kerekasztal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
kerekasztal

pécsi warhammer közösség
 
KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  Legutóbbi képekLegutóbbi képek  RegisztrációRegisztráció  Belépés  

 

 Waaagh Suba

Go down 
+11
Eddy
gorugrany
Bm
Nyamm-haikan
exael
voroncov-draskov
Berzenke
MAXXxxx
Pavano
gojo
subaggut
15 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
SzerzőÜzenet
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptyKedd Okt. 07, 2008 7:58 pm

Maxxxx kedvéért, aki kritizálik itt minket Bm topicjában Smile holnap készítek képeket az újonnan készült figuráimról. Van dögivel, csak nincs igazán jó fényképezőgépem, amivel vissza tudnám adni az orkok hangulatát. Amit készítettem mióta nem raktam fel képet:

8 Squig hopper (sokan már látták élőben)
24 Savage ork dupla csoppával (ezt is, csak közben elkészült a bézelés)
25 Ork boyz dupla csoppával (nincs még bézelve, de eddig a legszebb munkáim)
1 ork szekér, ma végeztem vele, és egész pofás lett. Holnap talán jönnek a képek!
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptySzomb. Jún. 21, 2008 11:50 am

Pavano mester köszönöm a tanácsokat, igyekszem betartani őket. A sony-s hasonlat különösen jó kedvere derített.

Nyamm-haikan: nem is sejted mennyi minden köti le az agyan, és hogy milyen kevés időt töltök festéssel. Talán kicsit túlságosan is sok mindent csinálok. Lehet, hogy most nem fogod elhnni, de egy 20-as goblin kocka alapozással együtt 3x2 óra meló festéssel készült el. Csak és kizárólag esténkánt festettem, egy héten maximum két alkalommal. Kicsit talán többet is szeretnék foglalkozni az orkokkal, mert sosem lesznek kész, egy ork bőr kifestése (három fázis) több, mint 20 perc, és ez a legeszerűbb rész, a figura negyede. Bringázás helyett malomvölgybe járok esténként sétálni/kocogni fittségtől függően, a lényeg, hogy sokat csinálok mást. Egy dologban azonban igazat kell, hogy adjak e tekintetben: ha alkalmi melóm van (azért akad, különben nehéz lenne a légzés és mozgás nevű két alapvető biológiai művelet) az is festés. Csak éppen nem 0-ás ecsettel karosszékben, hanem kábé két köbdeci festékfelvevő kapacitású teddy-hengerrel támasztólétráról. lol!
Vissza az elejére Go down
Nyamm-haikan
zászlós
zászlós
Nyamm-haikan


nő Hozzászólások száma : 131
Age : 41
Location : Location, location, location :-)
Registration date : 2008. Jan. 09.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptySzomb. Jún. 21, 2008 7:57 am

Egyetértek Pavano mesterrel.
A játék technikai része mellett azonban talán érdemes lenne a jelenlegi hangulati hátteredet is górcső alá venned. Amit én látok: tényleg szeretettel és lelkesedéssel vetetted bele magad a játékba, erre szántad az időd nagy részét, sokat játszottál, a hangulatos konvertálási- és festőtechnikáddal, ill. stílusoddal pedig kevés ember vetekedhet. A magam részéről szégyelltem is magam, hogy hát, íme, így kellene csinálni a dolgokat, nem csak beszélni róla, hogy majd, ha ez és az így és így lesz, akkor nekem is lesz seregem. De magamról tudom azt is, hogy talán jót tenne neked is valami, ami leköti az agyad, munka, akár nyári, akár valami alkalmankénti hobbi-jellegű. Környezetváltás és a zsé adta magabiztosság: ebben tudnám összefoglalni. Esetleg más típusú bandázások: kiabálva kardozás, bringázás, szerepjáték, nyári ijesztegetős-együléses, akár kulcsosházas kaland kitalálása. De mindenképpen szünet, a festés és a statisztikák félretétele.

Sok fagyi..., csokis vagy vaniliás... több fagyi! sörk pislork

Nyamm
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptySzomb. Jún. 21, 2008 12:36 am

Tiszteletem!

Ímhol az én meglátásaim:

Suba, szerintem valóban nem a legerősebb sereggel játszol. Ennek ellenére lehet vele eredményeket, sőt, győzelmet is elérni, ha ismered az ellenfél seregét, meg a játékos mentalitását is. Ezek nélkül az információk nélkül egyetlen játékban/sportban sem szerezhetsz sok babért (nézd a MAGUS kártyát, ahol 5 lap után tudod, mi van az ellenfeled paklijában king)!

Mellesleg bitang erősre meg lehet csinálni az orkos bandát is, ami nem mondható el például az ogrékról vagy a Nurgle-démon szakosztályról. Ha kitalálsz egy ilyen power sereget, az még azonban nagyon kevés. Megmondom, mire érdemes figyelned szerintem:

- Ez a játék háború, ahol akkor győzöl, ha Te diktálsz a csatatéren. Ugyanazzal a csapattal máshogyan kell manőverezned, másra kell lőnöd/varázsolnod, máshová kell állítanod a hőseidet, stb., ha más ellenfelek ellen játszol. A sereglista azonos, de a dolog nem ilyen egyszerű.
Erdei elfek ellen minden hősöd (generális lehet black orc) varázsló, leghátra állsz fel az egész hordával, egy centit nem mész sehová, lősz/varázsolsz mindenre, ami kilátszik. Esélyt sem adsz nekik arra, hogy mögéd kerüljenek, csalogassanak. Ha bármit akarnak, oda kell menniük, ez legalább 2 kör, amíg nem szenvedsz érdemi veszteségeket. A kockák védik egymás oldalát, a minta pedig kinézhet így: ork-gobbo-ork-gobbo-ork. Ha bárki közel jön, a karaktereket eltakarítod a veszélyes helyekről, a fanatikusok kimennek, Te pedig tovább lősz/varázsolsz, nem mész sehova. sunny
Az animosity-vel meg nem foglalkozol, semmi értelme betervezni, aki kimegy előre, az szépen visszahátrál, ha meg nem, akkor megdöglik. Nagyon jó iskola a fegyelmezetleneknek, ha ezt látják maguk előtt... cheers

- Figyelned kell arra, hogy melyik sereg miben erős, és nem szabad belemenned a játékaikba! Woodie ellen nem kommandózol, vámpír ellen csak mész és mész előre, vadászol a karakterekre, a lovagokat 4-6 nyílvetővel lövöd - és nem gyalogolsz feléjük! -, a lövős sereghez odarohansz, a kombómágus hülyeségek (Empire, Tomb Kings, High Elf) esetében minden egységeddel fedezed a másikat... Ha ésszel csinálod, nehezen hoznak Rajtad komoly pontszámot, sok babád fenn is marad. geek

- Két dologra viszont mindig készülnöd kell: mágia és lövés Twisted Evil elleni védelem nélkül csak rostosfos affraid marad a seregedből. Lövés ellen: nagy egységek (30 gobbo, 25 ork), mágia ellen 3 varázsló karakter, 2 scroll a minimum. Ez viszont még egy fontos pontra mutat rá: Arrow

- Minden esetben igyekezz 2000 pontra sereget építeni! Bár sok figurát tudsz felrakni 1500-nál is, a WHFB deklaráltan ekkora csatákra van kitalálva. Az ork sereg SOKKAL erősebb egy nagyobb ld-jű ork generálissal (LORD!), mint nélküle, valamint Neked pont az eggyel több special hely és az erős, drága egységek hiányoznak. Tömeged már van, az 500 plusz pontból kb. 200 megy el a karakter-fejlesztésre (50-70 ponttal több a lordra, 120-150 a harmadik sámánra), a maradék 300 pötty tökéletesen elég valami durvára, ami GYORS és erős. Én például a nem frenzy-s malaclovasokban bíznék, nem is kicsit. leborul

- Alapvető szabály, hogy minden csapatban helyet kell adni valami zúzós cuccnak. Egy ork szekér ilyen. 14"-es roham, ágyú nélkül nehéz lelőni, nem kerül sok pontba, de nagyot üt, mielőtt leverik. Az ellenfél meggondolja, mivel megy közel egy ilyenhez. Ha korlátozod a mozgását, már sokkal többet ért a szekered, mint amennyi pontba került. Sleep

- A kardozósat lőjük, a lövőset kardozzuk, a megverhetetlent elcsaljuk/kimanőverezzük/lassítjuk. Ez is alapszabály. Pontosan kell tudnod, hogy az ellenség adott egysége/serege melyik kategóriába tartozik.
Amikor a mongolok megtámadták Japánt, mindenkit lelőttek, aki csak a szemük elé került. A maradék japánok megkommandózták éjszakánként a táborukat, ott nem volt nyilazás (nulla távolság, frankó sötétség), csak közelharc. Az eredményt ismered, a Sony nem mongol cég... fejetfalbaver

- Ha gondolod, én nagyon szívesen megmutatom a gyakorlatban is, mire céloztam ezekkel. Jók az orkok, szívesen játszanék velük, benne vagyok egy alkalmi seregcserében! rendeer Ráadásul nagyon szépre festetted őket, így külön hangulatos lenne az egész!

Visszatértem, hamarosan játszhatunk!

P.
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptyCsüt. Jún. 19, 2008 2:55 pm

mondanam azt, hogy gyorsan cserelhetunk majd sereget 1 jatek erejeig Smile de eleg eselytelen az eddigiek alapjan talalkozni.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptyCsüt. Jún. 19, 2008 2:37 pm

Igazából nem is annyira a tegnapi csata volt gáz, hanem az, hogy megint (immáron ötödször 7 játékból) nem maradt fent semmim az asztalon. Tegnap pechem is volt az első erdőmozgatást nem tudtam megfogni (ugye nem dobtam meg a hatot 3 kockával) és beragadtak a kockák.

Valószínűleg azért még próbálkozok a sereggel, főleg ha lesz sok orkom, de nem fűzök sok reményt hozzá, mert ahogy mondtad, megismertem nagyjából az összes sereget itt Pécsett, és nem nagyon látok lehetőséget arra sem, hogy megszorítsam valamelyiket is. (Múltkor Eddy ellen bejött két foot of gork maximumra a saurus kocka ellen, és egy a cold one-ok ellen, azért sikerült ikszelnem. De hát ugye azt ki is kell dobni, meg is kell dobni, nagyot is kell dobni jól is kell dobni, ha nem szedik le. No )

Természetesen bármikor kölcsönadom a sereget, festettet, festetlen is, hátha te tudsz valamt alkotni velük./belőlük.
Szerencsére ma észrevettem, hogy szoknyás ork és az íjász ork is elég nagy terpeszben áll, hogy a kis műanyag malacra rá lehessen ültetni (kis nyerget/pokrócot kell puttyzni csak alá, szóval ha Ágoston megrendeli nekem a 8 malacot, 3200 Ft körüli összegből meglesz az osztagnyi malaclovas is. (amúgy darabja több, mint 2000 Ft)
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptyCsüt. Jún. 19, 2008 2:09 pm

Ja és még annyi,hogy amikor én elkezdtem a játékot akkor viszonylag sok hasonló kezdő játékos volt,és ellenük volt mindenféle eredmény,mig most szinte mindenkinek jóval több tapasztalata van,de hát ez van...csak idő és játékmennyiség kérdése.
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptyCsüt. Jún. 19, 2008 1:51 pm

Mivel láttam a tegnapi csatát( a többit sajnos nem) ezért pár dolgot hozzátennék a dologhoz:

-azon kivül,hogy jól ismered a saját seregedet,ami szerintem már megvan,nagyon sokat számit,hogy mennyire ismered az ellenfél seregét.Ez nemcsak a seregösszeállitásnál számit(itt még figyelembe kell venni,hogy sok egység még nem áll rendelkezésedre igy nehezebben tudsz rákészülni az adott ellenségre),hanem a játék közben is.

-Az animosity szerintem is túl erős lett,nagyon hátráltatja a sereget,bár ezzel nem volt probléma most.

-a tegnapi csatatér inkább az ellenfélnek kedvezett(5 erdő WE ellen), ez terephiány miatt volt főleg,de ez fontos dolog nemcsak a manőverezés hanem a WE mágia miatt is.

-páncél ide vagy oda,azért kell néhány gyorsabb egység,még póklovasok,malacosok,és black orkok.Szerintem 2 harcos ork karakter,és 1-2 sámán.Nagyobb csatában(2000+) pedig kell valami nagy durva egység,pl tegnap egy óriás sokat segitett volna,nem volt ugyanis mivel lelőni,de szerintem amúgy sem kell annyira félteni...

-goblinok tényleg arra jók,hogy hozhass fanatikust,nem is kell több belőle

Összességében szerintem hangulatos nagyon a sereg,rengetegféle egység van amiből azért lehet jó összeállitást csinálni az adott csatára,bár nem te vagy az első akitől azt hallom,hogy nem elég erősek.Jó lenne ha kipróbálnál más összeállitásokat akár proxival,aztán meglátod,hogy azzal hogy megy...nekem nagyon tetszik a sereg,sajnálnám ha bebizonyosodna,hogy ilyen gyenge,de egyelőre nem hiszem...egyszer ha nem bánod lehet,hogy kölcsönkérem egy játékra,kiváncsi vagyok...
Smile
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptyCsüt. Jún. 19, 2008 1:37 pm

Köszi a bíztatást, elhiszek én neked mindent,csak most kissé az egészből ki vagyok ábrándulva. (még a játékból is, nem csak a seregből)
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptyCsüt. Jún. 19, 2008 1:11 pm

suba hidd el tökéletesen megértem amit mondasz. tökéletesen! éppen ezért nem is nyaggatnálak amiatt, hogy el vagy keseredve! én is el voltam! nekem is igazam volt anno. ezt a gw nél is belátták és fel is hozták a HE ket. Very Happy

pontosan ugyanabban a helyzetben voltam, mint te. volt egy seregem ami nem volt erős önmagában, ehhez jött, hogy nem volt játéktapasztalatom. nekem anno szerencsém is volt, mert a többiek is akkor kezdték és nem voltak nagy előnyben a játék terén. kivéve dectum és máswalaki, de ők el is vertek akármikor akámivel... Very Happy

némi idő után viszont azért nekem sikerült az elfekkel nyerni is. legalábbis bizonyos seregek ellen. mert pl a bretonok letakarítottak az asztalról azonnyomban. (érdekes ez most sincs másként... Very Happy ) a jelenlegi sereggel persze sokkal egyszerűbb lenne játszanom a rohadék vasutasok ellen. sajna téged nem tudlak avval bíztatni amivel ilyenkor szoktak, hogy majd az új könyvben...mert sokáig nem lesz még új könyv.

viszont hidd el nekem, hogy a vereségek azért jönnek mert még keveset játszottál. ebben biztos vagyok. egy gyengébb sereggel nagyon sokat számítanak az apróbb hibák is. ezek már a seregösszetételnél előjönnek. vannak seregek amiket nem nagyon lehet másként játszani egy-két felállás kivételével. gondolom az orkok is ilyenek. a 2. hiba az asztalnál történik a felpakolásnál. rettenetesen számít, hogy mit hova teszel egy lassú gyalogos seregnél. tudom, mert én is mindig ezt rontom el, csak nekem van egy tank, ami azért letol bármit, még ha rossz helyre is rakom. na nálad ilyen nincs. ne várj ilyet a malaclovasoktól se. a 3. dolog, hogy az asztalon is csinál az ember hibákat a mozgásnál. ez van.

vannak olyan seregek ahol ez nem jön ki annyira. ilyen pl a káosz. annó én mentem versenyre egy olyan káosz sereggel, amivel 3 csatát játszottam előtte, direkt azért, hogy megmutassam, hogy mekkora különbségek vannak egyes seregek között. igazam lett. 2. lettem a versenyen, úgy, hogy lehet első leszek ha az első csatámban nem rontok el egy ld9 et újradobva!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy emiatt lett döntetlen a csata és nem mészárlás! nem beszélve arról, hogy avval aki első lett én nem találkoztam! ha összefutunk akkor lehet nem lesz első... Rolling Eyes

szóval rettenetes különbségek vannak a seregek között. ez sokszor a sereg hibája sokszor a játékosé. nekem pl törépkkel kellene játszanom, mert nem nagyon szeretek előremenni, inkább biztonsági játékos vagyok. bár az utóbbi időben azért rongyolok előre mindennel ami van, de még mindig sokkal offenzívebben kellene játszanom.

szóval könnyen meglehet, hogy rossz sereget választottál a játékstílusodhoz. de az is lehet, hogy még csak nem játszottál eleget. én inkább erre szavaznék, még annak tudatában is, hogy a sereged nem éppen a legerősebb.

viszont a goblinokra nem lehet építeni. az ork seregben az orkok az erősek. azt már az elején is mondtuk szerintem, hogy goblin sereggel nyerni szinte lehetetlen. ezen ne is lepődj meg. goblinokat kizárólag a fanatikus miatt hoznak az emberek. semmi másra nem jók. annó olvastam is az új könyv kijövetelekor, hogy nagy kár, hogy az orkokra helyezték a hangsúlyt és a goblinok teljesen használhatatlanok lettek.

ezbaszkidehosszú lett... Very Happy

amit maxxx írt az szerintem is megállja a helyét. sok csukka, sok sámán, ork daragép.
én azt hallottam, hogy nagyon kemény ork karaktereket lehet összetenni. nem feltétlenül kell egy erős egységbe tenni. 2 sima 30 fős ork kocka egymás mellett benne a generális daragéppel mindent el kell, hogy vigyen. mindent. az empire nél is elviszi, pedig nekem nincs olyan erős karakterem, mint neked. olyan meg nincs, hogy mindkettőt szétlövik! akkor valamit rosszul csinálsz. a generális meg ugrálhat a két egység között, attól függően, hogy éppen melyik van többen...de ez csak egy ötlet.

az már més kérdés, hogy amíg vannak seregek amik az asf et kapják seregszabálynak, addig vannak olyanok akik az hülyülést...nem is nagyon értem ezt a szabályt...egyszerűen megöli a sereget. sokkal erősebbnek kellene lenniük cc ben, hogy ezt kompenzálni tudják. bár akkor meg a másik oldal sírnia valószínűleg...

ja és egyébként anno én is vámpír sereget csináltam majdnem az elfekből!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy rettenetesen komolyan gondolkodtam rajta!!!! van is egy elf sereg amit átkonvertáltak vámpírrá! (mondjuk nekem ebből a szempontból könnyebb lett volna...orkokat 20 mm es talpra tenni nem lehet ugye...)
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptyCsüt. Jún. 19, 2008 12:22 pm

Az az igazi probléma, hogy jó animosity dobások, óvatos játék, és különösebb egetverő hiba nélkül is nagyon elver mindenki. Az erősebb egységeimet 70 pontos skirmiserek is leverik, mert képtelenség odaérni bárhova is, és előbb támadni. Mindezek mellett jó az orkokat festeni, viccesek, de csak egy-két körig, mert aztán nem marad vicces dolog az asztalon. Ez kicsit elkedvtelenítő. ha legalább szorosabb meccseket sikerülne játszanom, biztos nem így éreznék. Tudom, hogy ebben benne van a rutintalanság is, de rutinosan sem tudok 4 inchél többet mozogni, ha hatra nehézlovasok állnak a line of sight-on kívül, az összes kockám mellett. márpedig csak kockát tudok hozni, mert a nem kockáknak 5-ös mentőjük van, 15-20 pontba kerünnek és max tizesével rohangálnak, azaz szarrá lövik őket, és szinte kivétel nélkül spec egységek. Egy darabig vicces volt, megfutott az egész goblin sereg, de mikor már a savage orkok is futnak, mert 4-5 baba szemből elveri őket sámánostól, akkor az már túl megy a komédián. Sad

Na, nem nyígok, elkúrtam mint Gyúúrcsány. Legjeljebb majd elosztogatom a figurákat spirit host tokeneknek, vagy jó lesz warcraft társasjátékhoz szörnyeknek, a maradékot meg megkapja az unokaöcsém, hogy legyen mit lemészárolnia a műanyag indiánfguráival. cheers
Vissza az elejére Go down
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptyCsüt. Jún. 19, 2008 12:12 pm

ismeros erzes, de hidd el lehet veluk nyerni.
Mondjuk engem kevesbe vag haza a vereseg par dolog miatt:
- csak 40-45 figuram van 2000-ben
- 2 hos kivetelevel nincsenek rendesen festve
- 1x mar meszaroltam veluk, igy nyugodt a lelkem akkor is, ha a kovetkezo 2 evben csak vesztek veluk. (amolyan 6:3 effekt, mindig el tudom meselni, hogy mar meszaroltam veluk... 1x Very Happy)

amit ajanlok gobbokhoz:
- sok fanatikus (3/kocka, 3db 30-as gobbo bandabol ez olyan 180pt talan a 30 gobboval egyutt, azaz kb 550pt-bol megvan az, amitol az eros egysegek is felhetnek)
- squiq herdek
- sok spear-chukka (mondjuk 4-6)
- rare-bol orias (egyenlore proxyzva, ha bejon esetleg megveve)
- 4 hos: goblin saman, goblin saman, ork daragep, ooo goblin saman?
- okos targyak. Nna itt otletem sincs mik vannak goblinoknal, de barmi, ami segit ld-ben es fear ellen az jo. Tamadashoz meg minden jo, ami pancelmentot negal (igen, gyulolom gojo 1+-os pancelu lovagjait)
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptyCsüt. Jún. 19, 2008 11:56 am

azért még várj egy kicsit, mert az elején, pláne többet játszó emberkék ellen, nem valami egyszerű nyerni! arról már nem is beszélve, hogy vannak az orknál sokkal erősebb seregek, amik meg még akkor is meg tudnak verni, ha már sokkal jobb vagy, mint a ellenfeled.
sajna sikerült egy ilyen sereget választanod. én is belefutottam ebbe a dologba, tudom mit érzel. igaz én legalább nem festettem ki a figurákat, csak elkezdtem, mire rájöttem, hogy rossz lóra (seregre) tettem...az már más kérdés, hogy azóta elég komolyan sikerült felhozni a HE ket... Laughing (és kicsit lejebb vinni az empire-t...na mindegy...lol! )

ha a seregvásárlás előtt rákérdeztél volna, akkor biztosan a gyíkokat ajánljuk inkább. már ha mindkettő igazán tetszik. olyan sereget, ami nem tetszik, elég nehéz rátukmálni valakira. meg nem is nagyon érdemes.

sajnos ez a játék is olyan, mint egy RTS. játék közben derül ki igazán, hogy melyik frakció illik neked. a baj az ugye, hogy addigra már leglább 100 000 ft elment...itt sajnos nincs save opicó. annak van szerencséje akinek azonnal sikerül beleválasztania egy erősebb seregbe, mert azonnal egy olyan tetszik meg neki. vagy valami kikúrt nagy taktikai géniusz, aki egy gyengébb sereggel is el tud verni mindenkit. na ez a ritkább.

nekm 40 000-50 000 ft körül ment erre rá. ami konkrétan azt jelenti, hogy most már lenne egy 40k seregem is, de emiatt nincs. de legalább a mostani seregemet nagyon kedvelem, még ha nem is a legkiválóbb. szerencsére azért nem is gyenge.
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptyCsüt. Jún. 19, 2008 10:36 am

Több lejátszott mérkőzés után azt kell mondjam, hogy elszomorítóan gyengék az orkok és a goblinok. És ezt már úgy mondom, hogy játszottam ork egységekkel is. Tudom, hogy fun sereg, de egyszerűen képtelenek manőverezni, lassúak, és úgy nem nagyon fun a játék, ha mindig az ellenfél csattan be először és nem üt vissza senki. Ez ugyanúgy igaz az orkokra, mnt a goblinokra. Azt hittem a nagyobb ződek jobban bizonyítanak, de sajnos nem.
Gondolkodtam pár gyorsabb egység használatán, de azokat meg nagyon könnyű lelőni.
Kezdem úgy érezni, hogy teljesen feleslegesen öltem bele ennyi időt a festésbe és főleg a konvertálásba, javítgatásba. Vennem kellett volna két lizardmen batalliont, aztán kész. Na mind1. Még kipróbálom majd a malacos orkokat, (nekik össze lehet hozni egy 3+-os mentőt, igaz akkor csak egyszer támadnak) aztán döntök a warhammer nevű játék további művelésével kapcsolatban. Ne tessék félreérteni, tudok én veszíteni, csak néha jó lenne ha maradna valamm fent az asztalon 250 babából. Sad Crying or Very sad sírork
Vissza az elejére Go down
Pavano
főtörzszászlós
főtörzszászlós
Pavano


Férfi Hozzászólások száma : 383
Age : 44
Location : A gödör szélén
Registration date : 2007. Dec. 12.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptyVas. Jún. 08, 2008 1:48 pm

Tudok adni még malacos lábat, ha minden igaz. Legközelebb megkeressük.

P.
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptyVas. Jún. 08, 2008 11:22 am

Úh, köszi megnéztem, valószínűleg fogok is rendelni. Csak az a gond, hogy nem minden orkhoz adtak lovas lábat, hanem az egész ork dobozhoz adtak egyet, amiből a nyugágyas buly-t akarom csinálni. Smile De lehet, hogy most erről lemondok, mert akkor csak 3 lovas lábat kell szerezme, hogy legyen egy osztag malacogló orkom, mert van egy teljes babám is.
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptySzomb. Jún. 07, 2008 2:22 pm

figyi lehet venni a gw nél műanyag boar okat. csak hátast. 8 font 5 db. a te konvertálási képességeddel, meg a sok lovas lábaddal, amit multkor mondtál, szeirntem nem lenne gond csinálni néhány malacogló orkológust. így már nem lenne annyira drága.

itt megtalálod:
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptySzer. Jún. 04, 2008 11:15 pm

Bizony,néha magam is meglepődök...most például a DE sereg miatt is körülnéztem,és találtam 3 wichet,és 1 dark ridert... Smile
Vissza az elejére Go down
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptySzer. Jún. 04, 2008 9:14 pm

Na jó, tényleg akadt 4 db íjász ork is, farkasfejek, egy halom PONTOSAN olyan pajzs, mint amiből hiányzott eggyel kevesebb darab, mint amennyit kaptam, csoppás bal kéz, ami szintén nem jött rosszul, sé még további apróságok. Smile
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptySzer. Jún. 04, 2008 9:06 pm

gonoszkodni???? özsge egy aranybánya!!! ha valaki új sereget kezd, úgy kell kezdeni, hogy szól neki, mert biztosan lesz otthon néhány olyan figura amit már sehol máshol nem tudsz megszerezni csak nála!!! Very Happy
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptySzer. Jún. 04, 2008 8:00 pm

Ne tessék már gonoszkodni, nagyon jó kis bitzeket kaptam. Csak irigykedtek Razz
Vissza az elejére Go down
gojo
dandártábornok
dandártábornok
gojo


Férfi Hozzászólások száma : 1694
Age : 44
Location : Pécs
Registration date : 2007. Dec. 11.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptySzer. Jún. 04, 2008 3:55 pm

pontosan ugyanezt írtam be de nem küldtem el valami miatt... Laughing Laughing Laughing Laughing

és mindez egy szekérkerék miatt!!! ha nem kérsz szekérkereket, talán soha ki nem derül, hogy exaelnek mennyi ork babája van otthon...most viszont majd benéz néhány eldugott helyre otthon és nini!!! hopp egy fém karakter, hopp mégegy...némmá, itt egy osztag! még ki sincs bontva!!! Very Happy odanézze egy pump wagon!!! baszki azok fekete orkok? két fegyverrel? Very Happy Very Happy

(empire babád már biztosan nincs? csak kérdem... Very Happy )
Vissza az elejére Go down
http://birodalmikronika.wordpress.com/
MAXXxxx
ezredes
ezredes
MAXXxxx


Férfi Hozzászólások száma : 1112
Location : Somewhere Far Beyond
Registration date : 2008. Jan. 07.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptySzer. Jún. 04, 2008 3:44 pm

exael írta:
Nekem van felesleges szekérkerekem is
valojaban, ha jol kerbenezel otthon meg az is lehet, hogy talalsz egy 3000pt-os orc-goblin sereget. Ki tudja.
Vissza az elejére Go down
http://exalted.freeweb.hu
subaggut
százados
százados
subaggut


Hozzászólások száma : 618
Registration date : 2008. Feb. 29.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptySzer. Jún. 04, 2008 1:52 pm

Nagyon köszönöm, valószínűleg éln fogok a lehetőséggel. bounce
Vissza az elejére Go down
exael
őrnagy
őrnagy
exael


Férfi Hozzászólások száma : 754
Location : Beyond the Mountains of Madness
Registration date : 2007. Dec. 14.

Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 EmptySzer. Jún. 04, 2008 1:44 pm

Nekem van felesleges szekérkerekem is,meg még pár dolog ork is meg goblin is,most igy hirtelen nem tudom fejből,hogy pontosan mi,de majd ha lesz valami csata,vagy akkor megbeszéljük,elviszem és átnézheted hátha kell valami....
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Waaagh Suba - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Waaagh Suba   Waaagh Suba - Page 4 Empty

Vissza az elejére Go down
 
Waaagh Suba
Vissza az elejére 
4 / 6 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Suba - JSA
» Suba orkjai vs Botor birodalma

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
kerekasztal :: Warhammer :: Warhammer fantasy :: wh seregszemle-
Ugrás: