlegény
közlegény
zarakikenpachi


Férfi Hozzászólások száma : 7
Location : Zulu
Registration date : 2008. Jul. 15.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptySzer. Aug. 06, 2008 8:43 pm

Végképp nem akarok beleszólni de most jut eszembe hogy pious az lehet ISTENFÉLÖ aminek a szinonimája a VALLÁSOS remélem igy azért job lessz cheers
Vissza az elejére Go down
http://www.budaiblog.com
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptySzer. Aug. 06, 2008 8:06 pm

namost a szent az egyetlen amit valóban használtak nagy számban az uralkodók neve mellett, pláne a magyar történelemben! Laughing szóval nagyon nem értem, hogy miért is ez a nagy ellenállás részedről! affraid de én meggyőzhető vagyok végülis nem én fogom olvasni, hanem mások. mások meg úgy tűnik nem szeretik a szentet. Very Happy

akkor jámbor lesz.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptySzer. Aug. 06, 2008 7:34 pm

jambor nekem8, csak ne szent legyen belole, meg a kegyes is jobb

gorugrany írta:
...nyámnyila, tutyimutyi fütyfürütty lenne.
... esetleg a G&F kill-team valamelyikében.

elso fele: Laughing

masodik fele: lol!
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptySzer. Aug. 06, 2008 6:39 pm

Legyen hát akkor Jámgyes...hm...vagy Kebor...
fogdmeg
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptySzer. Aug. 06, 2008 6:26 pm

Idézet :
A jámbor inkább úgy hangzik, mintha nagyon vallásos

namost eddig stimmel a dolog, mert pont ezért kapta.

Idézet :
nyámnyila, tutyimutyi fütyfürütty lenne.

a bajom, pont ez nekem is, hogy a jámobrnak van egy olyan áthallása, mintha a békére törekvő, konfliktusrendező stb...lett volna. namost tényleg lerendezte a konfliktust, de éppen séggel nem békés eszközökkel... Laughing

a kegyes viszont sehogysem tetszik...igaz annak nincs ez az említett áthallása, de valahogy az első is hiányzik belőle...mert ebben meg mintha inkább az lenne, hogy simgar kegyeltje volt. de közben meg nem volt...vagy legalábbis nem említik.

ezért lett nálam szent. abban pontosan benne van az, hogy nagyot alkotott, emiatt kiemelkedő megszóltás jár neki. ugyanakkor benne van a vallásos áthallás is, ráadásul hiányzik belőle a tutyimutyi stb. dolog is. az egyetlen baj vele, hogy az angol meg nem ezt jelenti... cheers pcsába... Laughing szóval ez mutat a lejobban szerintem a szövegben, de nem ez a legpontosabb jelentése. persze ha ki lenne fejtve rendesen, hogy milyen jámbor volt a lelkem, akkor talán jó lenne ez a jelző is. mondjuk még nem olvastam végig a történetet, úgyhogy akármi is lehet még a vége...
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptySzer. Aug. 06, 2008 4:35 pm

Szerintem inkább a Kegyes, ami ugye azt jelenti, hogy nem kegyetlen, sőt. Ettől lehet ő a legharcosabb uralkodó széles e világon. A jámbor inkább úgy hangzik, mintha nagyon vallásos nyámnyila, tutyimutyi fütyfürütty lenne. A warhammer világán legalábbis. Azaz inkább egy papnak készült csak a sors úgy akarta, hogy a szuperharcos testvére helyett uralkodjék. Mondjuk ilyen meg nálunk volt csak ott Könyves volt a jelző Very Happy

Ettől függetlenül azt hiszem Jámbornak fordították a Konrád könyvekben, esetleg a G&F kill-team valamelyikében.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptySzer. Aug. 06, 2008 3:56 pm

aham. igazálból nem vetettem el a jámbort én sem, mert ködös emlékeimben nekem is volt ilyen nevű uralkodó... Laughing csak nem voltam biztos benne, aztán gondoltam addig inkább maradjon szent. de leginkább azért, mert elég bután hangzik..olyan bene, bene ulászóls jámobrság...közben meg az egyik legharcosabb császár volt, aki a birodalom legnagyobb hadseregét vezényelte a káosz ellen...minden volt csak éppenséggel jámbor nem... Very Happy

maxxxx:
igaz! erre nem gondoltam! de most, hogy mondod valóban. van is számtalan könyv ebben a témában. én is megvettem 8000 ért az empire at war-t, aztán inkább ne tettem volna...egy rakás szar volt. legalábbis annyi pénzért. fele annyiért is drága lett volna, de akkor még talán elfogadhatóan.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
zarakikenpachi
közlegény
közlegény
zarakikenpachi


Férfi Hozzászólások száma : 7
Location : Zulu
Registration date : 2008. Jul. 15.

kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 EmptySzer. Aug. 06, 2008 3:33 pm

Szerintem az nem azt akarja jelenteni hogy szent hanem egy jelzője Ű(tudom a szent is egy jelzö de ez más) pl a lengyel történelemben is van egy "Jámbor" Henrik nevü király
Vissza az elejére Go down
http://www.budaiblog.com
Ajánlott tartalom





kocsmaasztal - Page 17 Empty
TémanyitásTárgy: Re: kocsmaasztal   kocsmaasztal - Page 17 Empty

Vissza az elejére Go down
 
kocsmaasztal
Vissza az elejére 
17 / 34 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 25 ... 34  Next
 Similar topics
-
» Kocsmaasztal # 5
» Kocsmaasztal #2
» Kocsmaasztal #3
» Kocsmaasztal #4

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: szabályzat, linkek, temető :: temető-
Ugrás: