kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Chaos

Go down 
+11
bábi
YKoS
gojo
Yoda007
voroncov-draskov
Pavano
gorugrany
MAXXxxx
BoneHeart
Bm
exael
15 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Next
SzerzőÜzenet
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptyHétf. Júl. 28, 2008 1:55 pm

5th veletek ugy tunik sosem lesz jatszva...

lista: termikrol hianyoznak nekem a combibolterek.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptyHétf. Júl. 28, 2008 1:42 pm

Akkor az előzőek (sok szemfelnyitó tanács) fényében a legközelebbi nida elleni csatámat valahogy így próbálom meg:

Troop
CSM 10
Champ 1
Glory icon 1
Heavy bolter 1
Rhino 1
ebből: 4

Heavy
Obliterator 3
ebből: 3

Elite
Terminator 3
Fist 2
Landraider 1
Daemonic poss 1
ebből: 2

HQ
Sorcerer
Mark of Tzeentch
Disc of Tzeentch
Wind of Chaos
Warptime
ebből: 1

Összesen: 2500p

Vélemény?
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptyHétf. Júl. 28, 2008 12:49 pm

Na hát valamelyik nap biztos jó lesz játszani,de jó lenne kipróbálni már az 5. szabályait..!
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptyPént. Júl. 25, 2008 9:27 am

gorugrany írta:
Terminatorból készült obliterátorok.

Köszi a tippet, szépek nagyon.
Az az igazság sajnos, hogy amíg nincs zsé, addig termik sem lesznek hozzá alapanyagnak... Sad
De ha meg lesz, akkor majd lesznek oblik. Very Happy

Oszt majd csak annyit mondok nekik:
"Azért csak plazmázd le öket!"

Exael!
Ha tudok játszani, akkor jövö hét szerdától otthon leszek péntek du-ig. Ráérsz?
Többiek? Pavano, egyet az orkokkal?

Bm
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptySzer. Júl. 23, 2008 3:39 pm

Az IA-hoz nem kell engedély. Ahogyan A WD-kben megjelent kiegészítésekhez sem (abhumán doktrinák pl.). Nyilván kivétel ez alól, ahol a cikkben írják azt. Bár úgy korrekt, hogy szóljon az ember, hogy hoz ilyesmit, lévén azért vannak benne durva dolgok. Kb olyasmi, mintha nem mondanád meg az ellenfelednek, hogy milyen sereggel fogsz játszani ellene (IG vagy SM vagy Ork?). A titánokhoz superheavyk-hez már kell engedély eléggé nyilvánvaló okokból.

Schaefferékkel semmi baj sincs. Az volt a gond, hogy MAXXxxxnak és nekem is úgy derengett, hogy nem hozható belőlük a kötelező 1HQ-2Troop. De hozható.
Az meg, hogy az AB mit jelez vagy mit nem az nem jelent semmit.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptySzer. Júl. 23, 2008 2:34 pm

Ki kéne már próbálni az új szabályokat,sokat beszélünk arról,hogy elméletileg mi hogy lesz,de azért gyakorlatban kéne látni...

Én szeretem az IA-t,jó az a kis szinesités,és mivel úgyis megbeszélős dolog a használata ezért nem muszáj engedni,bár azok is letesztelt dolgok,nem csak úgy ott vannak tápnak...

Egyébként bár a Norbi tényleg nem tud angolul,de azt határozottan felismeri,ha az AB valami hibát jelez,úgyhogy szabálytalan sereget nem szokott hozni,és az IA-s cuccok nagy többsége benne is van az AB-ben.Mi a baj különben Shaefferékkel?
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptySzer. Júl. 23, 2008 2:10 pm

Terminatorból készült obliterátorok.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptySzer. Júl. 23, 2008 1:44 pm

Hát ez az!

Gyakorlatilag nem is hátrány... Mindegy.

Az a baj az oblikkal, hogy nekem csak 3 van! Very Happy

De majd max beproxizom aztán csak lesz több.
A plazmakannon most tényleg sokkal jobb lett az őj szabályokkal!

Hát, akkor ezt asszem kiveséztük.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptySzer. Júl. 23, 2008 12:40 pm

Bm írta:


MAXXxxx, az oblikkal az a bajom, hogy drágák (75p/db), és a fexek instant kill-elik őket, ha elrontom a 2+os mentőt, és én elrontom...

Bm

ha elobb kilovod oket, akkor mar nem Smile
masreszt nekem mondtak, hogy ezt a jatekot nem D2-vel kell jatszani. (igaz en sem tartom be a tanacsot)

osszes ujcodexes tapos kaosz a 9 oblira+lash-re epit (+izles szerint plague-re vagy veteranra) ha nekik bevalik, mibol gondolod, hogy nalad nem.
raadasul 9 plasmacannon... hiaba szorodik, tarol)

---------

ja elolvastam a instinct behaviour-t nidanal, vicces:
- ha mozogni akarsz ld teszt, ha rontod, akkor fall-back-move.
- ha loni akarsz, akkor lohetsz es meg kapsz +1Cover save-t is melle.
mekkora hatrany egy lovos Fex-nek Very Happy (Fex nem kapja meg a cover-save bonuszt, de gond nelkul lohet, elfutni biztos nem fog)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptySzer. Júl. 23, 2008 11:26 am

Idézet :
a harmadik kör 200 lövését meg sem érzik már...

Nem is az a baj, hogy meg sem érzik, hanem az, hogy nem is lősz, mert addigra már ott vannak és szétkarmolják az arcodat...

MAXXxxx, az oblikkal az a bajom, hogy drágák (75p/db), és a fexek instant kill-elik őket, ha elrontom a 2+os mentőt, és én elrontom...

Bm
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptySzer. Júl. 23, 2008 11:00 am

Idézet :
a harmadik kör 200 lövését meg sem érzik már...
lol! lol! lol! lol! lol!
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptySzer. Júl. 23, 2008 8:56 am

Ismertetem az ork módszert: dakkadakka

Első kör:

1. Csalok, én kezdek.
2. Egy 2000 pontos csatában az első körben lövök 400-at a monster-bandára.
3. Ebből talál 150.
4. Csak hatra sebzek: 25.
5. Elront 5-6 mentőt - ennyi sebet kap.
6. Eddig volt jó, mert most ő jön.

Második kör:

1. Már csak 300-at lövök, mert leesett 50 ork.
2. Ebből ugye...

Szóval itt a vége, a harmadik kör 200 lövését meg sem érzik már...

P.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptySzer. Júl. 23, 2008 8:48 am

Bm írta:

én úgy tudom, a Fexek sosem dobnak instinctive behaviour-re, mert elég nagyok, nem?
Nem, ami nem synaps, az dob instinctive-re. Fexre csak annyi igaz, hogy ha lurking modba megy, akkor nem kap +1-et a coverre.
Bm írta:

nem teljesen világos, hogy miért 8 fös legyen a havoc (demolisher) osztag.
belinkeled hogy miért?
azért nem értem, mert 8 fönél 2 fö kell leessen a moral-testhez, és 4 hogy adjon pontot, ez igaz 7 före is.
vagy akkor már inkább 9 fö, és akkor 3 kell leessen a moral-teszthez. de lehe,t hogy valmit nem számoltam bele.
mert elegendo plusz sebet kapsz, hogy ne kelljen az elso 2-3 lovesfazis utan mar nehezfegyverest leszedni, ugyanakkor minel kevesebb pontba keruljenek.
Moral teszt: ld9-re vagy 10-re teszed sima chaos gloryval ujradobva!!!
masreszt havoc normalis esetben csak mas nehezfegyverrel erheto el, ami leggyakrabban egysegenkent 1 van (ami vagy talal vagy nem, majd vagy sebez vagy nem, majd megdobod a covert vagy nem)

Bm írta:

nem túl sebezhetö a predátor? tudom, hogy tud mozogni, de annyi pontért már szinte megvan egy havoc osztag 4 lascannonnal és az több lövést bír ki, mint egy predátor, amit ki szerencsével egy kör alatt leszed egy fex (2*S8 + S10)? Miért azt javasoltad? a screen miatt? vagy a mozgás miatt?
ara miatt +
13-as front pancel, es a fex fegyvere csak glance-et tud --> kinyirni nem fogja. a havoc osztag 4LC-vel azert joval dragabb.
4LC havoc = 270pt (8figura es 4LC, ikon of chaos glory)
de most, hogy irod... hatdenekedvanObliterator. Akkor heavybol ha hatekonysagra mesz, akkor kell a 9db, es semmi mas.

Bm írta:

Nos, egyébként jól összefoglaltad, hogy a Nidánál aki érelmes egység és használják, azokra nem hat a faj hátránya (ösztönös viselkedés), remek...
Bm
ez a poen a nidaknal, olyan hatranyaik vannak, amik valojaban nem hatranyok Smile
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptySzer. Júl. 23, 2008 1:31 am

Ok, megnézem hogy áll össze,csak pár kérdésem lenne:

én úgy tudom, a Fexek sosem dobnak instinctive behaviour-re, mert elég nagyok, nem?

nem teljesen világos, hogy miért 8 fös legyen a havoc (demolisher) osztag.
belinkeled hogy miért?
azért nem értem, mert 8 fönél 2 fö kell leessen a moral-testhez, és 4 hogy adjon pontot, ez igaz 7 före is.
vagy akkor már inkább 9 fö, és akkor 3 kell leessen a moral-teszthez. de lehe,t hogy valmit nem számoltam bele.

nem túl sebezhetö a predátor? tudom, hogy tud mozogni, de annyi pontért már szinte megvan egy havoc osztag 4 lascannonnal és az több lövést bír ki, mint egy predátor, amit ki szerencsével egy kör alatt leszed egy fex (2*S8 + S10)? Miért azt javasoltad? a screen miatt? vagy a mozgás miatt?

Nos, egyébként jól összefoglaltad, hogy a Nidánál aki érelmes egység és használják, azokra nem hat a faj hátránya (ösztönös viselkedés), remek...

Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptyKedd Júl. 22, 2008 4:34 pm

monstas nidarol amit tudni kell:
- jon 3 carni heavy-bol: ezek ellen PF es FW, felszerelesuk alt lovos, igy kozelharcban megfoghato (2 tamadasuk van talan)
- jon 3 carni elitbol: pontszam limit miatt ezek alt kozelharcosra rakhatoak ossze es csak 3+ pancel rakhato rajuk (kotelezo minimalfegyver + pancel mar tullepi a megengedett ponthatart) es a T sem tobb 6-nal
- jon 1v2 Tyrant (alt 1 lovos, 1 kozelharcos)

igy a termik kitunoek a tyrantok es a heavy carni-k ellen. Pontosabban sebesseg miatt esetleg 1 slaanesh DP a kozelharci tyrant ellen (meg fog halni, de 4 sebbol leszed vagy 3-at)

elit carni sv3+ --> krak rakettyak. Szoval deva osztagban NE HB-t hozz, hanem 4 raketat. Ha monszta sereg, akkor krak, es koronkent 1 carni elesik (igazabol 2 kor alatt, mert mind a 4 nemtalal-nemsebez sosem). Ha nemmonszta, akkor frag es sablon miatt pa-pa. Orzo, gaunt hullik majd (nagyon leszorodni nem tud roluk, es amit erint mar jo)

valahonnan kellene Lascannon/melta, olyan 4-5 darab. (Predator es LR)

igy heavy-bol amit hoznak:
- 1x 4ML-s havoc (8 fos, hogy miert ld SM taktikak)
- 1x Predator 3LC-vel
- 1x LR
elit:
- 5 termi combi-meltakkal es PF-el
- 5 termi combi-meltakkal es PW-vel
(ha tudnak DS-elni, vagy jo helyre tudsz infiltralni es te kezdesz, akkor esetleg 5-6 veteran meltakkal <-- ok 100%, hogy meghalnak)
fast:
- par raptor meltakkal
troop:
- ha tetszenek 1 TS osztag
- 2-4 sima CSM osztag (olyan 6-9(slaanesh-tzeench Smile ) fo kozott)
hq:
- 1 Slaanesh DP
- 1 sorci/lord szinte gatyaban, lovosen
(- 1 greater demon ha vannak veteranok Smile )


taktikailag:
- eloszor lodd ki a rakettyakkal az elites carnikat (egyreszt, hogy ne erjen be kozelharcba, masresz, mert Sv3 vs AP3 --> o nem dob mentot).
- a lascannonokkal (pl predator + demonic possession vagy mi + 3 lascannon) meg a kozelharcos tyrantot. (masik ijeszto sokat lo, de tulelheto elvben)

kov korben szedd ki a masik tyrantot (en pl egy DS-elo termiosztagra gondolok 5db combi-meltaval, vagy 5 meltas veteran, ha tudnak DS-elni) S8 --> 3+ v 2+-on sebzed, AP1 --> esetleg lesz 6+ invije.
a meltas egeteses dolog eljatszhato meg a raptorokkal es a masik termi osztaggal is. Smile

Innentol nincs synaps az asztalon, es:
- genorzokat nemerdekli
- fennmaradt carnifexek dobalnak a tablazaton, hogy menekulnek/koborolnak/akarmi
- mehet elore a TS osztag a FW-vel carni-t irtani. (oszinten nem hiszem, hogy sikerulni fog nekik, de mar van eselyuk ra) Sot ennyi meltatol mostanra alig lesz celpontjuk (elvileg)

esetleg meg 1 raptor osztag, 2-3 langszoroval bele a genorzok melle Wink

-----------

most igy belegondolva ennyi LC/ML/Melta mellett szinte folos is a DP/FWeapon felallas. Bar nem igazan kozelharcos sereg (igaz, amit irtal az sem, kaosznal kozelharcos seregrol nekem a Khorne-ek jutnak eszembe)

hogy mennyi pont ez? tudja fene:
- Heavy olyan 550pt
- Elit olyan 450pt
- Fast olyan 150pt
- HQ: 150pt korul DP nelkul
- Troop maradek (olyan 800pt, ami sima CSM-et nezve olyan 4-5 osztag)

+ feltartasnak ami meg jol johet: 2-3 lesser demon osztag, FOC helyet ugysem foglal. olyan 5 fo kornyeken.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptyKedd Júl. 22, 2008 3:55 pm

Ha már káosz a téma:

Arra gondoltam, hogy kipróbálom a közelharcos sereget a nidák ellen.
Hátha agyon tudom verni a szörnyeket termikkel, mondjuk egy elegáns Tzeentch iconnal 4+os mentővel, és sok fist-el.
Melléjük (a szabályok megvizsgálásától függően, hogy lehet-e) egy vagy max. 2 csapat thousand son, a force weapon miatt (landraiderben, amit a termiktől kölcsönzünk), meg sok troop mondjuk heavy bolterrel.
Heavy-nek szintén lehetne heavy bolteres havoc, vagy vindicator.
Mit javasoltok HQ-nak egy ilyen seregbe?
Esetleg érdemes betenni drenyát? (most, hogy gyengébb a rending, talán ledarál egy csapat génorzót, vagy legalábbis leköti elég sokáig)

Bm
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptyKedd Júl. 22, 2008 2:24 pm

Csak abban az esetben fogadom el, ha közben te maximálisan jól érzed magad! Very Happy
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptyKedd Júl. 22, 2008 2:10 pm

Szerintem tök jó, hogy így tisztáztuk a 40k-hoz való hozzáállásunkat. Bm, azt már most kijelenthetem, hogy ha valami alkalommal összefutunk egymás ellen garantálom neked a maximális győzelmedet.
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptyKedd Júl. 22, 2008 1:34 pm

Az előző hozzászólásom zárszavaként:

Szeretnék bocsánatot kérni azoktól, akiket megbántottam (a jelenk szerint vannak ilyenek), el kell ismernem, hogy néha jobban figyelek a győzelemre, mint a (közös) játékélményre. Remélem kevés ilyen eset volt, és igyekezni fogok, hogy még kevesebb legyen. Talán eddigi élettörténetem miatt alakult ki, hogy a győzelem, vagy legalábbis az előrejutás elsődlegesen fontos.

Nem tudom mennyire fog sikerülni elsősorban hangulatilag jó seregeket hozni, de dolgozni fogok rajta. (Legalább is Pécsen, a bécsi nidákat meg majd levágom, ahogy tudom.)

A Schaeffer-es sereg pedig valóban erős. Eddig egyszer játszottam vele, akkor nagyon ledarált, de ennek leírását meg is találjátok a csatateres topikban. De szerintem nem legyőzhetetlen. Most már talán az őj sebkiosztásos rendszerrel Schaeffer szépen kieshet az egységből egy szerencsétlenebb dobással. Vagy elhullhat egy jobb roham ellen, amikor az outflank-elő egység oldalba kapja őket.
Remélem hamarosan lesz időm tesztelni ellen.

Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptyKedd Júl. 22, 2008 1:04 pm

Bm írta:

Én nem szidom Norbit azért ha valamit rosszul tud, vagy arakatlanul "csal", mert nem ismer egy szabályt vagy kiegészítést.

Ami pedig MAXXxxx bosszúját illeti, nem tudom a rohamból meltadomdázó képlán mennyire hangulati elem vagy tankirtó a káosz ellen. Az arra való, hogy átjöjjön és leszedje a tankokat, mindegy mennyire hangulatos, használod, és én nem nyavajgok érte.

Bm

mint irtam gyanus a Schaeffer sereg, de tudja fene, hogy hibas-e. Ugy tunik gorugrany sem biztos benne. Smile Nekem meg csak erzesre fura dolog.
+mint irtam nem legyozhetetlen, bar amivel megprobaltam, azt kb tobbet nem fogom (Tigurius + darkness psy), kiveve talan gorugrany ellen, mert ott megnezhetem, hogy a serege lefut a masodik korben. (aztan ujrajatszuk, de nem hozom a fenti kombinaciot (soha tobbe)).

rohambol meltabombazo kaplan: o inkabb tankirto mint hangulat. Az osztag, amihez be van csatolva viszont hangulati elem.
(egyetlen osztag, aminel ha az ember megveszi a meltabombot, akkor mindenkinek kotelezoen kell megvenni, igy ugy veszem, hogy erre vannak, legalabbis kozelharcban barmi legyalulja oket, ami nem Tau, Necron vagy maganyos Very Happy )
Viszont osztaggal egyutt mar logikus, hogy o is visz valami cuccot, ha mar az altala vezetett osztag is. Valakinek meg kell mutatnia, hogy hogyan kell eldobni a micsodat. Smile
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptyKedd Júl. 22, 2008 12:48 pm

Kedves Mindneki!

Lehet, hogy sokatokat bánt az, hogy próbálom a szabályokat komolyan venni, de bármennyire is meglepő, nem lehet mindig arra támaszkodni, hogy az ellenfél jóhiszemű vagy még inkább jóindulatú. Tisztelet a kivételnek!
Talán kártyából maradt beidegződés.

De tudjátok, ahogy Pavano már oly sokszor leírta, ennek a játéknak semmi köze a hangulathoz, maximum bele lehet erőltetni. Exael nagy művész ebben, de nekem erre sajnos nincs energiám.
Ha hangulatot akarok, akkor szerepjátszom. Nem 3+ra lelövök valakit a domb másik végén hasalva. Ez egy stratégiai játék.

Én nem szidom Norbit azért ha valamit rosszul tud, vagy arakatlanul "csal", mert nem ismer egy szabályt vagy kiegészítést.
Lehetséges, hogy szeretnék nyerni, de egy ilyen győzelemért folytatott játékban ez talán nem olyan irritáló, ahogy (a kalapáccsal hadonászó) MAXXxxx-ot ez bántja.

Meglátjuk mit lehet kezdeni az új szabályokkal.
Örülök, hogy itt sokan támogattátok, hogy a defilernél csak a törzs számítson, de a "teljesen irritáló szabályszarrágásom"-hoz az is hozzátartozik, hogy akkor is betartom a szabályt, ha nekem rossz.

Lehetséges, hogy elvesztettem azt a fajta hangulatot, amit ez a játék adna. De mitagadás, ahogy egyre többet játszom, egyre kevésbé találom a hangulatot, sokkan inkább azt látom, hogy az emberek nyerni akarnak (kivéve Exaelt, akit ez sosem érdekelt, minden elismerésem neki leborul ). Ez egy nagy szerencsefaktorú, de stratégiai játék, legalábbis én ezt tartom. Aki a hangulatra gyúr, de nem akar vagy nem tud szerepjátszani, az játszon Mortheim-et.

Majd megpróbálom jobban hangulatra építeni a serget, lassan megvannak hozzá a babák!
És igen, a TS drága egység, nem is hozok belőle sokat, de az az igazság, hogy a Fex ellen még mindig van egy 4+os mentője, különben pedig nincs ellene esélyem. Remélem, most, hogy gyengült e rending, majd a sima CSM is jó lesz, legalább a génorzók ellen.

Ami pedig MAXXxxx bosszúját illeti, nem tudom a rohamból meltadomdázó képlán mennyire hangulati elem vagy tankirtó a káosz ellen. Az arra való, hogy átjöjjön és leszedje a tankokat, mindegy mennyire hangulatos, használod, és én nem nyavajgok érte.

Bm
Vissza az elejére Go down
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptyKedd Júl. 22, 2008 10:12 am

Valamiért úgy emlékeztem, hogy col. Schaeffer és bandája csak pluszban hozható. Szóval col. Schaeffer HQ választás, illetve a ha last chencerek többen vannak, mint 8 akkor egy-, ha többen mint 16 akkor kettő troop választásnak számítanak.
Bocs, Norbi!

Az AB (még a 2.2c) is nagyon sok IA-s cuccot ismer. Mivel nagyon sok van és a FW is csak egy GW-s cég. Tehát az új megjelenésekben viszonylag kevés a bővülés az IA 1-hez képest. Inkább csak pofozgatják a rókabőrt.


A 40k sem éppen a kiegyensúlyozottságáról híres. Ha más nem is a de jelenleg vannak olyan seregek amelyek kifejezetten a legfrissebb kiadás szabályaira készültek (orkok, káosz). Amelyek a negyedik szabályai szerint tápolódtak (Eldák, Tau, Nida). Amelyek a harmadik kiadás szerint táposak voltak (SM). Azok amelyek a harmadik és negyedik kiadás szabályai szerint kellemesen játszható hangulatos seregek, megállják a helyüket, de nem különösebben elborultak, ha az ember ésszel játszik velük (IG, WH, DH). Illetve olyanok, amelyek még a harmadik kiadás derekán kaptak kódexet és azóta sem (Dark eldák)
Idézet :
...bár az IA-t én alapból kitiltanám minden rendezvényről. Ami nincs a seregkönyvekben, az nem hozható és kész...
Hát ezzel mondjuk egyetértek. Már ha egy rendezvény alatt versenyt értesz.
Viszont hamár versenyről van szó. Választott seregem fénykorában sem volt összemérhető az ellenfelem seregével. A jelenlegi szabályok szerint meg aztán végképp nem. Olyan lehetőségekkel rendelkezik, hogy nekem még akkor is izzadnom kell és kimaxolnom a seregemet, ha a szerencse tényezővel nem kéne számolnom. Az ellenfelem meg a saját kódexe adta lehetőségeken bőven belül berak ezt-azt a csapatába és a harmadik körben megnyeri ellenem a meccset. Közben hallgathatom a siránkozást, hogy szegénynek nincsenek ilyen meg olyan egységei meg milyen nehéz dolga van. Miért is ne hozhatnék olyan eszközöket (amelyek teljesen hivatalosak és legfeljebb annyira elborultak csak, mint a nida nagyszörnyek vagy a Lash of Submission), amelyekkel megkönnyítem a saját és megnehezítem az ellenfelem életét. Szóval így is lehet nézni a dolgot. Ja és megkaptuk a tápolás kialakulásának természetes folyamatát.
Nyilván az IA leginkább arról szól, hogy mindenféle színesítő elemet vihessen az ember a játékba és vegye meg az ehhez készült méregdrága modelleket. Történetesen éppen az IG az, amelyet így tápolnak, de ez pl köszönhető annak is, hogy a jelenlegi kódexből nagyon sok tank variáns kimaradt az előző seregek tankjai közül.
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptyKedd Júl. 22, 2008 7:23 am

Norbi seregei általában nagyon "kimaxolt" mutatványok - én is játszottam ellenük. Megnehezíti a dolgot, hogy ráadásul:

- Sok IA cuccot használ, amik alapból nincsenek benne a seregkönyvben,
- Megépíti a Forge World modelleket, így bármilyen babája lehet ingyen (papír van, ő meg ügyes, idejéből is futja),
- Rák tudja, hogyan építi a seregeit, mert az AB nyilván nem ismeri az egységei felét hírből sem,
- Kiegészítésként: nincs internet-hozzáférése ÉS nem tud angolul.

Következményei: csinál valami izét azokból a külföldi bigyókból, aztán szarrá lő. As always.

Nekem nem gáz, eddig egészen viselhető volt, bár az IA-t én alapból kitiltanám minden rendezvényről. Ami nincs a seregkönyvekben, az nem hozható és kész. Ettől még nézhet ki valami törpésen, káoszosan vagy egyéb, de képességileg csak az alapkönyv elfogadható, mindenféle más okosságok nélkül.

P.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptyKedd Júl. 22, 2008 12:04 am

Idézet :
Már bocs, de az Shaeferes dolog azért meredek. Akkor az egy szabálytalan sereg. Miért engeditek?
en, mert fingom nincs, hogy IG codex engedi-e vagy sem Smile
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gorugrany
főtörzsörmester
főtörzsörmester
gorugrany


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Az ágon, egy szép hosszú ágon, felhiheg,lehiheg, mivel egy szellő hintáztatja az ágat...
Registration date : 2008. Jan. 08.

Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 EmptyHétf. Júl. 21, 2008 11:08 pm

Már bocs, de az Shaeferes dolog azért meredek. Akkor az egy szabálytalan sereg. Miért engeditek? Én nem azt mondom, hogy ugyan már szarjunk a szabályokra kinek kellenek azok. Nyilván, hogy kellenek, a szabály adja meg a keretet a játékhoz. De ennyi. A szabályok betartása ne menjen a játék rovásásra. Ez nem kártya és nem is sakk.
Megmondom őszintén nekem az tette be a kaput, amikor Bm Keshynek elmondta, hogy az előző szabályok szerint a menekülő folyosóban átlósan lehet mozgatni a figurákat. Így tovább tart leérniük. Teljesen szabályos. Mit nyertem vele? Keserű szájízt.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Chaos - Page 15 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Chaos   Chaos - Page 15 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Chaos
Vissza az elejére 
15 / 17 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Next
 Similar topics
-
» kocsmaasztal
» BT + Chaos IG 2016p.
» Beasts of Chaos
» Warriors of Chaos

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k akadémia-
Ugrás: