kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos   2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos EmptySzer. Feb. 16, 2011 5:03 pm

csak azért kérdeztem mert eléggé meglepett a listája. 2400p-ból másra számítottam
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos   2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos EmptySzer. Feb. 16, 2011 2:14 pm

Patrik írta:
Gratula!
A második csatát ki ellen játszottad?

Passz, az elsöt Kisgecko ellen, de a második srác nevére nem emlékszem. Kisgekónak volt valami klubtársa/haverja.
Vissza az elejére Go down
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos   2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos EmptyKedd Feb. 15, 2011 9:22 pm

Gratula!
A második csatát ki ellen játszottad?
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos   2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos EmptyKedd Feb. 15, 2011 5:33 pm

Összességében 66 pontom lett, a másodiknak is, az elsönek 67, nem tudom mi alapján (gondolom veszteség), 3dik lettem. cheers
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos   2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos EmptyKedd Feb. 15, 2011 5:21 pm

Második meccsem chaos ellen volt, most védöként.
Szemben:

Abaddon
Szárnyas Lash prince
Greater Daemon
4 termi (dual claw, chainfist+h flamer+nurgle ikon, fist, sima)
+ landraider
10 plague (champ, fist, 2 melta)
+ rhino
10 plague (champ, fist, 2 plazma)
+ rhino
5 CSM (champ)
2*3 obli
defiler (ccw, twin-heavy-flamer)

Igyekeztem szimmetrikusan felpakolni: egy egy radír az oldalsó generátorok mellé, 2 plague osztag rhinóban középre, 2*3 obli a kapu fölé a falra, 3 obli egy házban nagyjából középre, a két prince elbújt a kapu mögötti oszlopok mögé.
Szemben balra Abaddon és a termik radírban, mögöttük a plazmás plague osztag rhinóban és a prince, kicsit a közép felé a defiler, kb középen a 6 obli egy erdöben, a másik oldalon az 5 CSM és a meltás plague osztag rhinóban.

Az elözményeket összefoglalva: a slaanesh-hívö testvérpár (2 DP) egy örömtanyát müködtetett a békés helyszínen, amit azonban Abaddon-papa elavult nézetei miatt be akart záratni. A testvérek a személyzettel és pár felháborodott nurlge hívö vendéggel azonban ezt másképp gondolták!

Ellenfelem az elsö körben megrohanta a termikkel a falat, minden mással (plaguek, defiler, csm-ek) jött elöre, az oblik maradtak az erdöben és lézerezték a falat, semmi sikerrel.
Az én körömben a termik közelharcban leverték a falat, de cserébe lelézerágyúztam a defilert és az oblik is fogytak szemben.
Ezután a dolog nagyjából a bal oldalon dölt el: Abaddonék visszaszálltak a radírba, és behajtottak a falon támadt lyukba. Mögéjük beállt a plague osztag és a prince. Én elálltam az útjukat az egyik radírral és egy rhinóval. Kiszállni nem akart ezért berohanta a prince-el a rhinót, amit szép is vert, de erre lelöttem a prince-et, valamint odaálltam a másik rhinóval. Leímmóztam a radírt a meltákkal, és ezután nem is löttem rá, nehogy szétrobbanjon és szabad mozgást hagyjon Abi-Papiéknak. Ök nagy nehezen rávették magukat, hogy kiszálljanak: szétszedték a másik rhinót, de cserébe elhullott belölük majdnem mint, csak Abaddon és az ikonos-chainfistes maradt. Ök még szétverték az útjukba tolt radírt, de végül fel-lasheltem öket a roncsra és lelöttük mindkettöt.
A plaguek sem jutottak át a jármü falon. Kiszálltak és elosontak libasorban a támadó (immó) radír mellett, de nem okoztak kárt, cserébe berohanták és bedarálták öket a termik (akik viccböl közben a radírt is kinyitották).
A jobb oldalon a plaguek oda rhinóztak a falhoz és szétmeltázták, erre én a termikkel szétnyitottam a rhinójukat, és berohantam öket. Sajnos kitartottak amíg megjött a greater daemon, aki a plague champ-át szállta meg, és vele már leverték a termiket. Maradt a 2 meltás meg egy sima plague és a sértetlen nagydémon. A nagydémont következö körben leszedtem a 6 oblival akik odafordultak (3 a kapu tetején meg 3 hátvéd egy romban) és a radírral ami elhátrált a közelharctól. A plagueket pedig behúzta és berohanta a prince, nem élték túl. Az elöre csoszogó csm-ekkel is ez a prince végzett.
Az 5dik kör végére csak egy rhinó maradt a bal oldalon, ami a 6dik körben hösiesen tankshockolta a termiket (áthajtva Abaddon hulláján) de elhullott a death or glory-ban.
A kint lassan elöre totyogó oblikat lelövöldöztem a fal tetejéröl az én oblijaimmal.

Az én veszteségem egy osztag

3 karcolásmentes generátorral megvédtem a várost.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos   2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos EmptyKedd Feb. 15, 2011 5:17 pm

Elsö csatám Eldar ellen:
Eldrad
Avatar
10 warlock motoron, (2-2 embolden/enhance/destroctor, 3 spear, 1 spirit seer)
2*7 fire dragon (exarch, tank hunter, crack shot, fire pike)
+2* serpent (lance, stones)
2*10 dire avenger (exarch, defend, bladestorm, egyiknél 2 pistoly, másiknál PW+shield)
3 walker (dual scatter)
2* wraithlord (lance, sword, dual flamer)

A két sárkány osztag beállt a kapu mögé az utókban, mögöttük a motoros-cirkusz, éseldrad az egyik avengeres autóban. Középen lófrált az avatár is, a két wraithlord kicsit a széle felé két oldalon, az egyik oldalhoz közel a walkerek a másik oldalnál egy házban a másik avenger osztag.
Én felpakoltam az asztal két széléhez 1-1 radírt a termikkel, 1-1 rhinót fedezéknek meg 1-1 princet. Az összes obli reservben kezdett.

Elsö körben eldölni látszott a csata, mert elöreautóztam mindennen, és ugyan az egyik oldalon a termik kinyitották kombi meltákkal a falat más ugye nem csináltam, cserébe a kiröpülö dragonok mindkét radírt szétszedték.
De aztán fordult a kocka, a motorosok sokáig vártak középen (és egy Lash is visszalökte öket a megfelelö pillanatban), nem tudták melyik oldalra induljanak, és a káosz eröi az asztalszéleken szép lassan átevickéltek a falon (az egyik rhino persze elakadt a falromokon). Megérkeztek az oblik, akik leszedték az walkereket és az egyik wraithlordot a (chaos szemszögéböl) bal oldalon, így ott már nem maradt más fenyegetés, ami megmenthette volna az elsö generátort.
A másik oldalon a tankshocktól (rhinó! Very Happy ) megfutott az egyik avenger osztag, akik sajnos elötte lelötték és leverték a termiket. Ezután itt ugyan elakadt a roham, mert a teljes eldar sereg (motorosok, avengerek, wraithlord és egy serpent) próbálta elállni a zutat az objektívához, de szerencsére én választhattam ki az ellenfeleimet, így a plaguek berohanták (és vagy 2 körre lekötötték) a motorosokat, a DP pedig berohanta az avengereket. A prince hamarosan kiszabadult és átröpült a generátorhoz, a plaguek elfogytak, de a motorosok már nem értek oda hogy megmentsék a generátorokat. A princet itt végül a megmaradt wraithlord vágta le.
A bal oldalon megérkezett a következö osztag obli és itt a termik, plaguek és az oblik megállíthatatlanul gyalogoltak a középsö generátor felé, amit el is pusztítottak. Eldrad ugyan öngyilkos rohamot intézett a termik ellen, és le is vágta öket, de aztán elhullott, mert a harcba besegített még egy osztag obli és egy DP, eldar oldalon meg a Avatar. A princet levágta az avatár, majd 6dik körben vége lett a csatának.

Veszteségben 27 pont különbség volt, de 2 elpusztított generátorral a chaos nyert.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos Empty
TémanyitásTárgy: 2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos   2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos EmptyKedd Feb. 15, 2011 5:17 pm

Hát, átestem a falas küldetésen, gondoltam mások okulására leírom hogy is volt ez.

A falak voltak vagy 10" magasak, amire nem számítottam, pedig gondolkoztam, hogy viszek egy osztag chosent plazmával, milyen jó is lesz majd onnan lövöldözni: ja 2"-re... de nem vittem, így legalább ebböl nem volt gond.

A védö pakol föl elöbb, majd a támadó kezd. A falak (1 kapu, ami a védö nyithat, csukhat és 4 falrész), 14 es páncéllal bírnak, 5-6os effektre szétesnek, 1-4-is 1-el csökken a páncéljuk. A tetejükön 3+os cover.
A cél 3 generátor megvédése/elpusztítása volt. 18“en kívülröl löhetetlenet, 12“-18“ között -6 erövel, 6“-12“ -3erövel, rammolni nem lehet, 18“en belül nem lehet DS-elni.

A seregem a következö volt:
2 szárnyas lash-prince
2*5 termi (2 champ, 2chainfist, 1 heavy flamer, 4 c melta, khorne ikon)
+2* landraider (extra armor, az egyiken dozer blade)
2*5 plague (champ, fist, ikon, 2 melta)
+2* rhino
3*3 obli
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos Empty
TémanyitásTárgy: Re: 2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos   2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos Empty

Vissza az elejére Go down
 
2011-02-11 Legendás - Bm csatái 2400p vs Eldar, Chaos
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Eldar

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k csatatér-
Ugrás: