kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Bm 40k Chaosa

Go down 
+9
YKoS
voroncov-draskov
Pavano
gorugrany
MAXXxxx
subaggut
gojo
exael
Bm
13 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
SzerzőÜzenet
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptySzer. Jún. 18, 2008 12:18 pm

Köszönöm!

Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptySzer. Jún. 18, 2008 12:15 pm

Bm írta:

A kérdésnél maradva:
Te (és mások is érdekelnének) milyen ecsetet használsz?

Bm

en spec Windsor-and-Newton-mini 1-es vagy 0-s. Attol fuggoen melyik akad epp a kezembe(mindketto hegye ugyanakkora, csak az 1-esbe tobb festek fer).
Nem tul occsoak (kb, mint GW ecset, 2500Ft kb 1db.), de az egyesnek is olyan a hegye, hogy pl szemek festesere is tokeletes. Karbantartas mellett masfel-ket evig birjak nalam. (aki meg rendesen karbantartja es hasznalja, annal kb 5-10 evig, de ennel kimeletlenebb vagyok sajnos)

Drybrushra viszont nem vennek ilyet, mivel az megoli az ecseteket hamar. Arra nekem tokeletesen jo a legutobb praktikerben vett ecsetkeszlet (400Ft-ert volt benne vagy 10 ecset, 1-estol kb 6-os meretig). Hegyet levagtam egyenesre, drybrushra, meg nagy felulet alapszinre (tankok pl) jok. Barmilyen reszletmunkara tokeletesen alkalmatlanok meg az ollos beavatkozas elott is.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptySzer. Jún. 18, 2008 11:29 am

MAXXxxx írta:
subaggut írta:
Egy 00-s ecsettel szépen meg tudod oldani még most is, ha akarod:

valaki meselje el, hogy mi a halalra jok a 00 es 000 vagy meg kisebb ecsetek.

A kérdésnél maradva:
Te (és mások is érdekelnének) milyen ecsetet használsz?

Bm
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptyCsüt. Jún. 12, 2008 11:45 am

MAXXxxx írta:
hatizsak
lab alatt a base-en
atszurva a testen Razz

Koszi a tippeket!

A testen atszurast lehet, hogy meg is csinalom a possessedeknel, bar ott mar van mas beteg megoldas...
(egy levagott, zaszlotarto marine-kez, amit a fonok az ollojaval fog! Twisted Evil )

T:Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptySzer. Jún. 11, 2008 6:58 pm

hatizsak
lab alatt a base-en
atszurva a testen Razz
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptySzer. Jún. 11, 2008 5:28 pm

Kedves muvesztarsak!

Lenne egy (valszeg rutintalansagbol fakado) kerdesem.
Ha van egy figuram, akinek szeretnek adni icont is, meg valami spec fegyvert (esetleg, kozelharcit is, meg lovoset is pl fist + plazmapistol) akkor azt hogyan jelenited meg?
A hatizsakra tuzott icon eddig amit lattam es tetszett, van erre valami mas is?

T:Bm
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptyPént. Jún. 06, 2008 11:41 am

Hááát, én spec ezekkel (00 és 000) tanulok festeni...

Helet hogy ezért tart egy-másfél órát egy baba kifestése??? pale
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptyKedd Jún. 03, 2008 6:12 pm

1. Ilyesmire amit írtam.

2. Ha nincs 0-ás a művészellátóban, ebből mindig akad.

3. Plusz egy post neked, plusz egy nekem.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptyKedd Jún. 03, 2008 4:48 pm

subaggut írta:
Egy 00-s ecsettel szépen meg tudod oldani még most is, ha akarod:

valaki meselje el, hogy mi a halalra jok a 00 es 000 vagy meg kisebb ecsetek.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptyKedd Jún. 03, 2008 4:38 pm

Köszi a tippet.
A tintázás még hiányzik róla, de sajnos ez egy olyan baba, amit "félig használtan vettem", és az előző tulajdonosa (annak ellenére, hogy festetlen állapotban volt meghirdetve) lefújta alábat valami leszedhetetlen és elfedhetetlen rózsaszín festékkel.
Mire sikerült a szítől megszabadulni, addigra megszűnt a "páncél oldala" létezni. Ráadásul a spray olyan egyenetlen felületet csinált, hogy szinte rücskös volt a lába! Ahhoz képest most az legalább nem látszik!
Kézzel utánnahúztam már azóta. Nem lett tökéletes, de aki olyan közelről nézegeti a csatában, azt úgyis homlokon lövi a kolléga! Smile

Mindenestre igazad van, jót tett neki.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptyHétf. Jún. 02, 2008 12:19 pm

Szép tiszta festés, nekem tetszik. Egyetlen tanácsom lenne csupán, ha elfogadod. A páncélon a kiemelkedő részeket ne fesd le teljesen oldalról, csak előlről, azaz egy nagyon-nagyon pici fekete sávot hagyj el ott, ahol a felületek találkoznak. sokkal térszerűbb, árnyékosabb hatást kelt, és macera sincs vele, hogy mindig összekened a felülethatárokat. A lelógó szoknyaszerűségen ezt szépen meg is csináltad, a péncélba viszont nagyon belesimul az arany díszítés. Egy 00-s ecsettel szépen meg tudod oldani még most is, ha akarod: a páncél felől higitataln chaos black-kel óvatosan húzd körbe a mintát,az befolyik a minta alá, majd a páncélon javítsd a kéket úgy, hogy laposan elhúzod párszor az ecsetet a minta körül. Nagyon szép hatást kelt, én a csontnyakláncokat, karkötőket festem így és egész más, mint a "tiszta" festés, amit a goblinokon hajtottam végre.

Ja, és jó étvágyat a nyalókához Laughing
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptyHétf. Jún. 02, 2008 12:04 pm

subaggut írta:
Én a squg hoppereket végül erős kihajtott gémkapoccsal támasztottam alá, igaz ehhez kcsit fúrn kellett. Majd egy napra rá a Intersparban láttam valami lapos nyalókát, aminek vékony, átlátszó, üreges szára volt. (50-60 Ft körül) Igaz én nem vettem, mert már nem akartam szétszedni a modellt, de te még megteheted cheers olcsó és fimon megoldás. röhörk

Bocs, néha kihagy az i betűm a laptopon

Köszi a tippet! Smile
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: thousand son   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptyHétf. Jún. 02, 2008 11:59 am

A tegnapi termés, egy próbaként megcsinalt fél thousand son, hogy lássam, hogy illik össze a thousand son-ok kék-aranya és a sereg bleak brotherhood feketezöldje.
Szerintem egész emészthető.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Thousa15
Bm 40k Chaosa - Page 9 Thousa12
Bm 40k Chaosa - Page 9 Thousa13
Bm 40k Chaosa - Page 9 Thousa14
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptySzomb. Május 31, 2008 7:28 pm

Kedves MAXxxx!

Hat igen, az uj demonett fejek nagyon pofasak.
A kurtot en is nezegettem, nagyon jo konvertalashoz.
Most vettem elvileg plusz egy csapatot kereten (igaz a 40k-s daemon starterbol, es nem rendes blistert), ha ahhoz is adott a srac, akkor arrol alkudhatunk!

T:Bm
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptySzomb. Május 31, 2008 4:55 pm

egesz jo

latom uj demonette fej. van-e belole folos bit? fokepp a zenesz keze kellene a kurttel egyutt
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptyPént. Május 30, 2008 11:42 am

Én a squg hoppereket végül erős kihajtott gémkapoccsal támasztottam alá, igaz ehhez kcsit fúrn kellett. Majd egy napra rá a Intersparban láttam valami lapos nyalókát, aminek vékony, átlátszó, üreges szára volt. (50-60 Ft körül) Igaz én nem vettem, mert már nem akartam szétszedni a modellt, de te még megteheted cheers olcsó és fimon megoldás. röhörk

Bocs, néha kihagy az i betűm a laptopon
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptyPént. Május 30, 2008 11:29 am

Ok, van meg egy pont ugyanilyen fejem, amint lesz ra idom, ugyis csinalok belole valami hasonloan beteget!
Es akkor azon kiprobalom amit mondtal.
Aztan egymas mellett ugyis latom, hogy nekem melyik jon be jobban! Very Happy
Mondjuk a biztos keztol kicsit tartok... ebben a melegben annyira remeg a kezek, hogy nevetve festenek villamokat ha az kene! Sad

Apropo, arra van valami otletetek/bejarotott trukkotok, hogy repulo figura ala milyen atlatszo rudat lehetne rakni?
Csak par darabrol lenne szo, nem vennek ezert repulo base-eket...
Modellbolt? Shocked

Bm
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptyPént. Május 30, 2008 1:02 am

igen, ennél is világosabbal.

nagyon jó technika és nagyon egyszerű is, ha felviszel egy adott alapszínt, ami most éppen a lila, aztán adsz a festékhez csontfehéret vagy sima fehéret, fele-fele arányban vagy ízlés szerint és utána felviszed a világosabb festéket úgy, hogy a mélyedésekben megmaradjon a sötétebb alapszín. ezt a hajon pl nagyon egyszerű megcsinálni, mert elég nagy mélyedések vannak. én igazából itt már nem drybrusholni szoktam, mert az nagyon koszol, hanem egy vékony ecsettel bizony kézzel behúzkodni a megfelelő helyekre a világosabb festéket. én empire lovasok fején a tollat csináltam így, kb hasonló felület, mint nálad a haj. igazából nem nagy macera. csak arra kell vigyázni, hogy a festék ne folyjon be a repedésekbe, de azt könnyű megcsinálni. nem egyből mártogatás után kell felvinni a festéket, hanem kicsit le kell az ecsetről húzni, hogy kevesebb maradjon. lila ráadásul elég jó ebből a szempontból, nekem egyáltalán nem folyt el. szóval a hajon a kiemelkedő részeket ki kell húzni lila-fehér keverékkel. már ha tetszik. én kb fele fele arányban kevertem, de néha még több fehéret adtam, hogy még világosabb színt kapjak.

egyébként a jelenlegi állapot sem rossz. pusztán messzebbről már nehezebb észrevenni. míg ha világosabb színnel mész át rajta, akkor messzebbről, asztaltávlatból is látszik. én szeretem, ha nem csak egy színnel van áthúzva egy felület, és ez már ezen a modellen is megvan, mert a két szín azért láthatóan elüt egymástól.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptyCsüt. Május 29, 2008 7:01 pm

akkor biztosan azt is eszrevetted, hogy a kepen a laptop logojan meg tukrozodik is a feje... nem direkt, de ha mar lett egy ilyen kep is, akkor ezt raktam fel! Wink

szoval, ennel a drybrushnal is markansabb a feher lila utanfestes???
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptyCsüt. Május 29, 2008 6:40 pm

na most, hogy bekötöttem a monitoromat, már látom a drybrushodat is... Very Happy Very Happy Very Happy egész meglepő élmény, hogy mik vannak egy fényképen...pedig eddig is színes monitorom volt...érdekes Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptyCsüt. Május 29, 2008 2:54 pm

exael írta:
Aha,csinos lett,kellőképpen perverz... Razz tongue Twisted Evil

Ezt akkor sikernek ertekelem! Very Happy
Ha van valakinek folos spawn darabja elfekvoben, akkor ide vele! Wink
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptyCsüt. Május 29, 2008 2:53 pm

koszi a tippet gojo!

A haja rendes warlock purple, egy kis lich purple-el dry-brush-olva (ha osszekevertem volna a szinek neveit, lila alap, roszaszin brush). De mivel szerintem lesz meg ilyen, kiprobalom, amit mondtal, es megnezem oket egymas mellett!
Aztan legfeljebb ujrafestem ezt.

Arra ha tudnatok mondani valamit, hogy hogyan lehet szepre megcsinalni meg az en kezugyessegemmel is, hogy a laba hajlatainal levo kis roszaszin minta normalis legyen.
Olyat szeretnek, amit a kepen a jobb oldali laban van, de sajnos a nagyja olyan lett, mint a bal oldani. (tul nagy felulet)
Igazabol olyan hasast szeretnek kelteni, mintha valami kiszivargott volna a hajlatokbol.
Vekonyabb ecset a drybrush-hoz? Vagy csak biztosabb kez? (igyak egy felest??? Very Happy )

Bm
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptyCsüt. Május 29, 2008 12:40 am

namostan konverziónak teljesen kellően beteg! Twisted Evil

festés:
tapasztalat, hogy lilánál nagyon szépen fest, legalábis nálam, ha fele fehér, fele lilával kihúzom a kiemelkedő részeket. itt a haját pl igen kivállóan kiemelné. ha megcsináltad ilyenre, akkor sorry. mert a másik tapasztalatom, hogy a fényképezésnél meg nem igazán lehet visszaadni rendesen a lila színt. eddig nekem legalábbis nem sikerült.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptySzer. Május 28, 2008 11:22 pm

Aha,csinos lett,kellőképpen perverz... Razz tongue Twisted Evil
Vissza az elejére Go down
Bm
ezredes
ezredes
Bm


Férfi Hozzászólások száma : 1328
Age : 41
Location : Over the rainbow
Registration date : 2008. Apr. 14.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 EmptySzer. Május 28, 2008 11:47 am

Emitt lehet megtekinteni, hogy mik is sulnek ki ha az ermber az elso sereget festegti.

Elso elemnek, egy konvertalt slaanesh daemonka/familiaris.

Bm 40k Chaosa - Page 9 Temp_013
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Bm 40k Chaosa   Bm 40k Chaosa - Page 9 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Bm 40k Chaosa
Vissza az elejére 
9 / 9 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: 40k seregszemle-
Ugrás: