kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Marienbad Városi Őrség

Go down 
5 posters
SzerzőÜzenet
Patrik
alezredes
alezredes
Patrik


Férfi Hozzászólások száma : 900
Location : Pécs
Registration date : 2008. Oct. 09.

Marienbad Városi Őrség Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marienbad Városi Őrség   Marienbad Városi Őrség EmptySzer. Aug. 25, 2010 12:14 pm

ez a wyvern agyon durva leborul
Vissza az elejére Go down
Botor
őrmester
őrmester
Botor


Férfi Hozzászólások száma : 40
Age : 49
Registration date : 2010. Aug. 22.

Marienbad Városi Őrség Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marienbad Városi Őrség   Marienbad Városi Őrség EmptySzer. Aug. 25, 2010 11:41 am

És még néhány készülő medell, amikot szemétből csináltam.

Elsőnek egy BO Warboss wyvernen. Sohasem tudhatod mire lesz jó a McDonaldsban a gyerekmenühöz adott ocsmány műanyag sárkány. A sárkányfej saját mintázás, megkeményedő gyerekgyurmából. A főnök rajta mindenféle káosz és ork darabokból van.

Marienbad Városi Őrség Kp141


Aztán a második ágyúm. Tollszár, gyöngy, green stuff, parafa, karton, műanyag szemét-darabok, és a birodalmi ágyú-dobozból felesleges részletek.

Marienbad Városi Őrség Kp142
Vissza az elejére Go down
Botor
őrmester
őrmester
Botor


Férfi Hozzászólások száma : 40
Age : 49
Registration date : 2010. Aug. 22.

Marienbad Városi Őrség Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marienbad Városi Őrség   Marienbad Városi Őrség EmptySzer. Aug. 25, 2010 11:34 am

Itt van egy konvertált lovag (chaos knight, bret pegazus fej, empire bits) amin szintén ilyen kopján lógó valamik vannak, a vállpáncélján meg egy odaerősített pergamen hasonló funkcióban. Ehum ezt talán a másik oldalról kellett volna világítani, na mindegy. Sajnos ezzel az egységgel is elég lassan haladok, lényegében ez az egy tagja van teljesen kész:

Marienbad Városi Őrség Kp143



Aztán egy ágyú:


Marienbad Városi Őrség Kp144

Vissza az elejére Go down
Botor
őrmester
őrmester
Botor


Férfi Hozzászólások száma : 40
Age : 49
Registration date : 2010. Aug. 22.

Marienbad Városi Őrség Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marienbad Városi Őrség   Marienbad Városi Őrség EmptySzer. Aug. 25, 2010 11:21 am

Köszönöm a kommentet.

Ami a movement-tray-t illeti, oké, megpróbálok kisebb kereteket csinálni nekik. Mérni mindig a figura-alaptól mérek egyébként, és mivel az új könyv szerint 1" távolságot kell mindig tartani, azt gondoltam, miért is ne legyen a széle nagyobb. Az alabárd hegyektől meg úgyse férnek el a szemből jövő modellek. De tényleg lehet, hogy zavaró.

A kopján lógó akármik. Hehe. Hát igen ez hosszabb magyarázatot igényel. A legtöbb WH játékos és azt hiszem talán majd minden wargamer azt hiszem osztja a véleményed, mert ezek a valamik nem realisztikusak. Márpedig mindenki azért fest ki sok száz figurát és játszik modell-épületek között, modell-fákkal stb, mert azt szeretné, ha a dolog úgy nézne ki, mint a valóságban, csak kicsiben. Részben én is osztom ezt a vágyat. De nekem borzalmasan tetszik, amit a GW ezekkel a 7-edik kiadású Birodalmiakkal csinált. Ezek nem olyanok mint a valóságban, hanem mint a 17-18 századi festményeken és rézkarcokon. Randa arcok, tollak, papirosok, homokórák. Ha megnézel egy 17. századi térképet, azon puttók mindenféle feliratokat tartanak a vároksok fölé, vagy a mérföld-beosztás kis szövegdoboza körül függönyök vannak. Én is valami ilyet akarok csinálni, csak modellekben. Legalábbis ezen a birodalmi seregen. Még egy olyan Arch Lector kenvertálást is tervezek, ahol a War Altar egy felhőn állna, amit repülő kis puttók, vagy más alakok tartanak.

Ami a játékot illeti. Eddig csak barátokkal játszottam, otthon, több okból, részben egyszerűen mert két kis gyerekem van és nehéz mellőlük elszabadulni. Mindenesetre most úgy határoztam, hogy néha én is lehetek ennyire szabad és szívesen játszanék veled, vagy akárkivel. Többnyire sajna csak késő este (éjjel) tudok játszani, amikor a kis gobbók már alszanak a szobájukban. De néha máskor is jó. Éjjel néha lehet nálam is játszani, csak nem túl gyakran, hogy kíméljük a feleségem...
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Marienbad Városi Őrség Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marienbad Városi Őrség   Marienbad Városi Őrség EmptySzer. Aug. 25, 2010 10:49 am

Botor: a koncepció nagyon tetszik, szép sereget lehet így építeni. Valamikor mindenképpen játszanunk kell, hogy élőben is láthassam őket. Nekem a pegazusos kapitány is tetszik, az egyetlen, amit sosem raknék a figuráimra, az a kopján lógó akármik gyűjteménye, de az összhatás így is jó.

Ha elfogadsz egy tanácsot, akkor az alabárdosokat nem teszed olyan movement tray-re, mint ami a képeken van. Nem szabályos, macerás használni, nehéz mérni a mozgást.
Nem frankó, ha az egység széle jobban kilóg a babák talpánál. Subaggutnak is ilyenjei vannak, ő már kezeli valahogy a dolgot, de rendszeresen bezavarja velük az olyan játékosokat, akik még nem nagyon játszottak ellene.
Jól néz ki, de nem az igazi taktikailag, már a GW-s textured tray is jobban kilóg, mint kellene. Ha nagyobbat akarsz csinálni, hogy hordázni lehessen vele, akkor javaslom, hogy egy méretre vágott műanyag lap szélére ragassz fel GW-s keretdarabokat a keskenyebb felüknél megragadván őket.

Ha aktív leszel játék szempontjából, jelezd, nálam mindig lehet babákat tologatni!

Tomb King, Vampire Counts, Skaven és High Elves seregeim vannak, gyakorlatilag végtelen pontszámban, bármelyikkel szívesen játszom. Az új szabálykönyv miatt a 2500 pontos csatákat javaslom, most azokra van beállítva a játék.

P.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Marienbad Városi Őrség Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marienbad Városi Őrség   Marienbad Városi Őrség EmptyKedd Aug. 24, 2010 1:37 pm


Az mindenesetre nagyon jó,hogy van háttere a seregnek,és a varázsló tényleg szép.
Vissza az elejére Go down
Botor
őrmester
őrmester
Botor


Férfi Hozzászólások száma : 40
Age : 49
Registration date : 2010. Aug. 22.

Marienbad Városi Őrség Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marienbad Városi Őrség   Marienbad Városi Őrség EmptyKedd Aug. 24, 2010 1:53 am

gojo írta:
először is üdv a fórumon.

másodszor ez a varázsló nagyon pofásan néz ki.

harmadszor marienburg az nem narancs, kék, fehér? csak, hogy kötözködjek is! Very Happy a sima kék fehér az middenheim, vagy middenland...soha nem emlékszem. nem mintha nem mintha nem lenne mindegy persze. Very Happy

Köszönöm és üdv neked is

Ja, asszem Middenheim, tehát a város az, ami kék-fehér. Én mindig azt hittem Marienburg is az, csak egy kicsit sötétebb a kék. Könnyen lehet, hogy nem. Mindenesetre a Middenheim-párhuzamot elkerülném, mert az Ulric-kultusz meg a sok farkasbőr pont az ellentéte annak a dekadens és városias stílusnak, amit ezeknek szántam.

A hordát nemrég kezdtem, mert amikor elolvastam a 8 kiadásról szóló szóbeszédeket (már amikor csak azok voltak még) a Warseeren, rájöttem, hogy vészesen kevés az alabárdosom a 8. kiadáshoz (pontosan 10 darab 5-dik kiadású figurám volt, amúgy a GW által valaha gyártott legrondábbak egyike). Úgyhogy nagyjából minden felesleges régi state-troopomat elkezdtem konvertálni, amivel meglett egy 40 fős blokk, de akartam egy másik 40-es hordát, ami viszont teljesen új. Hát még elég rondák, de majd dolgozok rajtuk, csak a koncepció miatt mutattam.

A varázsló meg persze a Beast lore signature spell-jéhez kell a listámba, hogy csinos T4 S5 királyfikat varázsoljon a csúf kis alabárdos békákból.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Marienbad Városi Őrség Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marienbad Városi Őrség   Marienbad Városi Őrség EmptyHétf. Aug. 23, 2010 9:20 pm

először is üdv a fórumon.

másodszor ez a varázsló nagyon pofásan néz ki.

harmadszor marienburg az nem narancs, kék, fehér? csak, hogy kötözködjek is! Very Happy a sima kék fehér az middenheim, vagy middenland...soha nem emlékszem. nem mintha nem mintha nem lenne mindegy persze. Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Botor
őrmester
őrmester
Botor


Férfi Hozzászólások száma : 40
Age : 49
Registration date : 2010. Aug. 22.

Marienbad Városi Őrség Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marienbad Városi Őrség   Marienbad Városi Őrség EmptyHétf. Aug. 23, 2010 5:01 pm

felrakok két karaktert. Nem az előző témából, a Morr-dolog, az csak erre az egy egységre (meg a hozzá tartozó detachmentre) vonatkozik.

Beast Mage, minimálás konvertása egy régi AD&D Elminster-modellnek (asszem Ral Partha volt a figura-cég neve, ami csinálta):

Marienbad Városi Őrség Kp135


Ez meg egy kapitány pegazuson, másnéven Captasus:

Marienbad Városi Őrség Kp131
Vissza az elejére Go down
Botor
őrmester
őrmester
Botor


Férfi Hozzászólások száma : 40
Age : 49
Registration date : 2010. Aug. 22.

Marienbad Városi Őrség Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marienbad Városi Őrség   Marienbad Városi Őrség EmptyHétf. Aug. 23, 2010 4:12 pm

exael írta:

A WH világán is van Marienbad?
Egyébként jó ez a Morr-téma,régebben én is ilyesmit akartam csinálni,viszont a figurákra valami wash sztem még kellene...

Nem, nincs Marienbad, ez az én városom. Marienburg van, ami nagyjából Hollandiának felel meg, a színe kék-fehér. De nem akartam teljesen követni a WH lore-t. Marienburgban egyébként a városi őrséget fekete kalaposoknak hívják, de nem Morr-követők, csak egyszerűen fekete kalapos zsaruk.

Ami a wash-t illeti könnyen lehet, hogy igazad van, de ezeken a figurákon a minimumra vettem a highlightot, mert régebben nagyon erős, plasztikus highlighttal dolgoztam és azok a figurák nagyon nem tetszenek most. (mondjuk azok még ennél is trehányabbul voltak festve) Ebből a seregből már vagy 100 figurát kifestettem és még mindig leginkább csak kísérletezek. Amúgy az a kevés highlight ami van rajtuk, az is eltűnt a fényképeken.

Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Marienbad Városi Őrség Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marienbad Városi Őrség   Marienbad Városi Őrség EmptyHétf. Aug. 23, 2010 2:59 pm


A WH világán is van Marienbad?
Egyébként jó ez a Morr-téma,régebben én is ilyesmit akartam csinálni,viszont a figurákra valami wash sztem még kellene...
Vissza az elejére Go down
Botor
őrmester
őrmester
Botor


Férfi Hozzászólások száma : 40
Age : 49
Registration date : 2010. Aug. 22.

Marienbad Városi Őrség Empty
TémanyitásTárgy: Marienbad Városi Őrség   Marienbad Városi Őrség EmptyHétf. Aug. 23, 2010 10:09 am

Sziasztok, bemutatkozásként nyitok itt egy blogot a magam lassan és alapvetően trehány festési technikával készülő seregének, hátha valakit érdekel.

A téma Empire, van benne némi fluff, de alapvetően inkább a magam asszociációit követem. A 7. kiadású empire figurák az én értelmezésemben későreneszánsz vagy barokk memento mori témát követnek, ezért egy olyan csapatot építek, amelyik a halál istenének (Morr) követőiből áll. készek a halálba menni és erre egymást is folyamatosan figyelmeztetik: az idő múlandó, és mi is vele együtt múlunk el.

Itt a command group:

Marienbad Városi Őrség Kp122

zászlóvivő:

Marienbad Városi Őrség Kp124

dobos, hollóval a vállán:

Marienbad Városi Őrség Kp123

és a champion, homokórával:

Marienbad Városi Őrség Kp126

Végül a készülő alabárdos horda, unit fillerrel a közepén és festetlen modellekkel:

Marienbad Városi Őrség Kp130
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Marienbad Városi Őrség Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marienbad Városi Őrség   Marienbad Városi Őrség Empty

Vissza az elejére Go down
 
Marienbad Városi Őrség
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh seregszemle-
Ugrás: