kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 2012-04-14/15 Call of War Tata - Patrik csatái

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

2012-04-14/15 Call of War Tata - Patrik csatái Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2012-04-14/15 Call of War Tata - Patrik csatái   2012-04-14/15 Call of War Tata - Patrik csatái EmptyKedd Ápr. 17, 2012 1:22 am

vicces egy kérdés egyébként, ha belenézünk a szabályokba...

az alapszabály az, hogy távolságot talptól mérünk.
a romokon belüli mozgásnál is azt látom, hogy a alapszabály az, hogy talptól mérünk.

a koherencia esetén nem a talp számít, hanem a modell bármely testrésze, alkalmasint a feje búbja. tekintettel arra, hogy a könyv külön kiemeli, hogy ez a koherenciánál számít, egy egy olyan speciális szabály, amit máshol nem lehet alkalmazni. vagyis bármely más távolság mérésnél a talp számít.

eddig ugye úgy tűnik, hogy patriknak volt igaza. most jön az érdekesség.

a romokon belüli szabályok azt mondják, hogy bármekkora is legyen a távolság a szintek között, a játék szempontjából azt 3" nek kell tekinteni. Very Happy
ha minden szint 3", akkor az egy szinttel feljebb vagy lentebb taláható modell mindenképpen foglal, vagy vitat, hiszen a romokon belül a szabályok értelmében 3" en belül lévőnek kell tekinteni, feltéve persze, ha pont a jelző alatt vagy felett álldogál.

természetesen a foglalás, vitatás szabályok semmi, de semmi egyebet ehhez nem tesznek hozzá. na ezek után természetesen nem eldönthető a kérdés szerintem.

azt hozzátenném, hogy a magyar nyelvű szabálykönyvet olvastam, és nem néztem faq-ot.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

2012-04-14/15 Call of War Tata - Patrik csatái Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2012-04-14/15 Call of War Tata - Patrik csatái   2012-04-14/15 Call of War Tata - Patrik csatái EmptyHétf. Ápr. 16, 2012 11:47 pm

Nem volt egy egyszerű mezőny, ahogy nézem. Ez az ork fejes dolog azért sántít, nem hiszem, hogy 10 bíróból 5 megítélné ezt foglalásnak (vagy vitatásnak), de hát ez van. Az orkok márcsak ilyenek, használják a fejüket. Smile Kösz a riportot, szívesen elmentem volna én is, de nem úgy alakultak a dolgok Sad
Vissza az elejére Go down
Yoda007
Master Jedi
Master Jedi
Yoda007


Férfi Hozzászólások száma : 983
Age : 115
Registration date : 2007. Dec. 12.

2012-04-14/15 Call of War Tata - Patrik csatái Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2012-04-14/15 Call of War Tata - Patrik csatái   2012-04-14/15 Call of War Tata - Patrik csatái EmptyHétf. Ápr. 16, 2012 5:43 pm

Patrik írta:
Vitatott szitú:
A saját objektívámat fogtam, Zaggar is az övét esélyünk sem volt vitatni egymásét annyira meesze volt mindkettőnké a csapatoktól, viszont a 3. objektívát egy 3 szintes rom legfelső szintjére tettem a pálya közepe felé. 5. körben az egyik vwrackes venomommal be turboboostoltam a 3 szintre, hogy foglyam az objektívát, ami egy kiálló erkélyen volt. A terv az volt, hogy úgy beálltam, hogy ne tudjon feljönni a 3.-ra úgy, hogy 3inchre legyen az objektívától, alul meg nem tudott aláálni, mert a 2.-on nem volt erkély. Az ő körében a Big mekkel befotott a 2. szintre ( tudtuk, hogy nem lesz 6.kör mert rég lejárt az idő). Én azt hittem így nyertem, mert abban a hitben voltam, hogy a base-nek kell 3 inchre lennie az objektívától, birót hívtunk, és ők azt mondták, hogy a modell fejének. A vicc az egészben az, hogy ha nem egy karakter, hanem egy sima ork áll ott akkor nincs miről vitatkozni, mert egy fejjel alacsonyabb, így viszont pont megvolt a 3 inch.
Azért true LOS miatt jogos (ha kilóg, s rálőhetsz, akkor "foglalhat" is így). Mondjuk, azért akadályoz meg valamit, mert egy lábbal magasabb... kb olyan, mintha nándorfehérvári csatában dugovics titusz csak a sapkáját adta volna oda a töröknek, hogy ugorjon Very Happy
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

2012-04-14/15 Call of War Tata - Patrik csatái Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2012-04-14/15 Call of War Tata - Patrik csatái   2012-04-14/15 Call of War Tata - Patrik csatái EmptyHétf. Ápr. 16, 2012 5:33 pm

4. meccs - Frigli - Space Wolf - Pitched battle -Táblanegyed foglalás+Kil point
Mivel évekig wolfal jártam versenyekre tudtam, hogy mit kell csinálnom. Azon dőlt el a csata, hogy melyikünk kezd, de 4+-ra megint sikerült elhalásznom a kezdést. Egy nagyon jó hangulatú, mindkét oldalon kritikán aluli dobásokkal teli mérkőzésen sikerült nyernem 22-8-ra

5. meccs - Konrad -CSM -Pitched Battle - 3objektíva + Kill Pont

Megint egy "elit" chaos sereg. 2 minimal troop, + 2 land raider + 2x3 termi reaper cannonal, és 2 combi meltával+ 2 Lash prince + 3x3 obli.
Ez a volt a versenyen az egyetlen olyan asztal amin 1 db covert adó terep volt, amit Konrádnak sikerült elhalásznia előlem, de végül ez lett az oblik veszte (egy 3 szintes rom, ablakok nélkül, csak a legfelső szintről lehetett kilátni) Gyakorlatilag nehézségek nélkül lelőttem a seregét, egyszer volt egy veszélyes szituáció, amikor a 2 dp kijött a rom alsó szintjéjéről, hogy berohanja vectet a wychekkel, ahogy kell 1 inchre leparkolt előttem majd megpróbált lashelni, hogy vect ne tudjon ütni, de egyik lash sem jött össze. Én ez után kezdtem el szarul dobálni, vect egy db 1 woundos oblival 3 körön ( nem közelharci fázison) keresztül harcolt egy oblival, mire lecsapta. Ez volt az utsó figurája az asztalon, így wipe lett ez is 30-0 ide.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

2012-04-14/15 Call of War Tata - Patrik csatái Empty
TémanyitásTárgy: 2012-04-14/15 Call of War Tata - Patrik csatái   2012-04-14/15 Call of War Tata - Patrik csatái EmptyHétf. Ápr. 16, 2012 2:40 pm

1. Meccs - Chrome-CSM-DoW-Kill Point+Capture and control

Chrome egy elit chaos sereget hozott, Abbadon + lash prince + 2 minimal troop +2x2 obli +1 osztag berza rhinoban+ 15havoc+7tzeentch termi. Elit seregek ellen nagyon jó a DE. Átadtam a kezdést, ő felrakta a berza osztagot rhinoban, mögöttük pedig jött abbadon egyedül. Én nem raktam fel semmit. Első körben feljött mindenkivel amennyit tudott, a berzák kiszálltak, abbadon becsatlakozott a havocokhoz. Én feljöttem mindennel kilőttem a rhinot + a teljes havoc osztagot, abbadonban egy seb bement, 4oblibol 3-at ledurrantottam, a berzákat pedig berohantam a wych osztag+vectel.
Chrome 2. körében a termikkel jött amennyit tudott+ futott is,abbadon becsatlakozott hozzájuk, az obli kilőtt egy wrackes venomot, akiket a DP megpróbált lashelni, de távon kivül volt. Közelharci fázisban a berzák lehulltak, konszolidáltam a dp felé. Az én körömben
minden ap 2-es fegyóval rálőttem a termikre leesett 4. 3 venom+ a wychek pisztolylövése levitte a DP-t, a maradék 4 venomal össztűz a magányos oblira aki szintén leesett.
3.kör jönnek a termik kőkemény 3 inchet + 4-et futással, még mindig messze vannak a rohamhoz. Az egyik 5 fős marine osztag rálőtt a raideremre, 5 lövés 3 talál 1 glance, effectre 6-os, az invit nem dobtam meg, a raider roncs. Az én körömben lelőttem az egyik csm osztagot teljesen, a másikba 2-en maradtak, a termik leesnek abbadon 1 sebbel várja veték rohamát, de 5 invit nem tudott megdobni.
4. kör a 2 marinal megpróbált úgy helyezkedni, hogy ne lássam csak kb a fél seregemmel, az én körömben amivel tudtam rálőttem, kb 25 páncélmentőt, és 4-5 covert kellett dobnia, de leestek.
Wipe out 34-0 ide

2. Meccs - Tyuki -Ork-Spearhead-1-1objektíva+Kill Point

Ettől a meccstől eléggé tartottam mert páncélozott tömeg serege volt. 19loota+7fős motoros nob osztag+motoros warboss+4 defrollás wagon +5 ork termi, dokival+ 1 osztag lövős boy+2 osztag közelharcos+3 killa kan+Big Mek
Felpakolt mindent, csak a motorosokat hagyta kint tartalékban (ezen múlott a meccs).
A motorosok nem jöttek be csak az ötödik körben, jött amennyit tudott, de nem volt 6.kör.
Végeredmény 23-7 ide

3. Meccs- Zaggar-Ork-Pitched Battle-3objektíva+kill point

Na ettől a meccstől is nagyon paráztam, és mint kiderült joggal. A serege hasonló volt Tyukiéhoz. 4wagon, 2 loota osztag gyalogos nob osztag+Ghazkull+1 gretchin osztag+Big Mek+3 osztag közelharcos boy.
4+ra itt is sikerült elvennem a kezdést, kilőttem 2 wagont +egy osztag lootát+ az egyik boy csapatot. az volt a terv, hogy Vectékkal berohanom ghazkull osztasgát mielőtt bemondaná a waaghot ezért megindultam felé. Ezt beszoptam, mert Ghazgull az ellenfél körében is mondhat waaght( ezt nem tudtam) Itt még nyertem a közelharcot, de sok veszteséggel a powerclawk miatt. Az ő körében bejött a 2 boy osztag vectékkal közelharcba ekkor a csapat teljesen megsemmisült.
A későbbiekben lövöldözés kisebb nagyobb sikerekkel, majd jött az ötödik köröm ahol egy nagyon vitattot szituációban a birók végül nem az én javamra döntöttek ezen ment el a meccs.
Így objektívába döntetlen lett 10-10, a kill pointot buktam+10 neki, így 20-10-re kikaptam

Vitatott szitú:
A saját objektívámat fogtam, Zaggar is az övét esélyünk sem volt vitatni egymásét annyira meesze volt mindkettőnké a csapatoktól, viszont a 3. objektívát egy 3 szintes rom legfelső szintjére tettem a pálya közepe felé. 5. körben az egyik vwrackes venomommal be turboboostoltam a 3 szintre, hogy foglyam az objektívát, ami egy kiálló erkélyen volt. A terv az volt, hogy úgy beálltam, hogy ne tudjon feljönni a 3.-ra úgy, hogy 3inchre legyen az objektívától, alul meg nem tudott aláálni, mert a 2.-on nem volt erkély. Az ő körében a Big mekkel befotott a 2. szintre ( tudtuk, hogy nem lesz 6.kör mert rég lejárt az idő). Én azt hittem így nyertem, mert abban a hitben voltam, hogy a base-nek kell 3 inchre lennie az objektívától, birót hívtunk, és ők azt mondták, hogy a modell fejének. A vicc az egészben az, hogy ha nem egy karakter, hanem egy sima ork áll ott akkor nincs miről vitatkozni, mert egy fejjel alacsonyabb, így viszont pont megvolt a 3 inch.



folyt köv.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





2012-04-14/15 Call of War Tata - Patrik csatái Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2012-04-14/15 Call of War Tata - Patrik csatái   2012-04-14/15 Call of War Tata - Patrik csatái Empty

Vissza az elejére Go down
 
2012-04-14/15 Call of War Tata - Patrik csatái
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Patrik - Space Wolves
» Night Of War Space Wolf-Patrik vs Necron-Igua

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k csatatér-
Ugrás: